Автор Тема: MMS срещу фармацевтичните компании  (Прочетена 198270 пъти)

Активен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 475
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #150 -: Декември 22, 2012, 07:30:09 pm »
Майсторе, ето един линк, на който можеш да изпратиш запитване за цената и мисля, че този линк е за България http://www.merckmillipore.com/bulgaria/chemicals/sodium-chlorite/MDA_CHEM-814815/p_f5Ob.s1L074AAAEWe.EfVhTl?WFSimpleSearch_NameOrID=814815&BackButtonText=search+results
А следващия линк, който ще дам е за Германия и тук цената на литър 25% разтвор на натриев хлорит е 47,50 евро.
http://www.merckmillipore.com/germany/chemicals/natriumchlorit/MDA_CHEM-814815/p_uuid?ProductID=fiCb.s1O91sAAAEYsJ8K0D3J
Може би и в България ще е около стотина лева цената на литъра.
Ето още две страници:
https://de.vwr.com/app/mymel/SwitchLocale?locale=en_GB
http://www.xmarks.com/site/www.chemikalien-shop.de/
« Последна редакция: Декември 22, 2012, 07:38:08 pm от miromad »

velstar

  • Гост
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #151 -: Декември 23, 2012, 03:26:51 pm »
Аз бях скептично настроен към лечението с ММС, поради съмнения за опасни странични ефекти, но вече се убеждавам, че това вещество наистина действа!  :)

В предишните постове, бях написал за детето на сестра ми и неговото заболяване. Детето на сетра ми е болно от аутизъм. От три дни се провежда терапия с ММС и се забелязва подобрение на състоянието му.
По последни данни се твърди, че аутизма е в следствие на паразити в организма, които отделят токсични вещества увреждащи мозъка. От както детето пие ММС по програма, започна да изкарва паразити със изпражнеията и има видимо подобрение на състоянието!
 Сестрами започна също да пие ММС за да следи за странични  ефекти, но до сега такива не са забелязани.
« Последна редакция: Декември 23, 2012, 03:29:41 pm от velstar »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 955
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #152 -: Декември 23, 2012, 05:52:29 pm »
velstar, радвам се да чуя такава новина. Вярвам, че детето ще се оправи напълно.
Имай предвид, че ако има гадене, то не е от ММС директно, а индиректно от мъртвите паразити, които предизвикват интоксикация. Това се разбира особено след продължителен прием, като се забелязва поносимост без никакво гадене, заедно с видимите подобрения.
velstar :D, за малко беше отишъл в противниковия отбор, ноооооо както ти бях казал - слушай практиците.
Това не е по темата, но тъй като не виждам смисъл за нова, го пускам тук. Това е лека провокация към някой хора :D:
Какво казва руският президент Дмитрий Медведев :D: http://www.youtube.com/watch?v=8kvH8OwiDN4

Питам аз и отговор не искам: Достоверна новина ли е тази, излъчена по национален телевизионен канал с интервю на президента на една от най-мощните държави в света, дадено под условие от президента, че камерите на журналистите не снимат?  :D
« Последна редакция: Декември 24, 2012, 08:26:54 am от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 511
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #153 -: Декември 23, 2012, 06:22:55 pm »
Медведев е шегаджия :)
производство на натриев хлорат :
http://www.bulforums.com/pirotehnika/viewtopic.php?f=21&t=34&st=0&sk=t&sd=a&start=130
Не знам дали става за човешка употреба? Някой може ли да коментира?
« Последна редакция: Декември 24, 2012, 08:30:18 am от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 511
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
« Последна редакция: Декември 27, 2012, 01:42:04 pm от valex »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #155 -: Декември 27, 2012, 01:44:25 pm »
Valex, от трите линка, които даваш, може само информативно да се ползват.
На първия линк обсъждат лечение с ММС, и препоръките които се дават там са малко като от "втора ръка" - един ми каза така, друг ми преведе онова... Само сайта на Стаматов е правилното място.
На втория линк - на Лабимекс - първо цената която искат , е направо безумна, и второ - продават само на оторизирани лица. Аз няколко пъти ги "обсаждах" с въпроси и заявки, обаче - тцъ!
На третия линк - продават книга, внос от чужбина, в която пише И за Натриев Хлорит, явно някакъв наръчник за химици - и то също на безумна цена.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #156 -: Януари 02, 2013, 03:22:25 pm »
Мерси за темата.
Ето ви линк, от къде можете да си набавите необходимото вещество, на минимална цена.
http://www.pestimenergia.bg/shop/product/256/dizinfektant-za-piteyna-voda-dioksid-s-0-45-clo2-.html
Успех!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #157 -: Януари 02, 2013, 05:01:02 pm »
Edin, страхотен линк даваш! Веднага им написах писмо на "Пестим енергия", да видим какво ще отговорят. Ще бъде чудесно, ако така активираният Хлорен Диоксид има същите свойства като резултантния ClO2 от взаимодействието на Натриев Хлорит с Лимонена киселина.
Мисля, че това което предлагат - под името "Eoxide LQ" - ще има същия мулти-ефект срещу "гадостите" които ни тровят живота.
EDM - виж ги и ти, да видим от цялата дълга статия, която са написали в сайта си, какво ще е полезното!? - защото аз съм склонен да опитам и него! - като в поговорката "Мечка страх - мен не страх!"
Поздрави!

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 511
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #158 -: Януари 02, 2013, 05:14:15 pm »
Много добър линк. Пише че е двукомпонентна и се активира. Но как стои въпроса с концентрацията?
http://www.chemoxide.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=46&Itemid=74
« Последна редакция: Януари 02, 2013, 05:21:18 pm от valex »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 955
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #159 -: Януари 02, 2013, 06:17:31 pm »
Ами аз не съм химик и моето мнение по този въпрос не може да бъде професионално и компетентно. Все пак:

Аз не бих рискувал да пия от това. Защо да го правя, при условие, че в сайта на Стаматов нещата са проверени от много хора, безопасни са, дозирани, има отзиви и т.н. За Стаматов знам, че контактува директно с екипа на Кимбъл и там нещата са сигурни и тествани от хиляди хора.

Сега, дали ще платим 10 лв. или 45 лв., когато става въпрос за здраве което е безценно, никога не ми е минавало на ум да пестя от това - бих избрал скъпото сигурно!

А тук има колеги, които не само че са скептично настроени към ММС, ами на всичкото отгоре нахално предлагат и още по-евтиния вариант сам да си го правиш, че на всичкото и отгоре, и да експериментират върху себе си, ама не върху тях самите, ами върху ония-глуповатите, дето искат да го пият.

Това е моето мнение.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #160 -: Януари 02, 2013, 08:30:31 pm »
Добре, след като не можеш да се сети сам, ще ти помогна. Регистрирах се, само за да ви дам този линк и не възнамерявам да навлизам в полемики. Следя този форум и видях много неща тук, като например, проблемното ви общуване.
Та така, въпросът не е толкова в цената, а в това, че като купиш готов разтвор, за който на мен ми искаха 45лв. за 500мл., той много бързо ще даде фира. Посочения от мен продукт има годност 2 години и вече пътува към мен. Плюс това, ще имам много за раздаване, на нуждаещи се близки и познати, защото съм убеден, че ще работи. Естествено аз ще съм опитното зайче, каквото съм бил много пъти. EDM electronics, вероятно не си направи труда да прочетеш информацията за продукта, защото ако го беше направил, щеше да разбереш, че той е и за пречистване на питейна вода. Продуктът си върви с упътване и това, което се иска е да знаеш, как да направиш разтвор, с концентрация примерно 6000 ppm или 6гр. активно вещество на литър вода. Ето тук: http://www.mmsbulgaria.com/2011/12/cds.html става дума, именно за това вещество. Странно, как никой не дава информация, че това е напълно узаконен химикал и е съвсем достъпен.
Ако реша да споделям опит, ще ви навестявам.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 955
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #161 -: Януари 02, 2013, 08:32:34 pm »
Колега edin, не се обиждай, не съм имал предвид теб.
Линка прочетох, но както вече казах, бих заложил на сигурното.

В такъв случай направи съпоставка с хлорния диоксид, който се продава в сайта на Стаматов и този, как ще се разрежда и го дай като алтернатива.
« Последна редакция: Януари 02, 2013, 08:37:04 pm от EDM electronics »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 511
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #162 -: Януари 02, 2013, 08:40:11 pm »
Всеки има право да пие каквото си иска стига да не пречи на другите :)
Не знам колко от вас имат спомени от далечното минало, около преди 20-30 години, но тогава водата се хлорираше доста здраво. От чешмите течеше вода с мирис на хлор и никой не пиеше друга вода. А тогава май няма толкова болести или поне не бяха толкова масови. Аз нямам спомен да е имало толкова продължителни епидемии от грипове.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #163 -: Януари 03, 2013, 10:41:19 am »
Това, с което се хлорираше и продължава да се хлорира водата е съвсем различно от Натриевия Хлорит и Хлорния Диоксид.
Радико ми изпрати още един адрес на фирма в Бояна (София), които продават Eoxide LQ - 75.
 http://www.chemoxide.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=46&Itemid=74
Ето малко повече информация за този продукт:

"eOxide LQ 75 (ClO2) е алтернатива на най-използваните средства за дезинфекция на питейна вода - хлор газ и натриев хипохлорит. Водните разтвори на хлорен диоксид са изключително мощни дезинфектанти дори и в много ниски концентрации.

Хлорният диоксид е ефективен срещу всички виреещи във водата микроорганизми – алги, бактерии, спори, вируси и други патогени в т.ч. и резистентните към хлор. ClO2 действа като разрушава клетъчната мембрана – този механизъм не позволява на микроорганизмите да развиват резистентност, което е изключително важно в нашия свят, където много организми развиват резистентност срещу конвенционалните биоциди и антибиотици. В резултат от използването на хлор за дезинфекция на питейна вода може да се образуват много нежелани остатъчни продукти като халогенирани въглеводороди включително хлороформ, хлорамини, диоксини. Употребата на ClO2 елиминира образуването на тези замърсители. Това прави eOxide LQ 75 идеален дезинфектант за третиране на питейна вода.

eOxide LQ 75 има всички предимства на хлора и нито един от недостатъците му. Освен това, тъй като ClO2 е по-мощен дезинфектант от хлор, в резултат се намалява използването на химикали (обикновено 1/10 от дозировката на хлор) и по този начин има по-ниско въздействие върху околната среда.

    Бактерицидната ефективност е относително постоянна при рН от 4 до 10
    eOxide LQ 75 изисква по-малко време за контакт – може да се дозира директно в тръбопровода
    eOxide LQ 75 е с висока разтворимост във вода
    eOxide LQ 75 не реагира с NH3 или NH4 +
    eOxide LQ 75 унищожава THM и увеличава коагулацията
    ClO2 унищожава феноли, подобрява вкуса и мириса на водата
    Окислява бързо желязо и манган, особено в сложни съединения

eOxide LQ може да се използва със стандартни дозиращи тефлонови помпи. eOxide LQ може да се дозират с дозиращи помпи, които работят без електричество. Остатъчните количества хлорен диоксид във водата могат да бъдат измерени с DPD1 реагенти, фотометър и мембрани сензори. Ниски инвестиции, за да премине една община или фирма от хлор към eOxide LQ 75!"

Допълнителна информация от другия линк (на Edin)
http://www.pestimenergia.bg/shop/product/256/dizinfektant-za-piteyna-voda-dioksid-s-0-45-clo2-.html
"Дезинфектант за питейна вода и основна дезинфекция на резервоари и тръбни системи. Дезинфекция на вода в плувни басейни.
Новият Eoxide-LQ: двукомпонентна система хлорен диоксид.
    Просто решение за всички познати проблеми с хлор-съдържащите дезинфектанти е новата двукомпонентна система във формата на прах – новият дезинфектант Eoxide-LQ.
    Eoxide-LQ е нова модерна система, която позволява производството на  разтвор от хлорен диоксид с чистота от > 99,9%, която не съдържа хлор, хлорити, хлорати или хлориди.
    Eoxide-LQ е разрешено средство за третиране на питейна вода в съответствие със стандартите на Европейския съюз 12671. Употребата му не е свързана с големи инвестиции за съоръжения. Много лесен за употреба.
Дозировка:
    Питейна вода – 0,05 мг/л (1 л. за 90 м3 Н2О)
    Шоково третиране на тръбни системи и резервоари 10 мг/л (1 л. за 450 л. Н2О)
    30 – 45 дни трайност (след смесване на компонент А и компонент В), съхранение при 22º С на тъмно и проветриво място
    Трайност на компонентите – гарантирано 5 години след датата на производство
    НЕ е експлозивен!
    Съвсем лека корозивност – еквивалентна на корозивността на водата
    Малки инвестиции за дозиращи инсталации
    Може да се използва от големи, средни и малки потребител
Микробиологични предимства
    по-ефикасно и по-бързо биоцидно действие
    ефективен при работа в голям диапазон на рН 4 – 10
    260% по-силен дезинфектант в сравнение с хлорните продукти
    10 пъти по-силна оксидираща способност
    ефикасно отстранява биофилм
    микроорганизмите не стават резистентни при продължителната му употребa
Предимства за околната среда
    не се отделят свободен хлори, хлорати, хлориди или хлорити
    няма специфична миризма – напротив подобрява вкуса  и цвета на водата
Икономически предимства
    използва се в много ниски концентрации
    не са необходими модификации на конструкциите
    не са необходими инвестиции в съоръжения за употребата на препарата
    не се изисква работниците да бъдат високообразовани или специално обучени, за да могат да използват препарата
    разходите за оборудване се свеждат до дозираща помпа и поддръжката и.
Тъй като всяка вода има различни характеристики дозировката не може да се препоръча съвсем точно. Обикновено е достатъчна концентрация между 0,05 – 0,03  ppm което означава, че с 1 литър може да се дезинфекцират  90 000  - 150 000 литра вода. Отклоненията от тази препоръчителна дозировка са незначителни.
В продължение на десетилетия беше много трудно класическата форма на хлорния диоксид да се използва от малки и средни потребители. Основна причина за това са необходимите високи инвестиции и скъпоструващото му производство.
Освен това класическият хлорен диоксид влиза веднага в реакция с въздуха още преди да се разтвори във водата, а това е изключително взривоопасно. Поради това машините за производство на традиционния хлорен диоксид трябва да бъдат с висока степен на надеждност по отношение на сигурността, помещенията трябва да са пожарообезопасени, операторите на машините трябва да са високообразовани и дълго време да са обучавани да работят на тези машини. Други проблеми с класическия Хлорен диоксид са свързани с неговата висока корозивност и отделянето на свободенхлор. Разработването на стабилизиран хлорен диоксид не решава тези проблеми с рисковете и недостатъците на продукта, тъй като най-често за стабилизирането му се използват метални соли, което не е разрешено от законодателството за третиране на питейна вода. Стабилизираният хлорен диоксид има ограничено действие: трайността му е 6 – 8 часа.
Предимства при употребата на Eoxide_LQ за дезинфекция на водa
    Ефикасен срещу всички микроорганизми, виреещи във водата – бактерии, вируси, плесени, гъбички, ферменти.
    Отлично действие като дезинфектант и биоцид
    Микроорганизмите не развиват резистентни форми при постоянна употреба
    При профилактика премахва биофилма
    Може да се използва върху всякакъв вид материали – корозивният ефект на Eoxide-LQ е близък до този на питейната вода.
    Бактерицидното действие при стойности на рН между 4 и 10 е абсолютно гарантирано.
    Не е необходимо да се добавя (скъп) киселинен активизатор (индустриална или лимонена киселина)
    При постоянно дозиране на Eoxide-LQ за дезинфекция на рециклирана вода, всички тръбички и места където циркулира водата могат да бъдат достигнати и дезинфекцирани.
    Никакъв риск за експлозия
    Eoxide-LQ не отделя никакви вредни странични продукти, които могат да бъдат опасни за здравето на хората и околната среда и НЕ Е КАНЦЕРОГЕНЕН
    Eoxide-LQ може лесно да се съхранява и да се употребява с обикновени дозиращи средства
    Eoxide-LQ осигурява цялостен дезинфекционен контрол на Вашия технологичен процес!
    Много подходящ за предприятия в хранително-вкусовата промишленост, които ползват собствени видоизточници.
Най-старият познат дезинфектант в историята на третирането на питейната вода е хлорът – много евтин продукт, но  неговите съединения (например хлорният газ) са силно отровни вещества - хлораминът дори и в ниски концентрации причинява тежки заболявания на белите дробове и лигавиците.
През 1974 г наредбите за третиране на питейната вода бяха ревизирани – след откритието на органичните реакции при използванто на хлор – наред с хлороформа се формират и халогенни вещества, съдържащи  бром, които са изключително мутагенни и канцерогенни.
Освен това дезинфекционните характеристики на хлора силно зависят от стойностите на рН. Когато рН надвишава 7,5 хлорът има незначителен дезинфекционнен ефект.
След тези открития се наложи търсене на алтернативи на хлорните дезинфектанти. Най-добрият заместител е Хлорният Диоксид - чрез двукомпонентната концепция Eoxide-LQ стана възможно производството и употребата му без всички недостатъци на класическия хлорен диоксид. Eoxide-LQ има по-добри дезинфекционни резултати без негативните страни на хлора: действа в широки граници на рН, не представлява никакъв риск за здравето на хората и за околната среда, в сравнение с озона е много по–стабилно съединение и по-икономичен за употреба."
« Последна редакция: Януари 03, 2013, 10:59:45 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: MMS срещу фармацевтичните компании
« Отговор #164 -: Януари 04, 2013, 06:47:15 pm »
Ето какво излезе от цялата акция по проучването на двукомпонентния EoXide LQ.
1. Фирмата "Пестим енергия" в Сливен е само онлайн дистрибутор.
2. Вносителят е фирмата Кемоксайд - в кв.Бояна, София.
3. Ето техният компетентен отговор на моите запитвания

"Благодарим за Вашето запитване, което получихме чрез фирма "Пестим енергия".
Двата компонента са течни, добавят се в определено количество вода и след 7 часа реакция се получава практически чист (99,9 %) хлорен диоксид 0,75% разтвор. Продукта се получава по реакция, посочена в стандарт EN12671 - Компонент А съдържа разтвор на натриев хлорат, компонент Б е смес от натриев персулфат и натриев хидрогенсулфат.
Разликата е, че не се ползва генератор, в получения разтвор не се съдържа свободен хлор - приложено изпращам сравнение между Еоксид и хлорният диоксид, получен по класическия метод. Няма катализатори, нито стабилизатори, стабилен е до 45 дни след смесването на двата компонента, в тръбопроводната мрежа е стабилен до 72 часа.   
Унищожава всички виреещи във водата микроорганизми, включително и резистентните към хлора като легионела, криптоспориди и др. Премахва биофилма по стените на резервоарите и тръбопроводите, подобрява вкуса и мириса на водата, използва се в количества 10 пъти по-ниски от хлора, и всичко това го прави идеален дезинфектант за питейна вода.
Варовитата вода не пречи на дезинфекцията, евентуално малко да се завиши дозата. Произвежда се в Холандия.
Надявам се само, да не сте се подвели по информацията за MMC, която върлува из Интернет - струва ми се много преувеличено, както и посочената там дозировка. Имам клиент, който го използва, собственик на медицински център, и той ме уверява в качествата на продукта, които са посочени там, но според мен хлорният диоксид е само перфектният дезинфектант за питейни води, тръбопроводи и резервоари."

Получих и прикачен файл с формулите и сравнителната таблица, но ултра-шибаният му някакъв Word формат, мога да го кача тук само като PDF файл.
Много е важно какво ще кажат нашите момчета химици за формулите и таблицата.
« Последна редакция: Януари 04, 2013, 07:08:27 pm от Maistora52 »