Автор Тема: Автомобилът на Chobi  (Прочетена 479034 пъти)

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #165 -: Януари 04, 2015, 12:59:13 am »
Здравейте,
от схемите и обясненията на колегата CHOBI, начертах следната схема:
Не знам дали е "луд", но е гениален.
Как работи схемата :

Повишаващ преобразувател!!!
Да ама тройно по ефективен.
Защо: Нормално имаме напрежението на батерията плюс напрежението от индуктивността Н1
и зареждаме кондензатора С7 и С8.
А колегата се е изхитрил и през ПЪРВИЯ такт зарежда и още един кондензатор С6 със напрежението от индуктивността на Н2.
Така при последователно свързване на С6 със С7 и С8 имаме почти три пъти по високо напрежение спрямо източника / това зависи от това какви индуктивности се ползват/ на клеми 3-2. За тока не говоря - обикновено той е колкото може да пропусне  вътрешното съпротивление на  източника - в случая батерията.
Да се огледаме за момент към схемата на "вечното фенерче".
Не е ли точно това решението. ;)
 
реверанс към  Chobi.

п.с. Дори да спре да пише повече - той отпуши бутилката...
« Последна редакция: Януари 04, 2015, 04:23:46 am от Maistora52 »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #166 -: Януари 04, 2015, 01:16:17 am »
За повече яснота нарисувах следната схема :

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #167 -: Януари 04, 2015, 01:16:25 am »
Господа, моля разгледайте този клип и схемите в него и кажете има ли нещо общо или нещо подобно:

https://www.youtube.com/watch?v=GE5xUdoERtA
____
кондензатори, ключове, зареждане

от това което разбрах от обясненията че с прекъсване в някакъв момент докарва С1 ~=С3 волтаж
тоест се зареждат взаимно - "This device produces an effect where the source capacitor and target capacitor charge themselves over time."
https://www.youtube.com/watch?v=4u2mBUZmXjA - тука ги мери
« Последна редакция: Януари 04, 2015, 01:38:41 am от GreenHulk »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #168 -: Януари 04, 2015, 06:29:53 am »
част или фрагмент от принципът при схемата на г-н Чобанов може би леко напомня на принципа използван от филипинеца Исмаел Авизо във неговия електромобил, а може и да греша
« Последна редакция: Януари 04, 2015, 06:55:36 am от x_name41 »

Неактивен Брадатия

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 111
  • Пол: Мъж
  • Мераклиите са повече от китайците!
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #169 -: Януари 04, 2015, 09:20:28 am »

Повишаващ преобразувател!!!
Да ама тройно по ефективен.
Защо: Нормално имаме напрежението на батерията плюс напрежението от индуктивността Н1
и зареждаме кондензатора С7 и С8.
А колегата се е изхитрил и през ПЪРВИЯ такт зарежда и още един кондензатор С6 със напрежението от индуктивността на Н2.
Така при последователно свързване на С6 със С7 и С8 имаме почти три пъти по високо напрежение спрямо източника / това зависи от това какви индуктивности се ползват/ на клеми 3-2. За тока не говоря - обикновено той е колкото може да пропусне  вътрешното съпротивление на  източника - в случая батерията.


Здравейте. Мисля, че точно за тока трябва да поговорим, защото тук имаме само повишаване на напрежението до необходимото ни. За да имаме ефективност трябва с малко ток да свършим много работа. Въпроса е как имаме реална консумация 500mA от батериите, а в електромоторите 21А. Мисля, че има още някаква схема, която управлява този преобразувател и тогава се появява този ефект при който с малък ток се извършва много повече работа. Иначе повишаването на напрежението може да се преобразува по много начини. Сигурно има значение в силовата схема и 4-те електродвигателя, които работят доста над фабричните си параметри (може би са пренавивани и балансирани за конкретните нужди), на габарит ми приличат да са 80-ти, а по звука от клиповете ми се струва, че честотата е по-близо до 200 Hz (12 000 об/мин.). Имам още доста други наблюдения които искат отговори, но нека се публикува и останалата част от материала, защото отговорите може да са там.

Сега видях, че Чоби е посочил 63-ти габарит, което е фланец 100мм и дължина под 190мм, с мощност до 0,55 киловата и 3000 об/мин. Самият факт, че от тях вади 8 киловата си е огромно постижение! Респект и уважение към Чоби!
« Последна редакция: Януари 04, 2015, 10:22:47 am от Брадатия »

elektros

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #170 -: Януари 04, 2015, 10:16:24 am »
Моите поздравления към  Chobi и екипа му!  :)  Въпроса е какво следва от тук?

Chobi

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #171 -: Януари 04, 2015, 11:03:41 am »
madsatbg!!!!!!!!!!БРАВО!!!! БРАВО!!!!!   ТОВА Е ТОЧНАТА ИСТИНА!!!!!!!!!!!!
    Бях много ядосан вчера! Смятах да преустановя връзката с МАЗЕТО! НО ТИ МОМЧЕ МИ ВЪРНА НАДЕЖДАТА И РАДОСТТА! БЛАГОДАРЯ! ИМА  ГОСПОД!!!!
    НА ТЕБ НЯМА КАКВО ПОВЕЧЕ ДА ОБЕСНЯВАМ! ТИ ГО РАЗБРА ТОЧНО ТАКА, КАКТО ТРЯБВА!!! НА КОЛКО СТЕ ГОДИНИ  К О Л Е Г А ? С КАКВО МОГА ДА СЪМ ВИ ПОЛЕЗЕН, ЗАЩОТО ВАШИТЕ АНАЛИЗИ И ЛОГИКА МИ ДОПАДАТ!!
    Бях обещал, че на този, който пръв схване истината и реши да я релизира - разходите ще са за моя сметка!  Къде да изпратя материалите и подробното описание?
    Г-н МАДСАТБГ! ЩАСТЛИВ СЪМ! ДОКАЗА ПРОСТОТАТА НА РЕШЕНИЕТО, КОЕТО ВСЕКИ ГО ЗНАЕШЕ! ТОВА ВИ КАЗВАХ ОЩЕ В НАЧАЛОТО. ДАНО СЕГА ДА СТЕ РАЗБРАЛИ ЗАЩО ВИ ПРЕДСТАВЯХ НЕЩАТА ПО ТОЗИ НАЧИН. НО ВИЕ /за колегите става на въпрос/ увлечени от амбиции, зомбирани величия, затормозено съзнание, егоизъм /вярвайки, че вие сте семето на живота/ загубихте! Просто доказахте възможностите си, което и търсех при ВАС. НАУКА! НАУКА! И ПАК НАУКА! ПРОГРЕСА Е САМО В НАУКАТА, А НЕ В СЛУЧАЙНОСТТА! ТАКАВА НЯМА И НЕ Е ИМАЛО!!!!!!!!!

Chobi

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #172 -: Януари 04, 2015, 11:19:21 am »
МОМЧЕТА! НЕ ВОЛНУЙТЕС! УЖЕ ЕКЗАМЕН ОКОНЧИЛ! НЕ Е НУЖНО ДА СЕ ИЗВИНЯВАТЕ! А КОЙТО НЕ Е РАЗБРАЛ И ТОВА....КЕРВАНА СИ ВЪРВИ! ЕДНИ ОТПАДАТ...ДРУГИ ПРОДЪЛЖАВАТ...ТРЕТИ УМУВАТ!
   Вратите са ми широко отворени за всички. Който търси винаги ще намери, инак търсеното ще намери тъсещия!
   Хайде момчета! Всичко се случва! Никой не знае  къде му е късмета! Утре около обяд ще ВИ пусна ОСНОВНОТО ЯСТИЕ! Но не очаквайте да поднеса това, което сте длъжни да го имате. Нали се пишете за големите мозъци! БОГ ПОКАЗВА, НО В РЪКА НЕ ДАВА! А такива,които искат всичко да им покажеш и да им дадеш - има ги БОЛ. ТОВА СА КВАЛИФИЦИРАНИТЕ РАБОТНИЦИ - ДО ТАМ!!! А ВИЕ ИМАТЕ ПРЕТЕНЦИИ ЗА ХОРА С ШИРОКИ ПОЗНАНИЯ! АЗ ИМАМ НЯКОЛКО ПОЗНАНИЯ ОТ РАЗЛИЧНИ ОБЛАСТИ И...ТОЛКОВА! "АЗ ЗНАМ, ЧЕ НИЩО НЕ ЗНАМ..."
« Последна редакция: Януари 04, 2015, 11:48:35 am от atos »

Velektra

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #173 -: Януари 04, 2015, 11:28:13 am »
Благодаря г-н Чобанов!
Това за мен беше "липсващото звено". Големия ток от батерията го имам вече, а имам идея (и доказан опит от нета) за увеличаване на това напрежение при запазване на големия ток, т.е. увеличение на мощността.
Но нека първо да го изпробвам.
БЛАГОДАРЯ още веднъж!

Chobi

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #174 -: Януари 04, 2015, 11:43:11 am »
elektros - ОТ ТУК НАТАТЪК КАКВО СЛЕДВА??? ВСИЧКО ЗАВИСИ ЛИЧНО ОТ ВАС! ИЗХОДА Е ЕДИН ОТ ДВЕ ВЪЗМОЖНОСТИ: ДА ОСТАНЕТЕ ТАКИВА КАКВИТО СТЕ или КРАЧКА - ДВЕ ПО-НАПРЕД! А МОЖЕ БИ И МНОГО ПО-НАПРЕД! ВСЕКИ СПОРЕД ВЪЗМОЖНОСТИТЕ СИ!
   ЩЕ СЕ ОПОЗНАЕМ!...ЩЕ ВИДИМ!...ВСИЧКО СЕ СЛУЧВА!

Maistora52 - СЛЕД ИЗПРАТЕНИ НАД 20 ПОЩИ, ЗА ДА ВИ УДОВОЛЕТВОРЯ СЪМНЕНИЯТА ЗА СМЕТКА НА НЕРВИТЕ МИ, ДРУГО НЕ МОЖЕ И ДА СЕ ОЧАКВА!!!!!

teofilius - Принципно ДА, но основно НЕ! Разгледай по-добре последната технологична схема и обяснението!
« Последна редакция: Януари 04, 2015, 12:46:45 pm от atos »

Chobi

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #175 -: Януари 04, 2015, 12:01:09 pm »
HristoDimovHristov - ТРЯБВА ДА СЕ ИЗВИНЯ! НЕ ВИ ПРЕДУПРЕДИХ, ЧЕ ВСЯКО ОБЯСНЕНИЕ Е САМО ЗА СЕБЕ СИ, ЗАЕДНО С НОМЕРАТА НА ФИГУРИТЕ. ПО МЕЖДУ СИ НЯМАТ НИЩО ОБЩО. В СЛУЧАЯ СЪВПАДЕНИЕТО НА НОМЕРАТА Е НОРМАЛНО, НЕЗАВИСИМО КАКВО ИЗОБРАЗЯВАТ! ЗАЩОТО И ТЕМИТЕ СА РАЗЛИЧНИ. ИМЕННО ЗАРАДИ ТОВА  ПРИЛАГАМ НЕОБХОДИМИТЕ ФИГУРИ КЪМ НЕОБХОДИМИТЕ ОБЯСНЕНИЯ. ТРЯБВАЛО Е ДА ИМ СЛОЖА ОЩЕ ЕДИН СИМВОЛ СПОРЕД ТЕМАТА: примерно: Фиг.А1 ИЛИ фИГ. В2 И Т. Н.  РАЗЧИТАХ, ЧЕ ТОВА ГО ЗНАЕТЕ! ЕТО СЕГА ВЕЧЕ ГО ЗНАЕТЕ!

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #176 -: Януари 04, 2015, 12:06:28 pm »

    Бях много ядосан вчера! Смятах да преустановя връзката с МАЗЕТО! НО ТИ МОМЧЕ МИ ВЪРНА НАДЕЖДАТА И РАДОСТТА! БЛАГОДАРЯ! ИМА  ГОСПОД!!!!
   
! ДОКАЗА ПРОСТОТАТА НА РЕШЕНИЕТО, КОЕТО ВСЕКИ ГО ЗНАЕШЕ! ТОВА ВИ КАЗВАХ ОЩЕ В НАЧАЛОТО

Здравейте Chobi,
Благодаря за хубавите думи.
Сигурен съм, на форума има и други хора които те разбират.
И аз ги познавам.
Просто отдавна спряха да пишат.

моят имейл е : madsatbg@abv.bg
tel. 0878 49 02 28
живея в София.

Писал съм ти на този имейл : dimitarchobi@abv.bg

поздрави

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #177 -: Януари 04, 2015, 12:07:25 pm »
Мдаа идеята наистина си я бива. Поздравления г-н Чобанов. Радвам се, че във втората част на вашето изложение, отговорихте на мой въпрос някъде в началото на темата, а именно че товара се включва в определен момент. Наистина идеята Ви сама по себе си е гениална, ако е изцяло ваша в което не се съмнявам, макар някои прилики с други разработки в тази насока.
Благодаря, че решихте да я споделите тук, както и вашият опит.
Без да се засягате обаче г-н Чобанов, моля да преразгледате отношението си към хората в този форум. Като изключим тези които по всяка вероятност са Ви засегнали с коментарите си и тези които нямат опит с електрониката и като цяло са скептични, не бива да подценявате останалите. Лично мен това отношение ме обижда. Всеки който се е занимавал с импулсна схемотехника е наясно за паразитните индуктивности и капацитети и тяхното съществено влияние в работоспособността на всяка схема /използването на максимално къси кабелни връзки, правилното проектиране и изработка на печатната платка, използването на висококачествени нискоиндуктивни кондензатори, бързи MOSFET транзистори и импулсни диоди и не на последно място разположението на елементите върху платката за максимално намаляване на индуцираните високочестотни токове в металните части и от там увеличаване на загубите и пр./ Естествено платките е желателно да се проектират с компютърна програма има ги достатъчно. На пазара вече се продава медно фолио за печатни платки  с нанесен фотолак (фоторезист) и с разпечатка на паус или прозрачно фолио на лазерен принтер пътеките се експонират на платката, промиват се, ецват се и т.н.
Наистина поздравления за идеята. От тук нататък реализацията и работоспособността на идеята е друг въпрос.

ПП. Имам един въпрос относно електромобила. С помощта на идеята ви получавате постоянно напрежение с определен волтаж, с каква схема правите трифазното напрежение за електродвигателите или ползвате фабрични контролери?
Благодаря още веднъж.

Chobi

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #178 -: Януари 04, 2015, 12:20:03 pm »
МОМЧЕТА! - Сядам да напиша и останалата част! Коментирайте, но не се задълбавайте и не се увличайте, за да се представите! Пишете точно така, както го чувствате и както го възприемате! Ние българето малко се увличаме по показността. За хора с богат опит този трик не минава! Не сте първите и няма -ДАЙ БОЖЕ - да сте последни!
  Хайде момчета! Честно и чисто! Може би от това ще зависи някъде ВАШАТА СЪДБА!!!
  НЕВЕДОМИ СА ПЪТИЩАТА БОЖИ! ТЕОФИЛ МОЖЕ ДА ВИ ГО ПОДТВЪРДИ!!!
« Последна редакция: Януари 04, 2015, 12:28:51 pm от atos »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #179 -: Януари 04, 2015, 12:31:55 pm »
   madsatbg, не трябва ли звездичката за начало на бобината Н2 да е от другата страна? Целта е в първия момент на включване на ключа към Н1 да имаме трансформатор (Н1-Н2) почти на късо съединение към дросел Др2. Така този дросел поглъща енергия, която после връща към кондензатор С6 през диод Д3.
   На teofilius схемата също доста ясно показва принципа.