Автор Тема: Автомобилът на Chobi  (Прочетена 479046 пъти)

GMG

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #480 -: Февруари 20, 2015, 11:08:31 pm »
   Някой може ли да подскаже от какъв порядък са С1, С2, С1' И С2'?
   Здравей lz1jer!  Порядъка е като на схемата
  При импровизирания тест който направих с релетата, вързах съветските кондери
10uF на 630V. Неполярни! Принципа действа и той е заложен в един от патентите
на КОЙ... Тесла.  Лично аз се отказах за сега поради други субективни причини.
Ако имаш време... пробвай, поне ще имаш зарядно по-ефективно от Бедини!
Това е мое мнение, незабравяйки недоразбраните ефекти на обратния импулс ;)
    Успех!

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #481 -: Февруари 20, 2015, 11:29:07 pm »
   Здравей, GMG! Мисля да направя макет със силовата част вкл. въпросните кондензатори, транзисторите и драйверите за транзисторите на една платка. Управлението ще го направя на отделна платка след като съм наясно как работи. Имам руски ферити Мю2000 - диаметър около 32мм. Трябва да е удобно за експерименти, че ми е омръзнало от "паяжини".

GMG

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #482 -: Февруари 20, 2015, 11:53:02 pm »
Мисля да направя макет със силовата част вкл. въпросните кондензатори, транзисторите и драйверите за транзисторите на една платка. Управлението ще го направя на отделна платка след като съм наясно как работи. Трябва да е удобно за експерименти, че ми е омръзнало от "паяжини".
  Съвета ми е,  да не правиш платки още!
При управлението - може, после може да се ползва пак за нещо друго...
Виж ефекта, прецени и тогава...
При мен паяжината винаги ми е помагала ;)

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #483 -: Февруари 21, 2015, 12:09:53 am »
   GMG, как симулира отделните тактове в твоя експеримент? Ако направя силовата част ще мога да тествам само да речем ключът "Кл" с генератора и съм до тук... после ще трябва много бързо да ми се изясни логиката. Най-много още един от ключовете на втория изход на генератора и то без да знам кога да го запусна...

GMG

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #484 -: Февруари 21, 2015, 12:23:03 am »
   Ама що си усложняваш живота? Логиката е за после!
Виж схемата как превключват моите релета!
Таблицата за истинност е вярна ;)

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #485 -: Февруари 21, 2015, 01:53:00 am »
Силовата част съм я направил и работи, както я описва господин Чобанов, само, че я правих по схемата, която дадох по-горе в темата с UC3843A, а тя изпълнява същите функции, като тази на  Chobi. Трябва само след UC3843A  да се сложат драйверите IR2101 и TC4422 или по-мощен за 9 А. Под думата работи искам да кажа, че кондензаторите се зареждат, така, както обяснява Chobi. Чакам драйверите и ще започна управлението. Ферита ми е 45-28-16 руски, мисля, че е тип МН 2000. Трансформатора е навит с литцендрат, не знам, точно какви параметри има, но е с много на брой тънки жила, мисля, че, са повече от 100. Най добре рботи на честота около 480 килохерца. Индуктивността на първичната на трафа е 200 микрохенри, а на дросела 400 микрохенри.
« Последна редакция: Февруари 21, 2015, 04:15:12 am от mito_kupona »

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #486 -: Февруари 21, 2015, 08:57:11 pm »
   Поздравления, доста си напреднал с изработката. Сигурен съм, че ще се получи чудесен инвертор, особено когато се прави с разбиране.

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #487 -: Февруари 25, 2015, 08:05:55 pm »
   Извинявам се, че пак ще досаждам, но имам ТС4468. Дали ще мога с тази схема да управлявам транзисторите?
Знам, че е различно от на Чобанов, принципно питам. Нарисувах схема, моля за коментар.

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #488 -: Февруари 27, 2015, 06:42:43 am »
  Абе колега, само ти ли не разбра че всичко това с " автомобила " на чоби е една раздувка?
« Последна редакция: Февруари 27, 2015, 06:44:55 am от atos »

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #489 -: Февруари 27, 2015, 07:37:38 am »
Колега lz1jer, хич не им обръщай внимание. Работи си. Теоретици бол, ама на практика само глупости пишат до сега.

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #490 -: Февруари 27, 2015, 09:51:56 am »
  Абе колега, само ти ли не разбра че всичко това с " автомобила " на чоби е една раздувка?

Дедо Попе, Аз така се образовам. За мен това е хоби. Иначе, Ти как мислиш, тези чипове подходящи ли са за управление на транзисторите?

CPU

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #491 -: Февруари 27, 2015, 11:17:40 am »
От прима виста драйверите може да се окажат слабички, но за по-точно трябва да се знае поне какъв е транзистора, и на каква честота ще работи.

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #492 -: Февруари 27, 2015, 01:56:10 pm »
  Изборът на транзистор при всички положения ще е някакъв компромис. Например, IRF740 е относително бърз - 400V, 10A, Rds 0.55Ohm, но пък с висок входен капацитет, което може да се окаже проблем за ТС4468. Дават за чипа, че издържа 1.2А пиков ток при максимално захр. напрежение 18V. Още не е измислен идеалния транзистор и ще се пробва с каквото има по родните магазини и в Комет. И да не е много скъпо от друга страна.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #493 -: Февруари 27, 2015, 10:44:28 pm »
Честотата се определя опитно в зависимост от типа тороид, който се използва и индуктивността на първичната на трафа. При мен се получи честота от около 500KHz. Колкото е по висока честотата, толкова КПД на устройството ще е по-високо. Използвам транзистор IRFP260. При захранващо напрежение от 12 В консумацията е 1 А напрежението на кондензаторите С7 и С8 е 80 волта, а на кондензатора на вторичната С6 е 46 волта. А между точка 2 и точка 3 по схемата на Чоби напрежението е 126 волта с товар, така както той го обяснява или кондензатора на вторичната на трафа С6 се зарежда с напрежение на половината на С7 и С8. Като товар съм сложил лампа 25 вата и на нея напрежението е 126 волта. Товара е свързан директно към силовата част без никакви превключвания между точка 2 и точка 3. Още не съм започнал управлението, ако някой е по напред, да сподели опит и резултати, за да си спестим излишно главоблъскане. Поздрави.
« Последна редакция: Февруари 27, 2015, 11:25:30 pm от mito_kupona »

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #494 -: Февруари 27, 2015, 11:02:30 pm »
mito_kupona, извинявам се за корекцията явно си допуснал правописна грешка. Честотата която показваш на осцилоскопа е 500 kHz а не 500 МHz, както си написал. За сега не знам за друг да репликира идеята на Чоби освен теб, но може и да не съм прав.