Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 888775 пъти)

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #420 -: Април 10, 2015, 02:43:01 pm »
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ!!!
МНОГО НОВИ ИДЕИ И МНОГО КЪСМЕТ ЗА ТЯХНАТА РЕАЛИЗАЦИЯ!!!
БЪДЕТЕ ЗДРАВИ!!!
ИВАН


Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 507
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #421 -: Април 10, 2015, 03:06:18 pm »
Благодаря Иване ! Да ти се връща в пъти !!!

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #422 -: Април 10, 2015, 04:02:38 pm »
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!!!

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #423 -: Април 10, 2015, 04:45:09 pm »
Батка и ти да си жив и здрав, и от здраве да не се отървеш.

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #424 -: Април 13, 2015, 12:28:07 pm »
Здравейте,
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!
В "Тема за размисъл" публикувах началния вариант на стенда за монтаж. Сега ще публикувам негова подобрена реплика. Тя ми дава възможност да тествам най-различни модели с точност до 3 мин. С това искам да отговоря, че някакво си размърдване на отделните "мармалади"- (мембрани) е сведено до "0". Освен да се завъртят друго мърдане няма.
Бъдете!!!
Иван 

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #425 -: Април 13, 2015, 03:14:46 pm »
Това е динамото и крика!

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #426 -: Април 14, 2015, 09:11:00 pm »
Здравей!
С крика приближаваш дисковете с магнитите.А,динамото за какво се ползва?
Поздрави!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 927
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #427 -: Април 14, 2015, 09:44:54 pm »
Отново възникват повече въпроси отколкото отговори в постовете на ИванБГ...
Защо точно с крик? В железариите има шпилки по 1 метър с диаметър какъвто си поискаш. Едно притискане с винт ще ти осигури значително по-голяма точност отколкото крик.
Разграфяването в предния пост ... ако тази маркировка отговаря на 1 оборот на диска с магнитите ... въпреки че виждам само част от диска, мога по кривината да предположа че между 2 големи деления са 10 градуса, т.е. между 2 малки са 2 градуса. Това са ... абе доста по-грубо от 3-те минути за които става въпрос.
А и ... 3 ъглови минути точност... това е нещо, с което в домашни условия се работи изключително трудно. Ако говорим за завъртане на магнита около неговия център и магнита е с големина 50 мм, то отклонението на ръба му ще е 0.02 мм - разстояние което ако искаш да премериш, ще трябва да инвестираш сериозна сума за уред.
Дори и ако тоя ъгъл се отнася за радиуса на диска (ако приемем че радиуса е 250 мм), там също ще говорим за отклонение от 1 десета от мм.
А измерване на ъгъл с такава точност ... дори си нямам идея с какво може да се измери, освен с някакъв уред разчитащ на рефракция и интерференция на светлината.

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #428 -: Април 15, 2015, 01:23:05 pm »
Здравей juliang,
пак започвате старата песен на нов глас, както във вашият отговор 74, че имало закон за защита на енергията, че имало 3-ти закон на Нютон. Така е има ги, но като се замисли малко човек и прочете някоя друга книжка ще види че:
Има релавистична механика за 4 векторната енергия на импулса която ни предпазва от ЗЗЕ.
Има и магнитно поле което се състои от равно-противоположни вектори, при което противоположният вектор трябва да се разглежда и като отражение на  на 3-тия закон.
А що се отнася за вашето предложение да притискам с шпилки, поработете малко с тях и ще видите за колко време ще хванете тендовагинит. Не че нямам такова устройство, но с крика работя нео-магнити. Ще публикувам една от първите си фактури, за да се уверите откога съм започнал да работя с нео магнити и с какви размери са, пък Вие решете дали съм прав за шпилките.
Сега за точността: зад алуминиевото скала има статичен градусомер. Всичко е съвсем просто - използвал съм принципа на шублера - моята алуминиевата скала скалата представлява скалата на шублера. И измерва 0.05 мм от градуса, което прави 60 Х 0,05 = 3 мин.
А що се отнася до външният диаметър на нео магнит от 50 мм., то един градус е равен не на 0,02, а на 0.4361111.
Аз работя с феро магнити, размер 120/45/20; 180/95/20 и нео магнити 120/44/20 и 160/60/20, можете да предположите каква им е напрегнатостта.
Бъдете!!!
Иван


« Последна редакция: Април 15, 2015, 05:39:14 pm от atos »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #429 -: Април 15, 2015, 01:40:24 pm »
Молба към администраторите!
Моля Ви, ако има възможност нека да има по-голям интервал между публикуването на темата и нейното заключване. Трябва да има повече време, за да се огледа поста и да се поправят някои неща, ако може!
Бъдете!
Иван

ПП. Векторе, динамото го ползвам да тествам когато имам някоя нова конфигурация на магнитните полета дали те са размагнитват, или намагнитват. Измервам ъгловият момент, после слагам динамото и завъртвам обстановката в продължение на 24 часа на 1200 оборота. След това отново тествам. Разултата показва дали да продължа, или да го хвърлям на боклука.
« Последна редакция: Април 15, 2015, 01:47:56 pm от Иван БГ »

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #430 -: Април 15, 2015, 03:52:58 pm »
А за какво са ти тези магнити ако не е тайна? Само за експерименти 18000 евро не вярвам да дадеш? Магнитни турбини на летящи чинии ли правиш? И за кого? И последен въпрос числата 3,6,9 имат ли нещо общо с направата на чисто механична магнитна турбина?

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #431 -: Април 15, 2015, 04:11:43 pm »
Здравей,
какво значи "механична магнитна турбина"?

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #432 -: Април 15, 2015, 06:04:06 pm »
ИванБГ, промених времето за корекция от 5 минути на 15 минути.

По темата, наистина възникват повече въпроси отколкото отговори. Трябва да се разгледа основния ефект на който разчита устройството, а именно отблъскването. Независимо как ги подреждаш полетата, то винаги при отблъсване има зона на съпротивление, което работи срещу нас и естествено след преодоляването му има зона на ускорение, което работи за нас. Извода е, че полезното действие се явява потенциалната разлика между тези 2 сили. Доколкото разбрах от Vector, идеята е, че една от тези сили е по-малка от другата. Това което не се отчита в случая е времето. Нещо като рампа с едно дълго рамо от едната страна и късо от другата ... поне аз така го разбрах. Обясни малко повече за това положение ... как така получаваш различни сили, като ефекта на рампата ли е и колко разлика се получава в крайна сметка? Според мен и ти правиш грешката, че искаш да докараш просто въртене на магнитния двигател, но не взимаш предвид евентуалния товар (вероятно генератор). Реалния съпротивителен момент ще е този на генератора + този на магнитите. Не става ясно как ще постигнеш толкова голямо полезно отблъскване, след като имаш да преодоляваш близко по сила съпротивително отблъскване и допълнителния спирачен момент на товара. Това трябва да обясниш, а и това ни интересува нас, четящите темата ти! Не мисля, че това което показваш е свързано с темата ти. Видяхме магнетизатора, видяхме масичките, стендовете, резачката, водната помпа, криковете, графиките на милиметрова хартия, стружките в полетата, снимки на полетата, фактура за 30 хиляди лева магнити, но от това нищо смислено не произлиза. Все едно Капанадзе да почне да ти обяснява как работи устройството, като ти покаже машина за правене на кабели, да ти покаже дебели кабели, тънки кабели, жълти кабели, зелени кабели, да ти измери колко е голям радиатора за земя, от какъв автомобил го взел, ма коя година бил произведен, че и чертеж да ти приложи, да ти даде размер на кутията, от какъв плексиглас я е правил, колко е дебел, колко е коефициента на рефракция, точката на топене на плексигласа ... разбираш ли? Давай, ако ще обсъждаме нещо да е принципа, защо работи или не работи, а не материалите които си купуваш и ползваш.

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #433 -: Април 15, 2015, 08:04:13 pm »
Здравей,
какво значи "механична магнитна турбина"?

Без електрическа част. Външен източник на електричество. Според мен няма как да се направи такова устройство както ние си го представяме понеже дори да се постигне завъртане само с магнити то ще ускори до безкрайност за секунди и ще се саморазруши а това не е перпетум мобиле по скоро верижен магнитен реактор или ускорител е по - точно казано. Тайната на това устройство се крие в числата 3,6,9 според мен горе долу съм си го обяснил теоретично но има някои пропуски които не мога да си изясня все още.

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #434 -: Април 16, 2015, 10:47:48 am »
Здравейте,
благодаря Ви nizo за този интервал, вече няколко пъти не ми достига времето, за да си поправя грешките. Правилно сте разбрали, моят принцип е коригиране на входящата половина ма магнитите (както на "мармалада", така и на статора) използвам най-различни методи. Например в отговор 357 на тази тема аз съм направил реплика на "V"-ното устройство където избутващите (статорни) магнити са вкарани в затвор с изрязан прозорец от 30 гр по диагонал, тяхна снимка съм сложил в отговор 338. Аз ви казах пиша моите отговори като части от един пъзел, трябва само да го подредите. Най-често използвам форматирането на самите магнити, там съм най-напред с технологията. Шефа ме вика. Ще продължа по-късно!