Автор Тема: Същност на гравитацията  (Прочетена 213338 пъти)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #165 -: Декември 30, 2015, 03:54:57 pm »
Не разбрах, кой кандидатства за Нобел?  ;D

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #166 -: Декември 30, 2015, 04:02:29 pm »
Не разбрах, кой кандидатства за Нобел?  ;D

Не кандидатствам за нищо, когато се опитам да обясня нещо (не чак толкова сложно) с някакви примери (макар и нескопосни), не знам защо ме "забиват" в конкретиката на самия пример и се измества основния фокус...
Аз написах всичко, което мога по темата, оттук-натам бих писал само за отговор на конкретен въпрос!

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #167 -: Декември 30, 2015, 04:38:50 pm »
Здравей atos, от цялата ти теория за гравитацията единствено правилно е че материята непрекъснато се зарежда от етера. Сега обаче ще те помоля да ми обясниш какъв е тоя етер за който говориш че е причина за гравитацията. Защото аз познавам два вида етер, и двата вида ако проникнат в материята в по големи количества ще предизвикат антигравитация но не и гравитация.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #168 -: Декември 30, 2015, 05:08:14 pm »
Здравей atos, от цялата ти теория за гравитацията единствено правилно е че материята непрекъснато се зарежда от етера. Сега обаче ще те помоля да ми обясниш какъв е тоя етер за който говориш че е причина за гравитацията. Защото аз познавам два вида етер, и двата вида ако проникнат в материята в по големи количества ще предизвикат антигравитация но не и гравитация.
Здравей, детайлирал си и ти един сегмент, който те интересува само:)
Ок, отговарям ти - етер=пространство т.е. 3D както ни е известно. Това не изключва вероятността той да е по-голяма (много)измерност, а ние да съумяваме да видим само 3D същността му, понеже познатият ни свят (и ние) е проектиран в това от измеренията му.
Вторият въпрос, като следствие от отговора на първия - отпада. То е все едно да питаш "ако прожекционният екран в киносалона проникне във филма".
Не етера присъства в материята, а материята се съдържа в етера.
Грешката ви идва оттам, че не можете да си представите как етерът/пространството е "N" пъти по-плътно от материята!!!

В твоя случай, предполагам, че визираш ЕНЕРГИЯ на етера, която може да "засити" пространството (самият етер) енергетично в зоната на материята и оттам наистина да се намали "смученето" на енергия от материята, защото енергията за поддържането и ще е достатъчна. Това наистина би довело до антигравитационен ефект - няма да "обеднее" зоната на етерна енергия, няма да се изрази гравитацията.
Гравитацията е липса (по-точно недостиг) на енергия в етера на местата с материя, няма липса-няма гравитация.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #169 -: Декември 30, 2015, 05:14:46 pm »
Цитат
Друг въпрос - защо радиоактивните елементи имат най-голямо тегло?
Защото за да се поддържа тяхната торсионна стабилност е нужна много повече етерна енергия! Процесът на "дърпане" е по-бавен от процеса на "консумация" (или етерната среда в зоната не разполага с толкова енергия за това време), поради тази причина те се разпадат до по-ниски, но по-стабилни структури, чиято материализация изисква по-малко енергия!
Ето тук има малко несъответствие на хипотезата ти с действителността. Всички химически елементи имат радиоактивни изотопи дори водорода, тритият е неговият силно радиоактивен изотоп. Нестабилното или стабилно състояние на елементите се определя от съотношението протони неутрони. Закономерността се проявява при всички хим. елементи и не може да бъде оборена.
Тази хипотеза трябва да бъде приложена на доста ниско ниво само за протоните за да стане доста по близка до действителността, поне според мен.
« Последна редакция: Декември 30, 2015, 05:22:07 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #170 -: Декември 30, 2015, 05:19:43 pm »
Ето тук има малко несъответствие на хипотезата ти с действителността. Всички химически елементи имат радиоактивни изотопи дори водорода, тритият е неговият силно радиоактивен изотоп. Нестабилното или стабилно състояние на елементите се определя от съотношението протони неутрони. Закономерността се проявява при всички хим. елементи и не може да бъде оборена.
Тази хипотеза трябва да бъде приложена на доста ниско ниво само за протоните за да стане доста по близка до действителността, поне според мен.
Не оборвам закономерността, подкрепям я!
За да съществува "стабилен изотоп", той трябва да смуче повече енергия.
Ок, кой от радиоактивните изотопи е по-лек от "нормалния" елемент?
А кое пречи на "нормалното съотношение" протони-електрони, ако не липсата на енергия?
И друго - периодът на полуразпад на трития (примерно) дали е еднакъв на Земята с този на Юпитер или в открития космос, далеч от големи тела?
Ако знаеш, де? Щото аз, както казах вече - не съм търсил такива данни.
  Нестабилното или стабилно състояние на елементите се определя от съотношението протони неутрони.
Ето това е типично "заключване" на извод от съвременната наука!
Ако се наблюдават две явления в паралелност и това е закономерно, не е задължително едното да е следствие от другото, може и да е само ИНДИКАТОР!
Маслото ми в колата не намалява защото е светнала лампата на таблото, но има закономерност...свързани са в логиката ни.
« Последна редакция: Декември 30, 2015, 05:37:50 pm от atos »

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #171 -: Декември 30, 2015, 06:45:37 pm »
Добре atos, твърдиш че в материята няма етер а в същото време материята смуче енергия от етера. Тогава всички материални тела би трябвало да са кухи, щото ще има енергия само за атомите по повърхността а тези по навътре ще дезинтегрират.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #172 -: Декември 30, 2015, 07:38:28 pm »
Материята е вълни+етер, как ще няма етер. Та нали вълните се проявяват, като материя, благодарение, точно на етера.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #173 -: Декември 30, 2015, 09:04:04 pm »
   Само да вметна, че налягането е плътност на енергията, т. е. енергия в единица обем. Формулата е p = E / V, където Е е енергията в обема V. Това е валидно за флуидите. И ако под краката ни плътността на ефирната енергия е по-малка, следва получаване на гравитация. А ако искаме да променяме гравитацията, трябва да променяме плътността на ефирната енергия в определени зони в близост до тялото, което ще ускоряваме.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #174 -: Декември 30, 2015, 09:07:49 pm »
Добре atos, твърдиш че в материята няма етер а в същото време материята смуче енергия от етера. Тогава всички материални тела би трябвало да са кухи, щото ще има енергия само за атомите по повърхността а тези по навътре ще дезинтегрират.
По каква причина да дезинтегрират? Всяка молекула, атом или елементарна частица се намира върху/във етера.
Материята е прозрачна за етера, за каква повърхност ми говориш?
За кой път да го казвам:
"Грешката ви идва оттам, че не можете да си представите как етерът/пространството е "N" пъти по-плътно от материята!!!"

Материята е "прожектирана", в самия етер/пространството! Или искаш да ми кажеш, че вътре в телата пространство няма?
Ако не можеш да го проумееш, няма как да ти го обясня по друг начин.

edin, така е, материята е вълни + етерна енергия, самият етер е "канава" за да може тя да се проектира.

   Само да вметна, че налягането е плътност на енергията, т. е. енергия в единица обем. Формулата е p = E / V, където Е е енергията в обема V. Това е валидно за флуидите. И ако под краката ни плътността на ефирната енергия е по-малка, следва получаване на гравитация. А ако искаме да променяме гравитацията, трябва да променяме плътността на ефирната енергия в определени зони в близост до тялото, което ще ускоряваме.
Точно така, добра аналогия!

Laic

  • Гост
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #175 -: Декември 30, 2015, 09:15:09 pm »
Добре atos, твърдиш че в материята няма етер а в същото време .....

Не, не това твърди Атос. Понякога се чудя защо солунските братя са писали тази азбука, само за пишещите или и за четящите???

Твърди се следното:
.... понеже познатият ни свят (и ние) е проектиран в това от измеренията му.
..... То е все едно да питаш "ако прожекционният екран в киносалона проникне във филма".

В една друга тема това е разисквано на дълго и широко, но на кратко: Според холограмната теория, Информацията проектира в (вътре в) етера Материята. Етера се явява 3D Екрана за проекцията и за това се казва, че материята се проектира в него, а не върху него както е при киното 2D.

Опс, Атос вече е отговорил.
« Последна редакция: Декември 31, 2015, 11:06:58 am от atos »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #176 -: Декември 30, 2015, 09:46:00 pm »
Добре atos, твърдиш че в материята няма етер а в същото време материята смуче енергия от етера. Тогава всички материални тела би трябвало да са кухи, щото ще има енергия само за атомите по повърхността а тези по навътре ще дезинтегрират.

krasias, не знам дали си даваш сметка колко фина субстанция е етерът и колко леко приеминава тя през "материята". Той е толкова фин, че може да се каже, че представлява самото пространство. Средата, от която той произлиза е твърде далечна за нашите представи и не може да бъде обрисувана. Затова нея няма да разглеждаме (там става преплитане с други нива на съществуване или измерения).

Ето пример... Един първичен вихър Ану (дума от санскрит), като тези на картинката, е съставен от около 14 милиарда "енергийни мехурчета" или етерони:



Тези вихри създават групички, който се въртят в най-различни конфигурации в пространството. Важно е да се каже и че трептят и пулсират с определена честота - като малки сърчица.
Нека вземем за пример атомът на оловото. Той е съставен от 3727 броя Ану. Сега човек може да си направи извод какво гигантско число етерони се изисква за изграждане на един единствен атом олово. При това без да включваме също така огромният брой етерони, съставящи неговата клетъчна стена.
Защо там етерът е разреден? Защото, както каза и Атос, тези вихри се нуждаят нонстоп от прясна енергия (етерони), за да поддържат целостта на вихрите си. Тази енергия, освен от нашето пространство, идва и от друго - имаме отворена система. Вихрите също така изхвърлят етерони, които също могат да изчезнат "оттатък".
Един обикновен предмет от ежедневието има несравнимо по-малко атоми отколкото нашата планета например. Затова той не "смуче" много етерони и около него има пренебрежимо слаба гравитация. От друга страна Земята има нужда от много повече храна. Получава се един постоянен дефицит, който трябва да бъде запълнен, и етерът се придърпва от сравнително голямо разстояне - откъдето започва гравитационното налягане.

Относно дезинтеграцията: колкото по-плътна е материята - толгова по-голям афинитет има тя към дезинтеграция. Но интеграцията винаги взема превес, иначе нямаше да съществува материя.

Космическите тела дезинтегрират най-силно в повърхностните си слоеве, докато в центъра протича само интеграция, т.е. градеж на нова материя, която избутва старата на всички страни. Прясно получената материя е с различни свойства, поради средата, в която се заражда. Дезинтеграцията винаги е свързана с топлина, а интеграцията със студ. От тук смея да твърдя, че в централните части ("люпилни на материя") на всички космически тела (звезди, планети и т.н.), цари сковаващ студ - обратно на общоприетите схващания.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #177 -: Декември 31, 2015, 10:05:04 am »
Цитат
Ок, кой от радиоактивните изотопи е по-лек от "нормалния" елемент?
Ами мисля, че не са малко. Най-характерният пример е урана, по тежкият изотоп 237 е много по стабилен от по лекия235. Без да се ровя по уикипедия на първо мислене се сещам, че май и медта имаше по леки нестабилни изотопи. Урана при 92 протона в ядрото има съотношение 2,5 към 1 в полза на неутроните. "това го пиша просто като потвърждение на тезата за разликата между масата и теглото.
Цитат
Ето това е типично "заключване" на извод от съвременната наука!
Един два поста по нагоре съм споменал че това може да не е и така. В смисъл, че много често невидим причинител има две видими следствия и ние приемаме погрешно едното следствие за причинител на другото.

« Последна редакция: Декември 31, 2015, 11:14:40 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #178 -: Декември 31, 2015, 11:04:39 am »
Много често невидим причинител има две видими следствия и ние приемаме погрешно едното следствие за причинител на другото.
Много вярно!

Може би си прав, аз не съм толкова навътре с изотопите...поради което и задавам тези въпроси. Може би има и значение дали са получени с добавяне или отнемане на протони или неутрони?
Мисля, че в изотопите е нарушен енергийно-етерният баланс на "смученето" на поддържаща енергия от етера, в каква посока вече - отделен въпрос...

При всички случаи дадох за пример тежките радиоактивни елементи, които не са "изкуствено" създадени, сравнени с естествените нерадиоактивни.
« Последна редакция: Декември 31, 2015, 11:30:01 am от atos »

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Същност на гравитацията
« Отговор #179 -: Декември 31, 2015, 01:04:49 pm »
Здравей atos, знае се че по земната кора има зони с много енергия. Аз ги усещам много добре и тук където живея има няколко такива места, доста силни енергийни зони. Като в тия енергийни зони си има гравитация. Как твоята теория обяснява това енергийно изобилие в тези места и съществуването на гравитация.