Автор Тема: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"  (Прочетена 249636 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 955
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #105 -: Май 28, 2013, 11:38:28 pm »
Посочените от теб ЕДМ съм ги пробвал в разни моменти в разни конструкции и са меко казано - КРАЙНО НЕСЕРИОЗНИ.
Казах и повтарям - принципът е доказан! И не само от мен. Работата ми не е вече да търся работещ принцип, а перфектното му изпълнение.
И като казвам идеално гладки, значи СВРЪХ ИДЕАЛНО ГЛАДКИ.
Прости ми за любопитството, но при тези "крайно несериозни конструкции", получи ли автономно движение?
Ще покажеш ли клип с автономно движение? - това очакват всички.

Неактивен tsvetan.filev

  • Специалист
  • Beginner
  • ***
  • Публикации: 79
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #106 -: Май 29, 2013, 11:31:49 am »
Здравейте.

Първо "автономно движение" не може да се получи понеже вала трябва да направи две неща: да се самоизбута и да загрее околната среда чрез триене (както знаем няма напълно изолирана и автономна система в природата - това е само абстракция за да се обяснят законите).
Както и да го гледам 2 + 2 = 4 няма как да стане различно освен в арабските приказки разбира се.

След това като се закачи алтернатор за да се генерира електричество и когато свържеш намотката накъсо или през външен консуматор поучаваш пад на ЕДН поради загубите от вътрешното съпротивление или включения консуматор. При намотка на празен ход имаш само съпротивлението на волтметъра, което е много голямо.

По принцип идеята на твоя тип генератор е да се създава въртящ магнитен поток от постоянни магнити. Един вид във всеки участък на намотката магнитното поле нараства, приближавайки участъка и намалява, отдалечавайки се от него. Сумарния израз е генерирано синусуидално ЕДН с честота и фази в заисимост от броя на магнитите и намотките. Тангенциалната сила F = BLI, която е сила на отблъскване на двете магнитни полета, създава въртящия момент на генератора в зависимост от диаметъра на който са разположени магнитите. Тук В е магнитната индукция, L е дължината на намотката, а I е големината на възникналия ток, който пък е I = (E - U)/ri, където пък ri е вътрешното съпротивление, а U пада на напрежение.

Колкото повече се натоварва генератора, с консуматори, толкова повече се проевява реакцията на Ленц. В случая това е  стремеж за размагнитване на твоите неодимови магнити.

Така че не виждам никакъв шанс да се случи нещо по - различно от досега описаните уравнения, системи и апарати.

Ако се разгледа една водно електрическа централа то ще се види че потенциалната енергия на падащата водата в следствие на гравитацията се преобразува в пъти по - малко електрическа енергия. Иначе казано от ВЕИ не може да се вземе енергия за да се качи водата обратно на високо и да се задвижи пак турбината.
И още нещо има един закон който се нарича втори закон на термодинамиката: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8_%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD_%D0%BD%D0%B0_%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0
Той казва че температурите на две системи се стремят да се изравнят и няма как от по студено температурата да се премести на по - топло.
Моля ви четете преди да се хвърляте в щуротии и после ЦРУ, КГБ, формулите и не знам си кой да е виновен.

Поздрави.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #107 -: Май 29, 2013, 11:52:51 am »
   tsvetan.filev, ти от ЦРУ ли си или от КГБ? Аз на твое място не бих се изказвал така категорично. И аз не съм много сигурен какво точно става при взаимодействието на магнити, разположени перпендикулярно. Но при перпендикулярните взаимодействия се нарушава законът за запазване на енергията (ЗЗЕ). В механиката това става с центробежните и кориолисовите сили. Това го пише и в дебелите книги по физика. Аз съм смятал проектирана от мен механична машина, при която се нарушава ЗЗЕ. Сигурен съм 99%, че ще го докажа с експеримент. Препоръчвам ти също да прочетеш какво съм писал в темата ми "Жироскоп действа като спирачка и нарушава закона за запазване на енергията (ЗЗЕ)", която е на страница [2] в раздела Теории и хипотези, физични опити. Там също се вижда невалидност на ЗЗЕ. Хората вече НЛО карат, а ние още не сме разбрали елементарни неща. В този форум сме по-напред от стандартната наука, тук ще научиш нови неща и ще трябва да спреш да ни "преподаваш" уроци от образователната система.

Неактивен tsvetan.filev

  • Специалист
  • Beginner
  • ***
  • Публикации: 79
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #108 -: Май 29, 2013, 12:39:51 pm »
   tsvetan.filev, ти от ЦРУ ли си или от КГБ? Аз на твое място не бих се изказвал така категорично. И аз не съм много сигурен какво точно става при взаимодействието на магнити, разположени перпендикулярно. Но при перпендикулярните взаимодействия се нарушава законът за запазване на енергията (ЗЗЕ). В механиката това става с центробежните и кориолисовите сили. Това го пише и в дебелите книги по физика. Аз съм смятал проектирана от мен механична машина, при която се нарушава ЗЗЕ. Сигурен съм 99%, че ще го докажа с експеримент. Препоръчвам ти също да прочетеш какво съм писал в темата ми "Жироскоп действа като спирачка и нарушава закона за запазване на енергията (ЗЗЕ)", която е на страница [2] в раздела Теории и хипотези, физични опити. Там също се вижда невалидност на ЗЗЕ. Хората вече НЛО карат, а ние още не сме разбрали елементарни неща. В този форум сме по-напред от стандартната наука, тук ще научиш нови неща и ще трябва да спреш да ни "преподаваш" уроци от образователната система.

Добре приятел я ми покажи с експеримент как ще преместиш топлината с която си загрял околното пространство и е по - ниска от тази на системата ти обратно вътре без външна енергия както е при климатика ?
Е това наричам аз нарушаване на ЗЗЕ. Това което си направил вероятно е някакъв временен преходен процес а не устойчив (sustainable) процес.

Освен това енергийната плътност на магнитите т.е. количеството енергия на единица обем е нищожна и не може да се очакват (дори и да заработи една такава система) чудеса.

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #109 -: Май 29, 2013, 12:52:57 pm »
Освен това енергийната плътност на магнитите т.е. количеството енергия на единица обем е нищожна и не може да се очакват (дори и да заработи една такава система) чудеса.

Къде го прочете това с червения цвят, за да може и ние да се ограмотим малко, колега ?..

Неактивен tsvetan.filev

  • Специалист
  • Beginner
  • ***
  • Публикации: 79
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #110 -: Май 29, 2013, 01:00:19 pm »
Къде го прочете това с червения цвят, за да може и ние да се ограмотим малко, колега ?..

Пише го на всякъде. Но не е нужно да се чете може лесно да се провери за да се генерира голямо количество електрическа енергия ви трябват огромни силни (и вече) скъпи магнити.
Например една горивна клетка която е малко по - голяма от магнит ще извади 100 пъти повече енергия от устройство задвижвано от магнити.
За момента АЕЦ има няй - голяма енергийна плътност това е факт който няма как да се подмине.
От една малка централа с няколко блока може да се захрани цяла държава.

Неактивен rokssi2

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 25
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #111 -: Май 29, 2013, 02:25:36 pm »
Браво намери се накрая някой да каже, че това няма да тръгне. В руските сайтове също има такава тенденция, но там хората направят поне някаква имитация за заблуждение. Ще ви кажа какво направих аз за да ви пиша сега. На един вентилатор от компютър залепих на перката дъното от кутия за 100 бр.CD. На горния капак подреждам магнити един отвътре и един отвън   за  да се самозадържат. Подреждам си ги по всички начини които предложихте. Направих си и на една панта стойка за другите магнити. И ще ви кажа че ВЪРТЯЩИЯТ МОМЕНТ Е НИЩОЖЕН И НЕ СТИГА ЗА НИЩО. Мисля че в тази насока само турчина е постигнал нещо защото непрекъснато е по конференции.



« Последна редакция: Май 29, 2013, 03:02:23 pm от Maistora52 »

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #112 -: Май 29, 2013, 04:19:38 pm »
rokssi2
Като гледам си прочел толкова много, че не ти е останало време да прочетеш, че има цяла тема за турчина във форума.
Много здраве на всички. Пак се захапахте, не знам защо, вмест да помогнете с нещо - даже и с ПОЖЕЛАНИЕ!!!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 955
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #113 -: Май 29, 2013, 04:42:34 pm »
Тук се изписаха 10 стр. и май всичко е спам. Никой, ама никой не е показал работещ принцип!
Яаааа, обхванал ме "скепциса"?
След като разконспирирах, че буталният магнитен двигател е менте-илюзия и НЕ РАБОТИ, се съсредоточих в разсъждения и елементарни опити върху принципа на 90 градусовото разположение на магнитите. Без да се правя на МИ68 и да създавам теории, достигнах до извода, че и тази идея е неработеща, въпреки че много ми се искаше да не е така.

Не виждам някой скоро да обори съмненията ми.

Призовавам колегите да постват мнения в рамките на добрия тон, за да не се стига до дразги.

Майсторе, обръщам се дирктно към теб:
Причината за това т.н. "несериозно" отношение към темата си ти. Да ти обясна ли защо?  Мисля, че прекалено много изписа и нахвали, но не си направи елемнтарния труд да заснемеш ОНЯ КЛИП - ДРУГИЯ. Така щеше да си спестиш тази реакция и да си изпълниш мечтата - да накараш останалите да се замислят и да започнат да работят, и нямаше да има противоречия. Към настоящия момент темата ти по нищо не се различава от тази на Кеше.

Мислиш ли, че е време за заключване заради неудобни въпроси?

Ksurnev, похвали и поздравления бяха отправени от повечето колеги. Оттук насетне ще заприлича на раболепие и ибрикчийство, ако те продължат.




Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #114 -: Май 29, 2013, 08:50:00 pm »
Майстора е направил готина с-ма,само трябва да я само-захрани,естествено  има начин ,и това че никой от вас не се сеща ,не значи че не може...
законите на термодинамиката ,много отдавна са били "разбивани" ,и това че хората са ограничени и нямат мисъл ,е наистина жалко ...
« Последна редакция: Май 29, 2013, 09:08:03 pm от Vector »

@praktik

  • Гост
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #115 -: Май 29, 2013, 09:17:22 pm »
Цитат
Добре приятел я ми покажи с експеримент как ще преместиш топлината с която си загрял околното пространство и е по - ниска от тази на системата ти обратно вътре без външна енергия както е при климатика ?
Е това наричам аз нарушаване на ЗЗЕ. Това което си направил вероятно е някакъв временен преходен процес а не устойчив (sustainable) процес.
Е  как  ще  е  без  външна  намеса  , при  климатика , я  се  осъзнай , климатика  както  всяка  една  термо  помпа , нарушава  вторият  принцип  на  термодинамиката ,   (  за  сметка  на  енергия , разбира  се  )  тоест  че  топлина  може  да  се  транспортира  само  от  по  топло  към  по  студено .
А  за  перпендикулярните  сили  в  механиката , Иван  се  заблуждава  че  извършвали  механична  работа ,  ялови  сили  са . :)
« Последна редакция: Май 29, 2013, 09:19:11 pm от @praktik »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 346
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #116 -: Май 29, 2013, 09:45:22 pm »

Ако се разгледа една водно електрическа централа то ще се види че потенциалната енергия на падащата водата в следствие на гравитацията се преобразува в пъти по - малко електрическа енергия. Иначе казано от ВЕИ не може да се вземе енергия за да се качи водата обратно на високо и да се задвижи пак турбината.

Цветане, във всеко едно устройство свързано с енергия съществува две страни: източник на енергия и средство за извличането й. Никой не се интересува откъде идва потенциалната разлика при положение, че тя съществува и защо тогава да не се използва. От друга страна няма и не може да съществува (като следствие на ЗЗЕ) средство за извличане на енергия, което да има КПД = 1. Аналогия: гориво-ДВГ; река-ВЕЦ; ядрен разпад-АЕЦ и т.н. Същата такава потенциална енергия съществува в постоянния магнит, остава да се намери правилния начин за нейното извличане.


Освен това енергийната плътност на магнитите т.е. количеството енергия на единица обем е нищожна и не може да се очакват (дори и да заработи една такава система) чудеса.

Ако намериш начин да получиш 10% от енергията на магнита за 1 сек - то това е нищо. Но ако извлечеш тази енергия 10 000 пъти в секундата - вече е нещо. Конструкцията, с която аз експериментирам, не позволява по принцип появата на реакция на Ленц към управлението на потока. И аз съм сигурен, че цялата получена енергия идва от магнита (не съществува трансформаторен ефект). По изчисления енергията на използваните магнити би следвало да бъде изчерпана за по малко от секунда, а опита продължи 10 мин без да се забележи някакво размагнитване. Всичко е въпрос на материал и конструкция.
Успех!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #117 -: Май 29, 2013, 09:52:31 pm »
Здравейте,
Една идея за Майстора, При движението на магнити виж как е електростатичната индукция. Тесла има лекцици, за които говори за ефекта, но да споселя мой личен опит с надлъжни електроматнинни вълни. Генераторът подава 5В вълново съпротивление 5к на бобината в резонанс  (измерено по резонасни методи) ток 1милиампер , мощност 5 миливата. Правя опита на едно бюро с мотир с кинескоп. Тази мощност беше достатъчна да изведе монитора (наелектризира) за 6 часа от строя. На 11 м в съдедна стая през тухлена стена регистрирах надлъжните вълни. Учудваща проникваща способност за честота около 250кХц.
Реших да увелича мощността като пусна 500в, конкретно около 600В изправих и удвоип мрежово напрежение 220В. Щателно изчислих схемата на 50-60 секунда схемата се взриви.
 Електростатичната индукция има натрупване и закъснение.
Сега провеждам опит за биологична стимолация, заимствал съм от д-рРайф, конкретно имам възпаление на зъби. Опита се провежда със затихващи трептения, за да няма електростатични проблеми.
Взимам схемата за озонатор на щеки (от форума) и пускам през бобината. Доволен съм от резултата на ескперимента. Не прекалявам с дозата, около 1 минута.
Дълго стана но електростатичната индукция трябва да се ползва.
« Последна редакция: Май 29, 2013, 10:06:58 pm от mi68 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #118 -: Май 29, 2013, 10:19:58 pm »
Цитат
Колкото повече се натоварва генератора, с консуматори, толкова повече се проевява реакцията на Ленц. В случая това е  стремеж за размагнитване на твоите неодимови магнити.
Цветане тук вече се изказа много неподготвен. Тези две неща, АМА ИЗОБЩО НИЩО ОБЩО НЯМАТ ПО МЕЖДУ СИ реакция на Ленц и размагнитване на магнити. Хайде холан бе.
А иначе това следващото не съм сигурен дали не го публикувах вече тук някъде, обаче наскоро направих един простичък експеримент "Ако не ми вярваш провери го лесно е" Използвах два малки магнита от капака на стария ми лаптоп и парче винкел. единият магнит е залепнал на винкела към едното му перо от вътрешната страна. Другият се приближава към другото перо от външната му страна при което посредством два щифта от алуминии избутва първия магнит "щифтовете преминават през предварително пробити за целта отвори" Отначало не се получи, но когато зашлайфах повърхността на винкела и го намазах с масло вторият магнит започна с лекота да избутва първият. За да съм сигурен, че не е просто по силен от другия им размених местата ефекта беше същият има ли малко масълце магнита се хлъзва и изпуска винкела. След известно количество разсъждения по въпроса "някъде къде един -два месеца стигнах до следния извод: Силата на привличане на магнита към желязо зависи от ъгъла между повърхностите. При равни разстояния най силно е привличането когато се привличат перпендикулярно на повърхностите а най слабо кофато се привличат успоредно Т.Е. странично. За да се получи разбалансиране на полето е необходимо приближаващият се магнит "работният" да е с ъгъл по близък до правия спрямо отдалечаващият се "отработилият" идеалният вариант е разликата да е 90 градуса, но е трудно постижимо като кинематика "е не е невъзможно де" Според мен Майстора е постигнал оптималните ъгли само Веднъж при саморазрушилата се конструкция.

Майсторе поправи ме ако греша в логиката но едва ли.         

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #119 -: Май 30, 2013, 09:57:38 am »
   Здравейте умници! Ама той altium е виновен, че ми изтри темата "Законът за запазване на енергията е грешен". Там освен всичките ми непълноти и грешки има нещо много важно. Това е съществуването на два вида сили:
   1. Ускорителнозакъснителни - това са сили, които променят енергията на тялото и действат ТАНГЕНЦИАЛНО на траекторията му. Тези сили можем да ги наречем енергийно-тангенциални.
   2. Отклонителни сили - това са сили, които действат на тялото винаги перпендикулярно на траекторията му и така променят само посоката на движението му без да променят енергията му. Тези сили можем да ги наречем отклонително-радиални.
   Свободната енергия идва именно от втория вид сили, които могат не само да създават енергия, но и да поглъщат енергия, т. е. да превръщат енергията в нищо. Пример за това е жироскоп-спирачката.
   В крайна сметка всеки умува според нивото си на познание, но напред върви и се развива само този, който иска и мисли продължително!