Автор Тема: Bedini  (Прочетена 545734 пъти)

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #465 -: Ноември 13, 2015, 02:09:08 pm »
Ти казваш, че енергията се дърпа от етера вследствие на реакцията в електролита на батерията, означава ли това, че вместо батерия може да ползваш каквото и да е устройство с елецтролит, например солена вода и два еднакви електрода, или сярна киселина и два еднакви електрода, или електролитен кондензатор. Дали тогава генератора ше работи, в смисъл ще консумираш 200 Вата, при вход 40 Вата?
« Последна редакция: Ноември 13, 2015, 02:16:42 pm от atos »

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #466 -: Ноември 13, 2015, 02:20:35 pm »
Тепърва ще правя такива експерименти въпреки,че отдавна съм писал, че вместо батерия съм включвал кондензатор и от него захранвах лампата на работната ми маса и поялника с който работя.
Вече съм сигурен, че генератора може да се ползва и без батерии, но ще трябва да поработя още по него.
Надявам се, че и други ще помагат...
От това ще имаме полза всички надявам се.

Действай те. В гаража съм показал всичко за целта.
http://www.garaja.net/viewtopic.php?f=7&t=198&start=690#p9078

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #467 -: Ноември 13, 2015, 02:23:13 pm »
Ако някой е започнал да прави генератора и се затруднява да ми пише.
Ще помогна на всеки с каквото мога.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Bedini
« Отговор #468 -: Ноември 13, 2015, 05:47:00 pm »
Цитат на: coke2k
Паралелно на кантала и батерията генератора зарежда тази батерия. Бавно, но зарежда.

coke2k, oт видеото не се вижда подобен ефект. Направих извадка от видеото:
до 1мин. - напрежението пада с товар
1:15 - бединито се развърта
2:15 - бединито работи вече 1 мин.
2:34 - реотана се включва и се показва напрежение 24,34V
2:36 - вижда се рязък спад на 23,9V
2:38 - 2:40 - напрежението пада 23,8 - 23,78V
~2:50 - реотана явно се откача, напрежението скача нагоре
3:25 - реотана е включен, напрежение 23, 72V
3:43 - 23,71V
3:48 - 23,70V
3:50 - мултимера спира, видеото също

Това което казваш, не съответства на това което показваш на видеото. Видеото показва, че източника на заряд дава по-малко джаули отколкото реотана дърпа и следователно реотана дърпа джаулите си от батериите, като съответно тяхното напрежение започва да спада.
Казах го и на Yoro, но той не ме послуша. Тъй като системата не е самозахранена, то трябва да отчетем колко джаула и даваме и колко джаула вземаме. Ако приемем, че твоята система е захранена с 24V/7Ah то:
24V*7А*60минути*60секунди = 604800J (налични)
потребление на 24V*5A= 120J/s
според сметките, тези батерии могат да захранват този реотан 1 час и 24минути. Тъй като имаме и захранващ източник 18V/2A, той дава 36J в секунда, като за 1 час и 24 минути, той ще отдаде допълнително 181440J, което само по-себе си е достатъчно да захранва реотана 25 минути. Захранването на реотан за 1 мин. не може да ни изненадва, защото той фактически потребява под 1% от наличните джаули енергия.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #469 -: Ноември 13, 2015, 06:17:43 pm »
Пак nizo знае всичко и обяснява компетентно за нещо вместо да пише,че не е в час...
Първо неговия генератор още не е окомплектован и настроен както трябва и въпреки това работи а двете не работещи бобини като са монтирани са като спирачка за генератора и намалят ефективноста му.Ако ги махне ще е по ефективен.
Второ батериите са много малки и няма достатъчно площ и електролит за да се дърпа много енергия.
Трето въпреки това устисква на този зор защото за такава батерия 10А  въобще не е малко.

На моя генератор такава батерия ще я заредя за 10тина минути под такъв товар.Скоро и той ще може да го прави.Като включи и останалите бобини.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 492
Re: Bedini
« Отговор #470 -: Ноември 13, 2015, 07:49:39 pm »
Yoro, coke... ще си види грешките и ще ги осъзнае. Но ти никога, защото си се вживял до наглост във величието си !

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #471 -: Ноември 13, 2015, 08:33:22 pm »
 Михаил Кузмов от опит зная, че не е лесно да проумееш, че си бил заблуждаван цял живот, но сигурно и ти ще го преодолееш и ще престанеш с глупостите от които аз лично капитал не правя.
На фактите не може да се противоречи.



Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #472 -: Ноември 14, 2015, 08:51:07 pm »
Поука от майстора (nizo): "Три пъти МЕРИ, един път режи!"
а калфата (yoro) : "Бе, се го режем, и се е късо!"...
...
Ех Жорка, Жорка! - имаш ентусиазъм за експедиция до Марс, но никога няма да постигнеш удовлетворение и обществено признание, поради простия факт, че се държиш надменно с приказките си...
Добре, направил си твоята РАЗЛИЧНА "бединка", искаш да я популяризираш, искаш да помагаш на невежите експериментатори със съвети... но едно нещо във всичките ти приказки - дори и да са адекватни на разработките ти - е, че нямаш най-важното човешко качество показващо възпитание - УВАЖЕНИЕ към мненията на събеседниците ти...
...
И сам Бог да ми е насреща, и да ми внушава, че съм някакъв простак-неандерталец, мигом го свалям от трона!
Е, това ти е проблема драги... чуваш само себе си! - другите ядат доматите с колците!
...
Добре, че поне спря да употребяваш понятието "униполярен (едно/мулти/полюсен) двигател на Тесла!", че беше направо смешно.
...
Иначе,БРАВО, работиш, бориш се... постигаш разни ефекти, ама не слушаш и другите "посветени" в тайните!
Очакваме с нетърпение да постигнеш СОР над 1...
Успех!

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #473 -: Ноември 14, 2015, 10:53:08 pm »
Точно ти    Maistora52 ми изнасяш урок по нравоучение.Като се има предвид, че точно ти пишейки не се съобразяваш с нищо и по велик и нагъл от теб няма.
Или имаш име за хубави думи и друго за остри и нагли писания.Да се изнася на показ нещо писано на лични е от най етичните неща...
Прочети какво си писал ти ако не са го изтрили и тогава давай уроци.

Ако искаш и можеш ни просвети в тайните.
Тайните на какво? На успеха или на неуспеха или на взаимоотношенията.

Не съм променял името на темата и то си е точно.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #474 -: Ноември 14, 2015, 11:54:55 pm »
Ако Maistora52 още не е разбрал, че генератора има КПД над единица сигурно ще трябва да се срещне с калфата и ще се научи да гледа и мисли...

Обади ми се. Надявам се, че като видиш ще го проумееш.
Въпреки, че човек който е посветен в тайните трябва уж да включва от няколко думи а има и клип.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: Bedini
« Отговор #475 -: Ноември 15, 2015, 10:46:41 am »
Колеги, моля да спрете да се заяждате на дребно. Жоро това се отнася до теб и също до Maistora52. Всеки говори и разглежда нещата от своята си гледна точка и не чува другия.
Първо Жоро няма КПД по-голямо от 1 има обаче КОП > 1. Мисля, говорихме вече, че във всички установки било то електрични или хидравлично-механични имаме пренос/трансформация от един вид енергия/потенциал в друг или казано просто "помпи". Как ще се реализират те е съвсем друг въпрос. В този ред на мисли, системата на Бедини не е по различна. Друг е въпросът доколко същата е ефективна т.е. какъв е нейният КОП да кажем.
Nizo, изчисленията ти са напълно верни, но искам да добавя едно допълнение. В практиката никога не можеш да извадиш от един акумулатор повече J отколкото си вкарал - факт. Ако погледнеш токовата крива на въпросните акумулатори, ще видиш че при товарен ток 5А същия акумулатор отива на 4Ah-5Ah. което по твоите сметки излиза, че за да го заредиш въпросния акумулатор вкарваш 604800J а реално при товар 5А изкарваш минимум 345600J или максимум 432000J. Въпросът е къде се дяват тези джаули когато имаме по-голям товар. До тук със сметките, да видим какво се случва при "бедини" и същите сметки. При въпросният "генератор" на Жоро имаме следното: същия акумулатор 12V/7Ah (напълно разреден) се зарежда напълно за един час +-5 мин. при оптимален режим на генератора или 24V/2A на вход, при което излиза, че вкарваме 24x2x60*60=172800J, след това към същия акумулатор се включва товар 5А (интересното е, че и на Жоро реотана е в рамките на 5А :) ) и издържа малко повече от час, но да кажем час при което излиза, че сме дръпнали 5*12*60*60= 216000J. Това е многократно проверено, като практически наблюдения не само от Жоро, но и от други хора. Това е и озадачаващия момент и причината да се коментира това устройство. Колкото повече хора потвърдят или отрекат подобни ефекти толкова по скоро ще е ясно, има ли хляб в това или не. Писането и развиването на теории в случая не е начина да се правят изводи... иска си практика.

П.П. Тъй-като на пазара няма реален DC/DC конвертор, който да бъде изцяло галванично разделен, реших да направя такъв и същия да се тества на "генератора" при Жоро. Ако има ефект, ще се разбере.
Поздрави!
 
« Последна редакция: Декември 02, 2015, 04:47:47 pm от atos »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Bedini
« Отговор #476 -: Ноември 15, 2015, 11:50:50 am »
Dymelsoft, стискам ти ръката за това изказване, човек! Взе ми думите от устата / мислите от главата. Аман от празни приказки и изблици на егото...
Поздравления и за галванично разделения DC/DC-конвертор.

Velektra

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #477 -: Ноември 15, 2015, 12:24:55 pm »
dymelsoft, моля те поне ти ми отговори. Става въпрос за следното:

.......
В практиката никога не можеш да извадиш от един акумулатор повече J отколкото си вкарал - факт.
...

Какво се има предвид "вкарване" на енергия в АКУМУЛАТОР?
Аз смятам че акумулатора не акумулира енергия вкарана от вън от зарядно или в случая от бедини.
Енергията от външния източник се използва само за "стимулиране" на електролита или гела, или каквото там произвежда тока в акумулатора.
Аз затова и бях писал да се замени електролита с чиста вода и да видим акумулатора колко енергия ще акумулира от зарядно или от бедини. Всъщност не с вода, защото тя е проводник, а с масло например или нещо друго което не е проводимо.
Всъщност искам да кажа, че електролита създава енергията (джаулите) в акумулатора. Енергията не се вкарва отвън!
Идеята е това да става възможно за най-кратко време!

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Bedini
« Отговор #478 -: Ноември 15, 2015, 12:47:16 pm »
Velektra, тук си в голяма грешка, приятелю... В акумулатора протичат обратими електрохимични процеси, свързани с отделяне или поглъщане на електрони (окислително-редукционни). Например - при консумация на ток от акумулатора, една част от металното олово от електродите му се разтваря, преминавайки в йонна форма, и точно това е реакцията, която произвежда тока. При зареждането протича обратният процес - вкараните отвън електрони взаимодействат с оловните йони от разтвора, като ги неутрализират до електронеутрални атоми и те се отделят по повърхността на електрода.
Ако сложиш чиста вода, или не дай си Боже пък масло - никой от тези процеси не би протекъл и съответно акумулаторът ти нито ще се зарежда, консумирайки ток, нито ще се разрежда, отдавайки го.

Та точно така е - колкото ток вкараш в акумулатора (колкото на брой електрони), толкова оловни йони ще се превърнат в атоми метално олово. След това ще имаш възможност като дръпнеш ток тези атоми да се разтворят обратно и да отделят същия брой електрони, като по този начин ти поддържат тока. Всичко е изчислено точно, едва ли не до електрон, и е строго по Фарадей.

Ако в акумулатора протича някакъв друг процес на заряд (напр. с "хладно" електричество от етера), при който той заприличва по-скоро на кондензатор - това е отделен въпрос, и той няма нищо общо със стандартния (с "горещо" електричество) заряд-разряд.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: Bedini
« Отговор #479 -: Ноември 15, 2015, 12:51:05 pm »
Velektra, думата "вкарване" е по скоро опростен вариант на понятията и умишлено използвах нея, защото Nizo я използваше в своя коментар. Иначе правилното е по-скоро изразходената (вложена) енергия за извършване на химически процес, който при акумулаторите има обратимост (непълна). Това е най-просто казано.
Например в един оловен акумулатор, когато е разреден имаш 2PbSO4 + 2H2O - влагаш енергия и получаваш Pb   + PbO2 + 2H2SO4 т.е. зареждаш. Включваш товар и започва химичната реакция, при която Pb + PbO2 + 2H2SO4 -> 2PbSO4 + 2H2O. Това са основните химични процеси, при които имаме приемане - предаване на J. Въпросът е имаме ли и други химични реакции, които се провокират при зареждането с "Бедини". Имаме ли дори пренос на йони и дори нещо, което не смея да го казвам с риск скептиците да изригнат. Лично за мен не е важно какво се случва, важното е да работи  ;).

П.П. PyroVeso ме е изпреварил и го е обяснил далеч по правилно и добре от мен  :)
« Последна редакция: Декември 02, 2015, 04:50:30 pm от atos »