Автор Тема: Bedini  (Прочетена 545723 пъти)

GMG

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #435 -: Ноември 03, 2015, 08:21:19 pm »
GMG, зная че пак се повтарям и все тоя линк давам, но това не е ли 100 пъти по-добро от разглежданото тук?
http://tarielkapanadze.ru/Cold_Electricity.htm
   Сам си реши... приятел, аз съм си отговорил на някои въпроси... както виждаш, хората са някак си настроени връз бачкащите... и не знам как да обясня, че това не е проформа или заяждане, въпреки това... неграмотните спекулират и трият, банват от чата въпреки визията... Това за тях е геройство, за което не си дават сметка...  ;)
« Последна редакция: Ноември 03, 2015, 08:31:36 pm от atos »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Bedini
« Отговор #436 -: Ноември 03, 2015, 08:24:38 pm »
Здравейте колеги,
Методът на Бедини е доста неефективен, но все пак става за СЕ. За да няма разочаровани трябва да се видят нещата, който ги не вижда трябва да ги разбере или направи аналогия.
Задачата е как да взема повече енергия като направя взрив?
Отговорът на задачата е прост, разрушение. Енергията от разрушението да стане съзидателна трябва творчество. Решението е резонанс и разпределени приемници, в случая няколко акумулатора.
Не ми остава време да покажа имплозивни съзидателни методи с отлично КПД, а може би трябва сами да стигнете до целта!
 

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Bedini
« Отговор #437 -: Ноември 03, 2015, 09:37:55 pm »
Цитат
GMG, зная че пак се повтарям и все тоя линк давам, но това не е ли 100 пъти по-добро от разглежданото тук?
http://tarielkapanadze.ru/Cold_Electricity.htm
Кво да ти кажа, орела е по добър от врабчето, но по добре врабче в ръката отколкото орел в небето.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 492
Re: Bedini
« Отговор #438 -: Ноември 03, 2015, 09:41:17 pm »
GMG, аз зададох въпроса принципно. Какво правим след това с индуктираното ЕДН, е следваща стъпка. Искам да видя отговора на Yoro, за да продължа. Аз стоя зад всяка моя дума, мога да я обясня с повече думи, с практически решения, снимки, видео и т.н. Не съм написал нищо без да съм го проверил.
Електронният вариант на Бедини се намира в това основно решение на импулсни захранвания. В applications е описано кратко и ясно къде може да бъде приложено.
http://schmidt-walter-schaltnetzteile.de/smps_e/aww_hilfe_e.html
Към тази схема е прибавен още един диод от линка който пуска Velektra. С този диод не съм пробвал но смятам че с него и без него все тая. Нагрузка е нарисувана като индуктивност. Тогава при колапс на полето в товара може да се получи положителен пик който да се върне към захр. източник. Някои обаче виждат в това нещо извънредно та дори СЕ.  Ами няма, за това и колегите не са открили.
Поздрави!


Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: Bedini
« Отговор #439 -: Ноември 04, 2015, 10:48:24 am »
Няколко осцилограми на малък Бедини макет.

Снимка 4 е постановката. Осем магнита, тригената намотка е изнесена и подвижна. Захранване 30.2В, 50мА. Няма резистор и диод в базата, транзистора е КТ805А, ротора се върти по часовниковата стрелка.
Снимка 1 е импулс в точния момент.
Снимка 2 е когато импулса от тригерната намотка изостава спрямо преминаването на магнита покрай работната намотка.
Снимка 3 е когато импулса от тригерната намотка изпреварва спрямо преминаването на магнита покрай работната намотка.
Снимка 5 и 6 са формата на тока и напрежението (CH2-синьо е тока през 1 Ом съпротивление, т.е пада на напрежение разделен на 1 Ом) Напрежението и тока не могат да се измерват едновременно защото веригите се дават накъсо през крокодилите на сондите, но амплитудата на импулсите е 45 Волта под товар.
Снимка 7 е формата на тока и всички данни, които дава осцилоскопа за тази форма на сигнала по отношение на амплитудата.

   При настроен режим съгл. снимка 1 се получава ускорено зареждане в сравнение с всички други моменти на тригерния импулс. След като се зареди батерията започва трупане на заряд по плочите, който не се усвоява и е излишен, просто акумулатора не иска да се зарежда повече. Този заряд бързо изчезва, след като батерията се откачи от клемите и напрежението спада до типичното за зареден акумулатор.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 492
Re: Bedini
« Отговор #440 -: Ноември 04, 2015, 05:37:49 pm »
Ъхъ ! Прилича !  dymel... ми писа че това което е наблюдавал при Yoro е съвсем различно. Но както виждам напълно идентично с твоята 7ма. Това което показвам е в/у товар от 15ом/20W резистор. Опитах с крушка 12в./21W но я изгорих. Предимството на електронен вариант е в контрола само с един потенциометър. Набързо направено само от теоретични предположения толкова.
Поздрави !

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #441 -: Ноември 04, 2015, 06:13:39 pm »
Здравей Михаил Кузмов!

Явно не си запомнил всичко което видя при мен.И моя генератор се настройва с един потенциометър и като включа към зареждащата се батерия консуматор до 10А тя продължава да се зарежда.Като това не променя нито оборотите нито захранването.Твоята батерия я зареждах с товар 5А и ти я дадох с напрежение не 10,8 а 13,2.Ти нищо не писа за това колко време си разреждал тази батерия за да падне на напрежение което си я свалял преди това.Аз го пробвах няколко пъти и за 2ч тя падаше на 10,6 а не на 8V с 21W товар.Имай предвид, че на това напрежение тока е по голям.
Само, че ако я свалиш на толкова няма да я заредиш наново на 13,2V с каквото и да е друго зарядно.Това важи само за литиево йонни батерии.
Нали си обективен.Пиши какво си установил с твоята батерия заредена от генератора ми.Ако искаш де.

Това което е показано въобще не е идентично с моя.На базите на транзисторите импулса е съвсем различен.Това което се показва е правоъгълен импулс.
 

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: Bedini
« Отговор #442 -: Ноември 04, 2015, 08:06:01 pm »
   Понеже виждам, че започва объркване, искам да подчертая, че в предния ми пост, осцилограма на напрежението в базата не съм показвал. В жълто беше напрежението в колектора, а в синьо беше формата на тока, който се консумира от батерията. И двете графики са под товар и пиковете високо напрежение се поглъщат от акумулатора. В този пост показвам само една осцилограма - формата на напрежението в базата и колектора. При снемането на тази оцилограма в базата е сложен диод, който да отрязва всички отрицателни полувълни постъпващи от тригерната намотка. Сигурен съм, че колегите са разбрали за какво става въпрос, както и сами могат да си отговорят къде се отпушва транзистора, къде се запушва, къде се запасява енергия в бобината, къде започва ОЕДС и т.н.
   Yoro, моето Бедини работи с нормално електричество от електрони и затова осцилограмите са по-различни, не се сърди. Освен това нямам потенциометър, намирането на вълшебният ъгъл, за който говори самият Джон Бедини става механично, чрез преместване на тригерната намотка. Точно това е и разликата спрямо School Girl версията.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 492
Re: Bedini
« Отговор #443 -: Ноември 04, 2015, 10:10:37 pm »
Yoro приятелю, търсиш ли истината ? Логично е, имаш 40 паралелни намотки. Ако всяка пуска по 1А можеш да сложиш и 40А товар. Пробвай, но виж какво ще стане с входната енергия ! Искаш обективност, да батерията си взех сл.обяд.
На следващата сутрин напрежението беше 13.27в. според моите уреди. Изненада. Презаредена. Какво знаеш за li-ion батерии ? Не 10.8в. а 12.6в е номинала на това което беше при теб. И пак презаредена. Да благодарим на Samsung че са създали такива добри елементи които не се разрушават. Бъди обективен и напиши как зареди тази батерия от 5000mah. Помня. Имам още какво да напиша но ще се въздържа за сега. Ако имаш възможност покажи графиката на зарядният ток. Както lz1jer. После ще уточняваме още. Ето малко просвета за всички. Как се зареждат li-ion батерии. Четете внимателно и след това си правете сметка. Всички видове елементи си имат номинал.
http://batterycenter.bg/kak-se-zarejda-li-ion-akumulatorna-bateriq
lz.... ако на някой не е ясно си е негов проблем !

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Bedini
« Отговор #444 -: Ноември 04, 2015, 10:21:16 pm »
Цитат
И двете графики са под товар и пиковете високо напрежение се поглъщат от акумулатора.

В клиповете на Бедини, има пикове под товар. Доколкото помня, той не пуска генератор без товар. Явно, трябва да се получат пикове под товар, за да има резултат.

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: Bedini
« Отговор #445 -: Ноември 04, 2015, 10:44:51 pm »
   edin, така е при мощните генератори, прав си. При мен входната мощност е 1.5W и буквално всичко се поглъща от батерията. На празен ход имам около 250V, а под товар имам 45V. Доколко тези високоволтови импулси са полезни за батерията, нямам никаква представа. Десулфатизацията е отделен въпрос. Може би оловните са по-подходящи за този тип зареждане, а литиевите не са, както намекна Михаил Кузмов.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #446 -: Ноември 05, 2015, 04:19:42 pm »
Това което пише Михаил Кузмов за литиево йонните батерии важи за тези които не са зареждани с генератора.След като са направени няколко цикъла тези батерии са вече абсолютно променени и са с много по голям капацитет.На моите бормашини съм поставил такива батерии и за повече от пет месеца съм ги зареждал само веднъж за около 15 минути като се има предвид, че работя с тях всеки ден.
Зареждам ги като последователно на батерията е включена 20W крушка.
Тока на заряд е малък.Батериите са различни и всяка поема колкото и е възможно от енергията и затова са на различно напрежение.Не са презаредени.Ако презаредя батерия то тя вече няма да работи...
Това което го пишете, че генератора работи под товар е така.Батерията е товара, но аз като пиша , че го товаря още имам предвид следното.
Към батерията която се зарежда включвам товар от 5 до 10А и тя пак се зарежда като не се променя тока и напрежението на захранването и нищо по генератора не загрява.Това го видяха и доста от колегите които идваха при мен.Това се получава защото енергията която се произвежда в батерията е много повече.Тази консумация не е от генератора.Ако вместо батерия включите директно реотан като товар не се получава защото няма къде да се получи реакция в следствие на импулсите и енергията е малко.Тя се получава в батерията.Ако вместо батерия се включи кондензатор пак има ефект само, че тогава напрежението е високо.От кондензатора свети лампа за 230V и светлината е по различна.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #447 -: Ноември 11, 2015, 08:00:46 pm »
Колеги, мога да потвърдя бързо зареждане на батерии както каза и Жоро. Все още не мога да се преборя със себе си. 7 ач гелов акумулатор смъкнат до 10.5 в се зарежда за 15 мин.  Захранването е от стабилизиран токоизптавител на 18 в с ток 2 ампера - 36 вата.
Втори тест с товар показа следното: Кантал навит на спирала с консумация 5А на същата батерия. Паралелно на кантала и батерията генератора зарежда тази батерия. Бавно, но зарежда.  В момента съм с 3 бобини ... за да не подвеждам никой, утре ще сложа 140ач акумулатор за да проверя ефекта. Между другото това го пробвах на няколко различни батерии и при всички ефекта се получи. Има вероятност да е някакъв вид кухо зареждане и да не съответства на капацитета. Има нещо тука.
« Последна редакция: Ноември 12, 2015, 06:56:31 pm от atos »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Bedini
« Отговор #448 -: Ноември 11, 2015, 08:25:44 pm »
Coke2k, след като "заредиш" акумулатора по този начин, остави го да отлежи най-малко 12 часа, а още по-добре 24 часа на стайна температура (~20'С) и после пак измери колко е зареден или разреден.

При бързото разреждане и зареждане на акумулаторите, показанията в първия момент са доста фалшиви, понеже наситеният или съответно обедненият на йони разтвор около плочите на електродите няма време да дифундира в целия обем на акумулатора. Това важи в още по-голяма степен за AGM и за GEL-акумулаторите, където електролитите са обездвижени по един или друг начин и времето за дифузия и изравняване на концентрациите е още по-голямо (часове).

Изобщо - акумулаторите и батериите са една доста "хлъзгава" територия за изследване, където много трудно може да се установи или да се хване някакъв нов ефект... най-вече заради това, че при тях протичат множество химични и физични процеси - с различна скорост и в различна степен, някои от които човек може изобщо да пропусне да отчете при конкретно измерване и да се обърка... Прост пример - носят ви силно сулфатизиран акумулатор, направо отписан и обявен от собственика му за "мъртъв". Вие с някакви високоволтови импулси разбивате сулфатните друзи и те падат на дъното, след което импулсите силно възбуждат и поляризират оголената свежа повърхност на електродите. За горкия човек ще е станало цяло чудо (дори 2 "чудеса" в едно) - чудодейно "възкресяване" на акумулатора и "светкавичен заряд" на същия...

Моят скромен съвет е - по-добре си играйте с кондензатори, или с йонистори. Там по-няма хън-мън и процесите са доста по-прости, изучени и възпроизводими.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #449 -: Ноември 11, 2015, 08:32:33 pm »
Да, допускам че е нереално вдигане на напрежението без съответния капацитет. Ще проверя. Може би започва да прилича на кондезатор... имам още 2 бобини навити и след като станат общо 5 ще проверя най детайлно какво става. Ще направя размяна на батерии през 15 мин и  то само ще си покаже. Но определено съм замислен!