Автор Тема: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА  (Прочетена 218509 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #195 -: Октомври 24, 2015, 06:11:56 pm »
Темата с най-шантавото и неправилно заглавие във Форума заби в теориите за етер, време и пр.
Преди да съм решил да отварям тема специално за съществуването или несъществуването СПЕЦИАЛНО на ВРЕМЕТО, моля съответните подвластни на едни много стари заблуди затварящи парадигмата на науката в най-затънтения тупик във Вселената - да намерят и прочетат поне книгата на Леон Митрани - "Времето".
Има вероятност и да проумеят някога, че ВРЕМЕТО като такова е САМО ПОНЯТИЕ и няма никакво негово пространствено, енергийно, информационно или материално съществуване...
Времето е фикция на Разума, за да си подреди същият този инфантилен Разум случващите се явления и процеси в разбираема последователност.
НИЩО НЕ СЕ МЕСТИ В ТАЗИ ИЗМИСЛЕНА ФИКЦИЯ. НИЩО НЕ СЕ ВРЪЩА НАЗАД И НЕ ОТИВА НАПРЕД В ТАЗИ ИЗМИШЛЬОТИНА, НИЩО НЕ ПЪТУВА В НЕГО...
Ако решите да направите първата крачка в това разбиране, поне осъзнайте многоуважаеми колеги (от "писачите"), великата максима изказана от нашего роднаго брата - дякона Левский! - "ВРЕМЕТО Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ВРЕМЕТО!"
...
Писна ми от простотии!
Смесваш нещата!
Времето, като компонента от мозъчната мисъл е съвсем различно понятие от това, за което говорим тук.
Отвори темата, че да не затлачваме тази...


Здравей atos, и защо мислиш че стоящата електромагнитна вълна не може да бъде среда, при положение че не се движи и я има навсякъде. Още повече че нищо не и пречи да съществува и във вакуума.
Всъщност...може, но е "среда в средата"...

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #196 -: Октомври 24, 2015, 08:19:17 pm »
atos, ще те помоля за коментар какво представлява средата за която ти говориш. Ето аз ти казах какво според мен е среда, електромагнитна стояща вълна. Моля те да обясниш какво според теб представлява средата за която говориш.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #197 -: Октомври 24, 2015, 08:45:48 pm »
Ако модулираш една вълна, тя се превръща в среда. Иначе средата е етера.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #198 -: Октомври 24, 2015, 09:41:38 pm »
Колеги, за едно нещо Yoro е абсолютно прав, и то е, че станаха "много приказки на пазара".
Само клатим въздуха! И ако в случая с клатенето на етера това ни носи радиантна енергия, тук само произвеждаме шум...

Заставам твърдо зад предложението на coke2k и vetap: два малки акумулатора, или два големи кондензатора (електролитни, ако това е необходими за процеса) - един на вход, един на изход, и се сменят през няколко минути. Ако системата издържи 10, 20... 100 такива размени, без да изтощи някои от източниците до нулата - Yoro е велик (т.е. успешно е репликирал Бедини) и всички ние се захващаме да доразработваме постигнатото от него.
Иначе всичко останало е в сферата на фантазиите и свободните съчинения.

Yoro, хич не е трудно да повярваме, че цял живот са ни лъгали. Повечето от нас много добре си го знаем (все пак сме живели и в "развит" социализъм и в мутренски капитализъм, и в 20-и и в 21-и век, така че не ни убеждавай колко е трудно...). Въпросът е дали и самите ние не продължаваме така успешно, по инерция, да се самозалъгваме - точно както са ни учили?

Неактивен g1905

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 96
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #199 -: Октомври 25, 2015, 07:39:59 am »
bobokom нямаш проблем със зарядното. Проблемът е в акумулатора. И аз имам един такъв, който се държи по същия начин, като твоя. Не се зарежда докрай, колкото и да го държиш на зарядното, все ще черпи ток няколко ампера. Превръща се в консуматор. Със сигурност една от клетките му е топла, като го държиш на зарядното, тя е "реотана". Такъв акумулатор има повишен саморазряд, Ако го оставиш да престои няколко дни, няма да може да завърти стартера на автомобила. Такъв акумулатор, не може да се поправи, няма да му помогне и генератора на Yoro.
« Последна редакция: Октомври 25, 2015, 10:33:49 am от RUS »

Неактивен bobokom

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #200 -: Октомври 25, 2015, 09:22:29 am »
Ясно, благодаря за инфото.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #201 -: Октомври 25, 2015, 09:55:15 am »
Здравей bobokom, проблема ти е точно в зарядното и ако искаш наистина да си скапеш акумулатора можеш да разчиташ на него. Що не премериш да видиш че напрежението му на празен ход е 23-25V. Как при това напрежение очакваш тока на заряд да спадне и да разбереш че се е заредил акумулатора. По добре си вземи истинско автоматично зарядно и изхвърли тоя боклук.

Velektra

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #202 -: Октомври 25, 2015, 10:15:08 am »
Не ползвайте зарядни, които постоянно зареждат с ток например 5А и киселината в акумулатора ври и кипи.
Направил съм си едно зарядно още при соца по схемата от файла, който качвам.
Страхотно зарядно! И супер проста схема.
След като се зареди акумулатора, тока вече е милиампери. Може да го оставите включено 5 дена и няма да ви скапе акумулатора.
Всички познати на които съм го давал, остават очудени как добре им зарежда акумулаторите и колко по-дълго им работят.
Не съм се интересувал, сега може и да има по-съвремени схеми, но тази е изпитана и работи вече 28 години.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #203 -: Октомври 25, 2015, 10:31:46 am »
Velektra
Много добра схема обаче тук след няколко дни ще бъде забравена и ще е почти невъзможно да бъде намерена. Публикувай я и във файловия архив на форума, струва си.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #204 -: Октомври 25, 2015, 10:55:43 am »
Velektra

Използвам тази схема още от времето на дискотеката (2 има 2 няма) с по-мощни елементи.
Добавил съм потенциометър с който се регулира заряда от 2 до 10 А.
Зареждах тягови клетки от електрокар, не изключвах зарядното изобщо и си светех в къщи с 12в. инсталация.
Зарядното е живо и здраво още и е перфектно. Използвам го и за гелови акумулатори за UPSи.

По- горе имаше оплакване, че заряда не спада. Може да бъде паднала на дъното активна маса от клетката, но по-малко количество, което не окъсява клетката напълно. Ако е така след известно време напрежението пада с напрежението на дефектната клетка/клетки.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #205 -: Октомври 25, 2015, 11:01:17 am »
Здравей Velektra, и аз имам същото зарядно, много е добро. Акумулатора не кипи по време на зареждане и при пълен заряд тока е почти нула. Върши много добра работа.

Неактивен g1905

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 96
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #206 -: Октомври 25, 2015, 11:02:06 am »
Няма как да се съглася, че 14,3 V с посочената схема е напълно зареден акумулатор. Непълното зареждане също съкращава живота на батериите. Пълен заряд се постига с напрежение около 15,6 V. По-горе дадох пример за един от акумулаторите, които имам, как се държи на зарядно, а и е изпробван на няколко различни зарядни устройства. Явно започва един спор, който не мисля, че е по темата.

Неактивен bobokom

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #207 -: Октомври 25, 2015, 11:02:17 am »
Здравей bobokom, проблема ти е точно в зарядното и ако искаш наистина да си скапеш акумулатора можеш да разчиташ на него.
По добре си вземи истинско автоматично зарядно и изхвърли тоя боклук.

Нещо такова ли? Това ми е подарък от сина ми.

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #208 -: Октомври 25, 2015, 11:10:47 am »
Velektra схемата е чудесна. Споделям от личен опит защото съм я правил, ползвал и още се ползва от мой приятел. Същата има свойство в студените зимни месеци да до зарежда по-старите акумулатори до необходимото ниво на заряд. Може да се ползва и в продължение на няколко месеца, години без изключване. Последното е изпитано като зарядно на аварийни акумулатори на телефонна централа лично от мен, без изключване в продължение на много години.

Всичко писано от мен се отнася за схема 8.1.

Атанасов_Хасково

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #209 -: Октомври 25, 2015, 11:32:20 am »
 bobokom, може и да стане тия са добри ползват ги авиомоделистите. Провери в упътването какъв ток може да ползваш от него, иначе имат много настройки които трябва да зададеш. Сега видях на снимката отдясно дават му max 6A, което значи че трябва да стане.