Автор Тема: генераторът на Руслан Кулабухов  (Прочетена 697552 пъти)

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #420 -: Декември 06, 2014, 12:18:38 am »
Моето разбиране за принципа на Капанадзе съм го казвал много пъти, но пак ще го повторя. Имаме две бобини през едната тече голям ток от източника с малко напрежение, а през другата нищо, докато не се атакуват и двете бобини с високочестотни импулси с високо напрежение на точното място в точния момент. Тогава във втората бобина се създава зона на ниско налягане или липса на заряди, спомнете си опита на Тесла с бъчвата, на която е пробита малка дупчица и е потопена във вода, защо се пълни тази бъчва без да се влага енергия, ами за да се изравни налягането в нея с това от вън. Същото е и при Капанадзе, само че това налягане го оказва ефира, етера, вакума, средата. Двете бобини се явяват, като двете плочи на един кондензатор и, когато едната е заредена, естественно, че и другата ще се стреми да се зареди вследствие налягането на етера, ефира или поради тока на разместване по Максуел и през нея ще протече същия ток, като през първата, но не от източника, а тези заряди идват от средата, ефира, етера, но този ток вече ще е с високо напрежение, толкова, колкото е напрежението на високоволтовите високочестотни импулси с много стръмен преден фронт. Ако през първата бобина тече ток 10А, то през втората ще протече същия ток 10А, но с напрежение да речем 3 кв и на изхода се получава много повече енергия от вложената.
    Коя сила кара едната плоча на кондензатора да се зареди, когато другата е заредена. Ще кажете тока на разместване, добре де ама аз питам коя сила кара тези токове да се разместват и уравновесяват, ами етера, ефира, вакума това е отговора и, ако има още хора да не проумяват, че ефира съществува и е реалност, просто е много жалко. Така разбирам аз нещата и скоро ще го докажа.
  Вече техническото изпълнение е все още тайна за мен, но когато се гони определена цел, обикновенно тя се постига. Едно е ясно, че тази система е отворена и всички взаимодействия стават по този начин.
   По установката на Руслан успях да направя всички необходими блокове за синхронизация и ми предстоят експерименти с тях, а именно качер със синхронизация и инвертор с ФДЧ или ФАПЧ, както казват руснаците. Прилагам малко снимки и осцилограми. На осцилограмите канал едно това е тока в резонансния кръг, канал две напрежението и канал три гранатата.
« Последна редакция: Декември 06, 2014, 12:23:12 am от mito_kupona »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 338
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #421 -: Декември 06, 2014, 07:18:10 pm »
Всъщност никога не съм твърдял, че ефира не съществува. Дори самото разпространение на радиовълните е в резултат на отговора на средата. Когато едната вълна (била тя електрическата или магнитната) започне да колапсира, средата създава в отговор друга вълна разположена пространствено на 90 градуса. Точно този процес смятам, че трябва да се сглоби от две отделни вълни, като резултата в приемната антена ще бъде еквивалентен на предавател работещ при напрежение равно на теслатрафа и ток колкото циркулиращият при резонанса в индуктора. Наличието на индуктивна връзка между предавателните и приемната антени означава реакция на Ленц.

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #422 -: Декември 06, 2014, 09:26:00 pm »
Ток на разместване.
Мито Купона се е ориентирал правилно!
Когато сложиш на индуктора магнит, трябва да се върти ! Ако стои, честотата не е .
« Последна редакция: Декември 07, 2014, 08:02:45 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #423 -: Декември 07, 2014, 07:38:23 am »
Здравейте,
Дяволът (разрушителят) е в детайлите и мащаба.
Това пиша по становището на mito_kupona  изразено отг. №429,  пуска голям ток в бобина. Постоянен или променлив, не е уточнено? При променлив е голям проблем с индуктивно съпротивление, донякъде резонанса е решение.
Полученият ток на разместване повече ли е от вложения ток на проводимост? Пример имаш ли с някой опит, или просто интуиция и аналогия?
« Последна редакция: Декември 07, 2014, 07:43:58 am от mi68 »

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #424 -: Декември 07, 2014, 02:49:47 pm »
Пример:
При излъчване на ВЧ. във газова среда, се образуват зони.
Зони на ниско и високо налягане.
Във тези зони, молекулите или възбудените молекули, са наситени с енергия. Пример е тръбата на Рубенс.
Пример е лазерната тръба. Точно една такава зона, високо нялягане се изразява с потенциал. Тази зона във която солитона е във фаза с носещата вълна, Носещата е във пъти с по малка честота. С други думи. Хармонична вч.
Работата на този солитон който, е носител на енергия, да я отдаде , във фаза, или когато гейта на транзистора затваря.Така че , периода на една такава зона, трябва да отговаря , на времето което ще насищаш средата със стръмен фронт. Облъчваш, тръгва насищане на средата, и точно тогава когато солитона се смеси със зоната, го взимаш.
Солитона е явление , което придружава абсолютно всеки лазер.Вихър, който запазва и пренася енергията дълго време. И именно това негово свойство го прави полезен.
Не съм добър във обясненията, но идеята е че солитона носи във себе си енергия превъзхождаща вложената. Пример. Във всяка една установка има бифиляр, а солитона е нещото което във суров вид е неизползваем. Диелектрика за него е прозрачен. Това означава че, имаш два солитона, между тях диелектрик. Тоест първия солитон е отразен и дефазиран. Срещайки втория, двата зареждат диелектрика за части от мили секундата, със енергия пъти, пъти над тази която си вложил. Тогава и тока във качера пада а във антената расте.
Относно за фапч, единият му вход е на токов траф с приемника.
« Последна редакция: Декември 07, 2014, 03:53:12 pm от atos »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #425 -: Декември 07, 2014, 08:22:30 pm »
milintron, нищо не ти се разбира. Какво животно е солитона? Как се създава той в електрическа верига?

Цитат
солитона носи във себе си енергия превъзхождаща вложената

Какъв експеримент доказва този извод?

Цитат
Диелектрика за него е прозрачен.

Какъв експеримент доказва този извод?

Цитат
Срещайки втория, двата зареждат диелектрика за части от мили секундата, със енергия пъти, пъти над тази която си вложил.

Противоречиш си. Уж за солитона кондензатора бил прозрачен, а сега като имаме 2 солитона, то вече имаме хипер заряд. Как се случват тези неща?



Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #426 -: Декември 07, 2014, 09:08:28 pm »
Спомни си видеото на Акула.
Това видео, дето обяснява как като, закачи земята и честотата пада.
Във един момент , показва осцилограма на къдраво напрежение.
И , вот какая красата, цитирам неговите думи.
Вот какая красата, какие красавцы.
Солитони
Във синусоидата имаш синусоиди.
Солитони.
Магнитен градиент, от връх до връх на малките синусоиди имаш периода за тяхното образуване.
А на видеото на Руслан са 3, или 4. На върха.
Честотата е видна. Но се вижда и друго.
Колкото повече стават се гасят.Последния е вече равен по амплитуда.
При лазера с ЦО2 е задължително гасене на солитон вълната.
Защото удря кондензатора който е заземен.
И винаги го чупи откъм земя.
Както е и във природата.
Светкавицата излиза от земята , а идва от небето.
Усилена във пъти.
« Последна редакция: Декември 07, 2014, 10:40:04 pm от atos »

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #427 -: Декември 07, 2014, 09:44:06 pm »
Реактивката е важна за неговото сформиране.
Но, Акула казва, че предстои да го направи на железен траф.
Искам да видя как. Къде са зоните на налягане и под налягане.
И как ще се случи това.
Капанадзе е къде по напред и не може.
Хармоничната на солитона е 50 hz, вярно.
Но на железяк, кадето солитона поляризира желязото точно когато  не трябва.
Малко е абсурдно. И аз смятам, че  въздухът е най - добрата среда.
« Последна редакция: Декември 07, 2014, 10:39:28 pm от atos »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #428 -: Декември 10, 2014, 02:41:46 am »
На път съм да си мисля, че всички фокуси на Руслан, са измама или, ако нещото работи то той ни води в заблуждение с неговите обяснения. Проведох множество експерименти и резултата засега е нулев. То не беше качер със синхронизация, инвертор с ФДЧ, преръйвател и ТТ и т.н. Едно е ясно, а именно, че в устройството трябва да се създаде висок потенциал спрямо земята и през товара и кабела на заземлението да протече голям ток. Сега няма да обяснявам, какво мисля, че става в бобините, а искам да конкретизирам крайния резултат, да протече голям ток към земята. При мен проблема е, че съм на 4-тия етаж и се връзвам за радиатора на парното и може би заради това не се получава нищо. Защо си мисля, че е така, защото всички демонстрационни филми на Капанадзе, са правени на нивото на земята, а не по етажите. Тези дни ще изляза на полеви условия и ще пробвам всичко отново, да видим, какво ще се получи. Има и друга възможност, да се постави един метален лист, да речем метър на два с дебелина 5мм под масата на, която се работи и този лист да се използва, като земя, обаче масата на този лист трябва да е поне десет пъти по-голяма от масата на всички бобини, които участват в устройството, но аз нямам тази възможност.
   Първия признак, че нещата се получават е, когато кабела на заземлението започне да се движи и гърчи от преминаващия през него ток.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 623
  • специалист, не носи на пиене
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #429 -: Декември 10, 2014, 09:01:36 am »
Мито, здравей. В предишни мои писания по темата, споделих моето мнение, че тези устройства много приличат на електронни помпи. За целта се нуждаят от истинско, много качествено земно. Виждам, че и ти си стигнал до този извод. Няма да повтарям принципа на работа според моите виждания, вече съм го правил тук, само искам да споделя, че използването на водопровода или отоплителната инсталация в сградите за земно е невъзможно по простата причина че на много места главните тръби са полимерни. Ако са метални то снадките на тръбите се правят от полимерни или други уплътнители (калчища както им викат :) ).
Или заземяване в тръбите на каквото и да е, няма.
По добре да използваш наличната нула в контакта. Ако протече ток през нея, това няма да се отчете от електромера, но поне ще ползваш безплатно изграденото земно от ЕРП-то. Вчера аз забих два метални кола за земно в двора. /излязоха ми мазоли на ръцете :) :)  въпреки мократа земя/. Надявам се до няколко дена да намеря време, да продължа опитите. Успех и на теб. Мисля че си на път да се изненадаш в положителен смисъл надявам се :).

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #430 -: Декември 10, 2014, 11:39:51 am »
Минута 13.46 "Вот они красавци" !!!!!!
https://www.youtube.com/watch?v=-rALEpvBQig
И от там на сетне , вълнов резонанс. Солитона пържи земята !

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #431 -: Декември 10, 2014, 06:25:46 pm »
прилагам коригираната схема от предния пост  :)


това е аналог на последната схема на Руслан, процеса който протича във схемата е следния: Когато във резонансния кръг протича ток токовия трансформатор подава положително напрежение (логическа 1) към единия от инверторите, сигнала се инвертира и става (логическа 0), след това има един логически елемент "И" изграден чрез два логически елемента "ИЛИ", на входа на този логически елемент се подава входа от единия инвертор и от осцилатора на пачки импулси изграден чрез 555. Идеята е когато през кръга протича ток (процес на зареждане) на изхода на неинвертиращия логически елемент да има (логическа 0) независимо от състоянието на другия вход за генератора на пачки, чак когато приключи процеса на зареждане, на входа на инвертиращия логически елемент се подава (логическа 0) а на изхода му (логическа 1) това е разрешаващ сигнал, който позволява да се формират пачки от импулси на изхода на втория логически елемент "И", които служат за управление на  NPN транзистор задействан чрез (логическа 1). Процеса на снемане на енергията е много кратък затова трябва да се настрои генератора на пачки импулси
« Последна редакция: Декември 10, 2014, 07:13:28 pm от x_name41 »

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #432 -: Декември 10, 2014, 07:53:03 pm »
Аз, написах във горните постове.
Мито Купона потвърди че е опитал, все възможни варианти.
Айде сега да се събудим !
СТАВА ВЪПРОС ЗА РЕЗОНАНС ВЪВ РЕЗОНАНСА !
Казано на друг език. Солитони в синусоидата. Или Резонанс и собствени колебания.
СОБСТВЕНИ КОЛЕБАНИЯ !
Може да звучи не еднозначно. !!!!
« Последна редакция: Декември 10, 2014, 08:43:17 pm от atos »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #433 -: Декември 10, 2014, 09:46:57 pm »
...СТАВА ВЪПРОС ЗА РЕЗОНАНС ВЪВ РЕЗОНАНСА !
Казано на друг език. Солитони в синусоидата. Или Резонанс и собствени колебания.
СОБСТВЕНИ КОЛЕБАНИЯ !
Може да звучи не еднозначно. !!!!
И аз мисля че това е процеса. Милитрон можеш ли да защитиш мнението си с устройство? Остава само да си защитим мнението. Поздрави

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #434 -: Декември 11, 2014, 09:27:45 am »
Солитон !