Автор Тема: Bedini  (Прочетена 545867 пъти)

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Bedini
« Отговор #510 -: Декември 03, 2015, 03:15:59 pm »
 Ей, ама  не се спря....
Кузмов,  две години ви трябваха да осъзнаете първата ми установка..
Всичко е документирано...
Аз бих се срамувал да пиша във форума,при тези обстоятелства..
 
« Последна редакция: Декември 03, 2015, 05:46:28 pm от владимир димитров »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 492
Re: Bedini
« Отговор #511 -: Декември 03, 2015, 06:02:23 pm »
Yoro, за да не останеш по назад, и ти реши да се изложиш с меренето ! Това което се разбира е разбираемо. Само дай обяснение какво точно  мериш с AC clamp meter ? С АС ли зареждаш акумулатор та мериш с този уред ? Това е новост.  Схемно, как ти е вързан реотана ? Ако е паралелно на акумулатора, какви токове ни караш да събираме ? Ти не показа разделено мерене на тока на реотана и тока на заряд ! Не знам защо се опитваш да ни будалкаш ? Такова мерене е до някъде възможно с AC-DC true RMS clamp meter.                                                             Зареждаш акумулатори. Никога не съм оспорвал като опонент. Оспорвам,от мрежата дърпаш повече отколкото вадиш за заряд. Това че зареждаш бързо нищо не значи. Вдигаш напрежението на ак. вероятно правиш десулфатизация, и толкова ! После ак. се държи като поправен може би за известно време. Това вече го написах и по друг начин, но ти не пожела да ме разбереш !
Всички видове ак. клетки си имат номинал на зареденото напрежение. Ако е повече то се дължи на не установен процес. Ти сам показа че при изкл. генератор, като вкл. реотана напрежението на батерията кляка. Повтарям се: нямаш методика, така не се мери !
Поздрави !


Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #512 -: Декември 03, 2015, 07:59:37 pm »
Vsl шима ми е по тази  схема:

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #513 -: Декември 03, 2015, 10:21:24 pm »
Мишо! Щом с този уред мога да меря постоянен ток за какво говорим....
И най странното е, че е толкова и като го меря с уред за постоянен ток пак е толкова.Значи какви са уредите с които мерим нещото и какво показват?
Това, че си наблюдателен е добре, но какво видя?НИЩО.
Дано някога разбереш какво се случва.Покажи ми зарядно с което ще заредиш батерия от която се консумира в същия момент...
Като си толкова в час ела и направи нужните замервания.Само, че след това и го обясни на другите.

Очаквам те.Направи нужното.Или те е шубе да си човека който ще каже истината ако въобще си разбрал какво става....

Не е лесно нали?

По лесно е да си отстрани и да пишеш КОМПЕТЕНТНО за нещо което ти е абсолютно неизвестно и непонятно.

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 713
Re: Bedini
« Отговор #514 -: Декември 04, 2015, 04:17:39 pm »
 Yoro - автомобилния генератор зарежда акумулатора и когато дърпаш от него ток и с включени консуматори , например светлините. Зарядни които да зареждат докато дърпат ток и с някакъв друг консуматор има.Измисли нещо по убедително. :)

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #515 -: Декември 04, 2015, 05:03:57 pm »
Да h2motor това го зная.Пиша да заредиш батерия като консумираш от батерията 10А в същия момент а не за генератор който захранва и други консуматори.Това което пишеш е съвсем друго.Чети ..

Зарядния ток е 4-7А като консумираш 10А от батерията и тя се зарежда.Като включиш 10А към батерията зарядния ток не се променя.

Генератора консумира 4А в този момент.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 492
Re: Bedini
« Отговор #516 -: Декември 04, 2015, 06:05:00 pm »
По добре нарисувай схемата ! От видеото и разказа не е особено ясно ! Източник генератора, консуматори батерия и активен товар, амперметри, волтметри КЪДЕ, КАК са вързани ?

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Bedini
« Отговор #517 -: Декември 04, 2015, 08:02:23 pm »
Yoro, извинявам се че, влизам в спора но, на видеото аз видях на стрелковият уред показание около 4А до 5А. Отделно на амперклещитите показанието беше 6,67А. Никъде не видях показание 10А. Нито пък консуматора ти. Искам да кажа че, съм ти съмишленик. Но , все пак нека бъдем коректни. В интерес на всички е!

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #518 -: Декември 04, 2015, 09:06:40 pm »
Да прав си.Трябваше да пиша, че това съм го правил до 10А.На клипа е 5А,но пробвай да заредиш батерия от която в същия момент се консумира 5А.Консуматора е реотан и стрелковия уред показва колко консумира.
Това сравнение с алтернатора на автомобил е абсурдно.Като работи двигателя не се консумира от батерията.Тя консумира.

Ще се постарая да ви направя клип с обяснения.Явно немите клипове са объркващи.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 492
Re: Bedini
« Отговор #519 -: Декември 04, 2015, 09:43:03 pm »
Yoro, хем консумираш, хем зареждаш ! Ако това става едновременно, значи са свързани паралелно генератора, батерията и реотана. Къде са вързани уредите с които мериш ? Къде е вързан осцилоскопа ? Какво трябва да ни покаже той ?
Най на края се чудя ? След като твърдиш че не може да се мери, защото било неизмеримо случващото се, защо мериш ?

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #520 -: Декември 05, 2015, 12:15:34 am »
Заради вас.За да ви отворя очите.
Скоро ще го видите с пълни обяснения.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Bedini
« Отговор #521 -: Декември 05, 2015, 09:04:53 am »

Това сравнение с алтернатора на автомобил е абсурдно.Като работи двигателя не се консумира от батерията.Тя консумира.

Ще се постарая да ви направя клип с обяснения.Явно немите клипове са объркващи.

Точно така, когато работи алтернатора в ДВГ неговото U трябва да бъде по-високо от сумата на U на консуматорите и това на АкБ който зарежда. В противен случай АкБ отдава енергия за поддържането на консуматорите. При тебе за сега виждам следното- захранване от стабилизиран изправител 28V х 4А =112W и консумация 13.83V x 5A = 69.15W. не знам тези амперклещи какво отчитат входящият за консуматора ток или изходящият от Бединито ток. При това те са променливотокови и най вероятно ще отчитат променливотоковата съставна(ако съответстват на честотният диапазон в който мериш) но, за постояннотоковата съставна на тока е малко вероятно да отчитат правилно. Трябва да направиш прецизни замервания(доколкото е възможно) и тогава да направиш клип и да обясниш на хората какво става. А аз ти вярвам(за сега само мисловно) че, има хляб в това нещо. Но все пак трябва да се докаже. Нали!?
Дойде ми на ум за измерването че, може да направиш следното. Ако с амперклещите се мъчиш да измериш изходният ток от Бединито може да използваш тези амперклещи(разбира се ако са със подходящите честотни параметри за измерване) и един постоянно токов стрелкови амперметър свързани последователно. Така ще измериш и постоянно токовата съставна и променливотоковата съставна но, пак със доста голяма грешка. А иначе най точният начин на измерване ще бъде със амперклещи който мерят едновременно и постоянен и променлив ток примерно такива и са с подходящи честотни характеристики.
http://www.elimex.bg/product/60935/ured-amperkleshti-ac-dc-va311.html

elektros

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #522 -: Декември 05, 2015, 09:45:15 am »
Само да вметна в контекста на разговора: много къси и стръмни  високоволтови импулси побъркават измервателната техника! Лично съм го пробвал със реле, което се самозахранва и в същото време "зарежда" акумулатор..... Да, по уред точно така се получаваше,  само че реалността е съсвсем друга! Дерзайте и успех! ;D

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #523 -: Декември 05, 2015, 09:50:49 am »
Амперклещите на синия кабел показват тока с който се зарежда батерията(изхода на генератора).Когато включа реотана който консумира 5А към батерията зарядния ток се повишава само със 100 мА защото енергията се получава в батерията вследствие на реакцията предизвикана от импулсите в електролита.Колкото по стръмни и високи са импулсите по ефективно работи генератора.

Май трябва на уточня къде са всъщнос тези импулси?
На изхода на генератора се измерва постоянно напрежение а не импулсно.За да видите импулсите трябва да ги търсите в това напрежение.Те са скрити в него.Виждат се като се превключи осцилоскопа на АС и се променя обхвата докато ги видите.Не може да се прави сравнение с това което става с превключване на релета.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #524 -: Декември 05, 2015, 08:17:09 pm »
Колеги!

Понеже стигнах до извода, че простотията е безгранична след мохабета в чата на форума пиша за тези който разбират за какво пиша въобще.

Пишете ми на лични.Май тук просто няма смисъл да си губи времето човек който и работи...

Поздрави!И ако съм обидил някой извинения, но всичко си има граници...