Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 650876 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1350 -: Август 10, 2023, 08:57:41 am »
miromad джул ги умее тези работи, и когато не му изнася или мълчи, или бяга по тъчлиниятя.
Те тоя род (да не ги изброявам пак) са такива.
Какво ми е дал? Uranium Production by Country
Не вноса на САЩ.
А и там пак тънкости. Имаше скандал, че Виктория Нуланд и компания (ако не ме лъже паметта) се натъпкали с долари, да си затворят очите, как Русия купува уранови мини по света... И после били те канадски или австралийски.
Може, ама урана вече руски...
За Казахстан и приказка не отварям.

<a href="https://www.youtube.com/v/vxX2nvVvF0s" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/vxX2nvVvF0s</a>
Новый вариант атомной батарейки | Состояние и перспективы энергетики России

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1351 -: Август 10, 2023, 09:45:18 am »
Някои хора виждат само тресчицата в чуждото око, но не забелязват гредата в собственото си!
Точно това се опитвам да покажа с голяма част от отговорите си в тая тема.
За не знам кой си път ще го кажа - война е, на война се проявяват най-долните човешки чувства. Изроди има и от двете страни.
Но това не променя факта, че ватенките се намират на чужда теротория. Тяхните зверства са... как да го кажа... не че са оправдани, но са малко по-приемливи от ватнишките.
И коги двамцата писали по-горе упорито се опитват да направат от ватенките жертви, а от украниците - безмилостни агресори - сори, и аз ще поднасям и тълкувам фактите точно толкова избирателно.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1352 -: Август 10, 2023, 10:00:17 am »
Какво ми е дал? Uranium Production by Country
Не вноса на САЩ.
Ами покажи твоите данни бе Витко, не разтягай само локуми. Не щеш, щото там пак фигурират Австралия и Канада, които не то се вписват в доктрината.

А и там пак тънкости. Имаше скандал, че Виктория Нуланд и компания (ако не ме лъже паметта) се натъпкали с долари, да си затворят очите, как Русия купува уранови мини по света... И после били те канадски или австралийски.
Знаеш как се случват нещата - като в Нигер :) Спретват едно националноосвободително въстание и готово... :)

Ти само това ли видя, как някакви хора се опитват да посегнат на военен с оръжие? И да не би да имат право да ги застрелват?!
А на теб това не ти ли направи никакво впечтление? Виждаш как когато някой търси за какво да се закачи, го намира.
Да ти обяснявам ли как се връчват прозивки в Московия? Да. поне засега не бият на улицата (или поне не съм намирал клипчета). Но отиваш в университета - заповядай призовка. отиваш на работа - и там. Искаш а си платиш глобата в КАТ или да си извадиш нова лична карта - е ти комплект с нея и произовка. Дори промениха закона та,а че да могат да ти я връчват по електронен път - чрез сайта а държавни услуги. Пратят ли ти и-мейла - призовката се счита за връчена и ако не се явиш - вече си дезертьор.

По едно време беше си помисли, че е диригента на "оркестъра" и по технически, и политически теми, но бързо го ориентирах в реалната фактическа обстановка.  ;)
А аз се чудя що не мога да спя последните няколко месеца... то било от стрес и страх :)

Нали забелязвате в социалните мрежи, какви са настроенията на българския народ относно т.н. "демокрация" и евроатлантически ценности - над 80% са против.

Пиши ги 99% и да приключваме спора. Както невенъж ти казах - цифрите за нищо ги нямаш. Видяха се колко са процентите на напъните за референдума.

Никога в света не е имало нещо по различно от диктаторско управление.
Жив да не бях да го чуя от твоята уста... Младежа можел да мисли... :) Само не знам защо едната диктатура те кефи, а другата я плюеш...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1353 -: Август 10, 2023, 10:49:20 am »
"Никога в света не е имало нещо по различно от диктаторско управление."
Жив да не бях да го чуя от твоята уста... Младежа можел да мисли... :) Само не знам защо едната диктатура те кефи, а другата я плюеш...


Най-накрая си призна.  :)
А нали ти твърдеше, че било имало свобода и демокрация? - чак сега се съгласи с мен, че нито имаш свобода, нито някакъв свободен избор. Изборът ти се състои в това, да ти предложат 2-ма 3-ма посочени от колективния диктатор лица и ти избираш между тях, а то няма никакво значение кой точно.

Радвам се, че постигнахме консенсус по фундаменталния въпрос с диктатурата и "демокрацията".
Знаеш много добре, че дори в своя зародиш "демокрацията" е била възможност само на богатите и мъжете. Нито жените, нито бедните са могли да се ползват от нея. Сега е същото, но прикрито с представителната демокрация и корупцията. Това е дена бутафория. Да ми разправяш за някаква демокрация и демократични ценности е също толкова неправдоподобно, все едно комсомолски секретар да те убеждава, че утре идва комунизма и няма да работим повече.  ;)

Отговарям ти защо повече ми харесва другата диктатура:
1. Диктатора /Русия/ е единствения на света, който ни зачита нас Българите за хора, уважава ни, като братя, обича ни и това е факт, който не може да се отрече. Хрантути ни през целия период на съвместно съжителство в миналото, а ние реално паразитирахме, като един неблагодарен и мързелив син на баща си.
2. Настоящия диктатор не ни има за хора - ненавижда ни. Те дори го казаха в прав текст - вие нито сте ни равнопоставени, като хора, нито като партньори. И не само, че няма да ви даваме бъдева нищо, вие ще ни плащате рекет: злато, ТЕЦ-ове, вноски НАТО и освен това ще ни играете по свирката, както ви кажем: ще разваляте всеки договор който ви носи приходи заради нашия интерес, противно на вашия. Нашия интерес е фундаментален /главен/, вашия акцесорен. :)
Да не говорим, че за толкова години нямаме никакви техни инвестиции. Ние дори имаме мижава търговия помежду си. Дуслука ни с тях е на политическа основа. Целта им е, да изтискат от нас максимум политически и икономически дивидент в борбата им с Русия, която не ни е враг по дефолт.

Т.е. нашите отношение са заключават главно в интереса на техните геополитически интереси с борбата им с Русия. А нашите интереси са, да имаме еднакво добри отношения с всички.

Ако американците не изискваха от българския народ, да им играем противно на волята си по свирката срещу Русия, да ни насаждат русофобия, може би сега този спор нямаше да съществува и дори темата щеше да е с по-друга насоченост. Та вина за моята позиция не е моя прищявка, а факта, че САЩ ни използват за презерватив в аналния секс с Русия. Ние сме тези, които ще оберат спазмите и миризмите от тоя "секс".  :)

Анадън му какъв е генезиса на проблема русофили-русофоби?  :)

И реч не е имало за някакъв предстоящ руски комунизъм тука. Никой в русия не се кани да връща старата икономическа система - Путин го каза много ясно.

Да подхвърляш тая политическа дъвка с "комунизма" е възможно само сред много големи тъпаци, каквито тук не липсват. Изтърка се тая плоча с Червената чума и комунизма и разбирате, че това е само местната-селско-глупашка риторика на колониалните роби, като никой западен политически анализатор не е споменавал подобни аргументи, не само за бъдещето, но дори за миналото.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1354 -: Август 10, 2023, 10:59:37 am »
Отговарям ти защо повече ми харесва другата диктатура:
1. Диктатора е единствения на света, който ни зачита нас Българите за хора, уважава ни, като братя. Хрантути ни през целия период на съвместно съжителство, а ние реално паразитирахме, като един неблагодарен и мързелив син на баща си.
И затова на 10-ти ноември 1989 година осъмнахме на кучето у дупето като икономика и доходи на населението... До 1989 година бяхме яко трудолюбиви, имахме си всичко, и за 1 година на всички рЕзко им се отработи, а икономиката я изнесоха в куфари на запад...

И да пуснем една бърза програма за интензивно пране на мозъчни гънки. Ако се напъна, бих могъл да го нарека "обективна и безпрострастна журналистика".

<a href="https://www.youtube.com/v/RNAAC1kX5kE" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/RNAAC1kX5kE</a>

<a href="https://www.youtube.com/v/2v1TlMJxHwY" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/2v1TlMJxHwY</a>

Показват ти снимки и видеа, ти сам си правиш изводите...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1355 -: Август 10, 2023, 11:09:19 am »
1. И затова на 10-ти ноември 1989 година осъмнахме на кучето у дупето като икономика и доходи на населението... До 1989 година бяхме яко трудолюбиви, имахме си всичко, и за 1 година на всички рЕзко им се отработи, а икономиката я изнесоха в куфари на запад...

2. И да пуснем една бърза програма за интензивно пране на мозъчни гънки. Ако се напъна, бих могъл да го нарека "обективна и безпрострастна журналистика".


1.
След 10- ноември осъмнахме не с разбита икономика, защото тя си работеше още дълги години /същите предприятия/, а се разбит съюзът - пазари и разбит спонсор - СССР.

А тая "разбита икономика" или натрупваният от нея капитал хрантути повече от 30 г. капиталистическата икономика. Тя даде старт и първоначалния капитал на новите капиталисти бивши номенклатурчици. Ти тях ли наричаш демократи, а мен комунист?  :D

Огледай се кои са най-кресливите русофоби и виж какви са били в миналото или родителите им. Те сега са проамериканците от колониалната администрация и олигархия.

2.
Достатъчно е да пуснеш който си искаш ефирен национален телевизионен канал и ще го видиш абсолютно същото, но с обратен знак.  :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1356 -: Август 10, 2023, 11:24:14 am »
2.
Достатъчно е да пуснеш който си искаш ефирен национален телевизионен канал и ще го видиш абсолютно същото, но с обратен знак.  :)

Ей за това няма да се получи диалога с теб. Всяко от видеата е по около 20 минути, ти ми отговаряш след по-малко от 10 минути. Никакво уважение към труда който полагам да търся тези материали :) Поне ги изгледай преди да решаваш какво има в тях.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1357 -: Август 10, 2023, 11:52:10 am »
Ей за това няма да се получи диалога с теб. Всяко от видеата е по около 20 минути, ти ми отговаряш след по-малко от 10 минути. Никакво уважение към труда който полагам да търся тези материали :) Поне ги изгледай преди да решаваш какво има в тях.

А ти гледаш ли на VITAN Рагандар Нюза?  :D

Кът тъ гледъм, си съ спукал дъ гу гледъш....  :)

Съветвам те, да не ми пускаш видеа от соросляшки сайтове. Всичко ми е ясно от миналото, няма с какво да ме изненадаш. Ако си забелязал, аз се придържам винаги на собствената си риторика.


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1358 -: Август 10, 2023, 11:53:51 am »
Гледам ги, как да не ги гледам. Превъртам само рекламата на слушалките СиДжи Подс.. :)
Новина невиждана - руснаците направили батерия с ядрен източник в нея. Е, засега тежи 30+ кила, ама ние ще я оптимизраме.
А не казва че същата такава батерия захранва Вояджър-ите дет ги изстреляхме преди половин век и вече излезнаха от Слънчевата система, както и някои от марсоходите.
Ясно ти е че това за битово ползване няма как да стане - мехмед ще си купи 1 000 бройки и ще спретне такъв фойерверк че половината град ще стане необитаем, а тьотя Маша кат я изхвърли без да иска заедно с бутилките от водка на Коля в котейнера с отпадъци, гражданска защита ще се види в чудо...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1359 -: Август 10, 2023, 11:58:36 am »
Много ме изкефи кът каза:
- "Цял живот съм чакал /много години/  да падне комунизма".  :D

Та ти тогава си бил или ученик или най-много на 21-22 г. - келеш, с жълто на устата, от село.  :D
И колко да си чакал, 1 г., 2 г.?  :D - ами ти си се спукал от чакане.  ;D

Твойта много ми прилича на:
"5-годишно магаре, 10-години с уфцети" ;D

А де, как стават тия работи?  :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1360 -: Август 10, 2023, 12:03:02 pm »
Дигай още цифрите... А и соца не си отиде през 1989 година. След това два пъти успя да ни доведе до хиперинфлация и фалити. Надявам се сега окончателно и безвъзвратно да е заминал на бунището на историята.

А и другото ми е по-интересно - ти, де не си бил дори и в стадий на идееен проект по времето когИ соца се сгромоляса - ти па как се извъди такъв експерт по въпроса? Кога успя да видиш всичките му прекрасни страни? :)

П.С. За пръв път чувам че такива "копита" могат да те спасят от "лепестки"-те. Еваларка на тоя, дет му е дошла тая идея в главата:
<a href="https://www.youtube.com/v/H9l3hN-zbGg" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/H9l3hN-zbGg</a>
Някъде на 2:30 във видеото ...
« Последна редакция: Август 10, 2023, 12:20:58 pm от juliang »

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 998
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1361 -: Август 10, 2023, 12:43:26 pm »
А не казва че същата такава батерия захранва Вояджър-ите дет ги изстреляхме преди половин век и вече излезнаха от Слънчевата система, както и някои от марсоходите.
Ясно ти е че това за битово ползване няма как да стане - ...
Кой знае, в типа в който се показват може и да не стане но не е разумно да се пренебрегва концентрираността на ядрената енергия. Все пак не всеки ден можете да държите източник на енергия, които ще покрие нуждите на цялто ви домакинство за 100 години напред ( електричетво и топлина ), на върха на единия си пръст.

А относно ядрените "батерии" и руските са ги имали (Radioisotope Thermo-electric Generator, та преди радиоактивни те са били керосинни :) ) от поне 50-години, но не са ги пращали в космоса а по най-непосещаваните краища на федерацията: https://www.youtube.com/watch?v=NT8-b5YEyjo

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1362 -: Август 10, 2023, 12:52:05 pm »
А относно ядрените "батерии" и руските са ги имали (Radioisotope Thermo-electric Generator, та преди радиоактивни те са били керосинни :) ) от поне 50-години, но не са ги пращали в космоса а по най-непосещаваните краища на федерацията: https://www.youtube.com/watch?v=NT8-b5YEyjo
Аз затова напомням на Витко че това което го пробутва за революционно изобретение самите те си го имат от повече от половин век.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1363 -: Август 10, 2023, 01:43:49 pm »
С'я се сетих... някой знае ли какви са цените на горивата и природната газ в Унгария? Щот там икономическия гений на Орбан сключи едни 10 ли, 20 годишни ли бяхя договори за газ на много преференциални цени...

P.S. задължителна евакуация е обявена в целия Купянски регион на Харков. Да не седне някой после да ми разправя после "Украинските войници се крият зад гърбовете на цивилното население"...
« Последна редакция: Август 10, 2023, 01:58:54 pm от juliang »

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1364 -: Август 10, 2023, 02:06:39 pm »
Kid, пак се правиш на мъдър.

1. Ако цената е ОК, трайкаш си.
2. Ако не е ОК, Ууууу.у..у..а..аа..у!
3. Затова са дългосрочните договори. Да няма въх! и уау!
4. Дадох ти видео - шистаците в САЩ вече не инвестират. Почти винаги са били на загуба, след пАтоците живнаха. Обаче вдигането на лихвените проценти за тях е смърт - от тоя бизнес до сега са печелили банките. А шистак без ново находище е смърт.
5. Шистаците прецакват газопреносната мрежа и крайното оборудване повече от нормалния газ. Ай още пари.
7. Математически е неизбежно да гръмне това: https://usdebtclock.org/ Твоите колеги в Унгария ш'е фъргат гюбеци, а теб ще те изритат на улицата. Що шистаци йок! И Ёк-макарёк, и ё-моё.
8. Поляците се опитаха да варират: кога е изгодно тъй, кога не - инак, че и да съдят Газпром. Отпосле гризнаха дръвцето... Германия също яко го е загризала. При нас демократично няма много промишленост, много и не личи...
9. От всичкото едно е сигурно, ако няма демократична война там, Унгария винаги ще има газ. Независимо от кефа на краварите или дали в момента са си спретнали гражданска война... (оо, причини и поводи да искаш!)

P.S. Е те в Купянк изнесоха много отдавна даже фризерите на магазините. За какво и е територия, само с бурени и шугави овце  8)

P.S.2 Укро-нацистите много коварно правят нацистки детски филмчета. Дедо Гьобелс се върти в гроба от завист...