Автор Тема: STAR WARS  (Прочетена 227337 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: STAR WARS
« Отговор #210 -: Декември 14, 2020, 02:09:26 am »
Технократе не се шегувай, хабер си нямаш колко е развита турската икономика. Само като вземеш в предвид, че в Турция се произвеждат автомобили Фиат, Форд, Рено, Мерцедес. Тежки стеоителни машини Камацу и какво ли не още а да 90% от битовата химия за цяла източна европа идва пак от Турция.
По тая логика и Тунис е със сериозно развита икономика:

А на практика Турция е на нивото на Виетнам, Индонезия и Филипините - големи фирми изнасят там продукцията заради ниската цена на работната ръка.

... Че то Руски коли с име Лада и Москвич, няма вече, но има Руски коли като ги видиш, че не можеш ги позна, и направиш разлика от западен.
Да, в Калиниград правят БМВ. Не точно го правят, по-скоро го сглобяват. Лада е на практика филиал на Рено. Ползват френски двигатели и възли. Приозвеждат основно дачии с емблемата на Рено.
Вероятно единствено КАМАЗ остана чисто руски и произвежда нещо дето може да се конкурира на световните пазари. Но и това не е съвсем точно - те си сътрудничат тясно с Мерцедес и ползват доста техни компоненти.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: STAR WARS
« Отговор #211 -: Декември 14, 2020, 06:17:19 am »
Какво става в тази огромна държава Русия, бедняците и средните аристократи като Ленин, се прехласват по идеологията и я приемат, светло бъдеще, рай, комунистически, също както и Хитлер е възприел светло бъдеще само че с националсоциализма, видяхме по късно какво стана с него и неговата идеология, ........

Именно, именно за това говорим! Че простотията, селянията и демагогията почнат ли да вилнеят в една държава, направо я отпиши! Комунистите от къде произхождат от най-бедните от най-неграмотните и най-мързеливи слоеве на населението. Ти какво очакваш от такива хора, да ти градят просперираща икономика, или да ти създадат висок стандарт на живот!? В грешка си, простака и в костюм да го облечеш пак си остава простак само опаковката му е лицеприятна. И най-вече какво може да сътвори един простак, НИЩО само може да коли да беси да контролира и подтиска като вменя вина на другите, а себе си изкарва голям тарикат. И така самозатриването е на лице, колкото и да се пенят да изкарват другите виновни! Нарича се синдром на АЗ горкото дете което никога не пораства. вижте ме колко съм онеправдан, вай, вай, вай!!! Те са виновни, ей сега ще им разкажа играта, тяхната мамица! И започва да си го изкарва на по-слабите, беззащитни или в неравностойно положение хора и малцинства! Забележете -не на по-силните от него, а обратното.:o Демек аз ще сера и ще опикавам орталъка( ще коля и ще беся)защото толкова си мога, ама все другите ще изкарвам виновни! В задачата се пита до кога!? И тази гайда все някога ще секне! Ами после.........ко прайм?????
« Последна редакция: Декември 14, 2020, 06:39:42 am от plcsoft »

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: STAR WARS
« Отговор #212 -: Декември 14, 2020, 09:10:04 am »
Ей, сън не ви хваща!
Но да видим как е по демократичному, що само съм си мислел, че наш'те сигани точат бюджета:
-
<a href="https://www.youtube.com/v/m_bQcomtQ-o&amp;feature=youtu.be&amp;t=579" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/m_bQcomtQ-o&amp;feature=youtu.be&amp;t=579</a>

Но да върнем темата по същество:

Осуществлён второй испытательный пуск тяжёлой ракеты «Ангара-А5» (днес)
https://russian.rt.com/russia/news/812795-pusk-raketa-angara
-

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: STAR WARS
« Отговор #213 -: Декември 14, 2020, 09:34:44 am »
Именно, именно за това говорим! Че простотията, селянията и демагогията почнат ли да вилнеят в една държава, направо я отпиши! Комунистите от къде произхождат от най-бедните от най-неграмотните и най-мързеливи слоеве на населението. Ти какво очакваш от такива хора, да ти градят просперираща икономика, или да ти създадат висок стандарт на живот!? В грешка си, простака и в костюм да го облечеш пак си остава простак само опаковката му е лицеприятна. И най-вече какво може да сътвори един простак, НИЩО само може да коли да беси да контролира и подтиска като вменя вина на другите, а себе си изкарва голям тарикат. И така самозатриването е на лице, колкото и да се пенят да изкарват другите виновни! Нарича се синдром на АЗ горкото дете което никога не пораства. вижте ме колко съм онеправдан, вай, вай, вай!!! Те са виновни, ей сега ще им разкажа играта, тяхната мамица! И започва да си го изкарва на по-слабите, беззащитни или в неравностойно положение хора и малцинства! Забележете -не на по-силните от него, а обратното.:o Демек аз ще сера и ще опикавам орталъка( ще коля и ще беся)защото толкова си мога, ама все другите ще изкарвам виновни! В задачата се пита до кога!? И тази гайда все някога ще секне! Ами после.........ко прайм?????

Е това са твои изкривени виждания, но не е така. Ето пример, Китай са комунистическа държава, е не точно по тертипа на Лениномарксовата доктрина на комунизъм, но виж какъв просперитет и развитие. А нима след 1944г България от аграрна държава не става индустриална, хиляди заводи и инженери по времето на бай тошо при комунизма. Както казах комунизма не е измислен от бедняците и за бедняците, той приравнява всичко в едно, алфата и омегата е на цивилизационият избор, но това е друга тема. При комунизма, богатият би си  рекъл " Къде ми е богатството, защо го раздадохте на други хора незаслужено, пък и, ако са го заслужили, с какво  ". Бедният би си рекъл " Защо не ми дадохте повече, а само толкова, аз искам да стана богат " макар че това което му дават, няма да е малко, а точно необходимото за живот в съвременен свят, къща, кола, храна, ток, телефон. И то при условието, че не е задължително да бъде специалист или ударник в професията която упражнява. Но както казах, комунизма е утопия, фантазия за рай и светло бъдеще. Все пак може пък да възникне, под една или друга форма, в древноста е имало заченък на примитивен комунизъм, имало е комуни в някои области на римската империя, където хората там са били абсолютно равноправни. Сталиноленинският комунизъм на СССР наистина беше ужасно тоталитарен и строг, пък нашият беше негово отроче, съгласен съм че деспотизма е враг на човечеството, но имало е случаи в които той е бил необходимото зло за да не се разпадне държавността.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: STAR WARS
« Отговор #214 -: Декември 14, 2020, 09:44:46 am »
По тая логика и Тунис е със сериозно развита икономика:

А на практика Турция е на нивото на Виетнам, Индонезия и Филипините - големи фирми изнасят там продукцията заради ниската цена на работната ръка.
Да, в Калиниград правят БМВ. Не точно го правят, по-скоро го сглобяват. Лада е на практика филиал на Рено. Ползват френски двигатели и възли. Приозвеждат основно дачии с емблемата на Рено.
Вероятно единствено КАМАЗ остана чисто руски и произвежда нещо дето може да се конкурира на световните пазари. Но и това не е съвсем точно - те си сътрудничат тясно с Мерцедес и ползват доста техни компоненти.
Така е юлиане, всичко вече се глобализира и интегрира в едно. Та и Русия не прави изключение, макар че не са държава в ЕС а ние нали сме отдавна в ЕС, пък никакви коли не правим а само магистрали, е то двете са пак взаимосвързани де.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: STAR WARS
« Отговор #215 -: Декември 14, 2020, 09:58:55 am »
Мога да кажа едно голямо Браво на технократа за постовете му по темата и разсъжденията.  :)

Като спомена за "комунизма" в България, искам само да напомня, че когато комунистите идват на власт 44 г. заварват една крайно бедна селска страна с калдаръмени пътища, кирпичени къщи и външни селски кенефи, както и срината София от бомбардировките на днешните ни съюзници-колонизатори. Само за 45 г. хората от село отиват в града и се изгражда цялата тая настояща инфраструктура: всички пътища, заводи, тецове, АЕЦ, машиностроителни заводи и т.н., хем не е имало капитализъм.

За вече 32 г. "демокрация" и помощ то запада, България не само не успя да направи нищо съществено в икономиката и инфраструктурата, ами дори не може да разруши изграденото тогава и през всичките тези години реално се изхранваше тая икономика от остатъците на социализма.

Къде отидоха заводите за: велосипеди, мотопеди, мотоциклети, автомобили, автобуси, камиони, ремаркета, трактори, кораби, електрокари, мотокари и къде са западните фабрики сега за автомобили - питам аз и отговор не искам?

Сега разбирате ли що е туй "демокрация"+колонизация = на деиндустриализация.
Не, не ви говоря за комунизъм и никога не съм ви говорил, просто излагам факти от обективната действителност.

В момента държавата не е способна да осигури работа на всичките си граждани, затова се налага тези безработни да търсят работа в чужбина.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: STAR WARS
« Отговор #216 -: Декември 14, 2020, 10:23:24 am »
Сталиноленинският комунизъм на СССР наистина беше ужасно тоталитарен и строг, пък нашият беше негово отроче, съгласен съм че деспотизма е враг на човечеството, но имало е случаи в които той е бил необходимото зло за да не се разпадне държавността.

Технократе да не влизаме в задочен спор, но ти сам го казваш. Аз ти описвам последиците от този деспотизъм. А те са страшни. Ще ти дам пресен пример от миналата седмица, при нас идваха двама инженери колеги и те работят към нашата фирма и трябваше да се пусне един робот, а не достигат хора. Та единият се казва Сергей и преди да дойде в България е работил в заводите на Лада в Толиати като програмист на роботи. И от приказка на приказка го питах защо е дошъл в България да работи след като знам че, Лада е търсена кола знаеш ли какво ми отговори - ами тя е търсена кола но няма работа защото и руснаците спряха да купуват. А на вън се търси много малко само в бившите соц. страни. За това много малка част от завода работи и то за мизерни заплати, просто колкото да не замре производството.
Викам му аз:-
- Добре де, нали имате необятен пазар, до колкото знам трябва да има вътрешно потребление?
Отговора му беше че има, но той е толкова свит че, напрактика се използва 1/3 от капацитета на линиите а воената промишленост използва 1/4 от тази една трета. И той човека е предпочел да дойде в България да работи за някой лев повече отколкото да мизерства в Толиати. Това е реалното положение във Великата Раша. Да не давам други примери щото те са много, и аз като ЕДМ-чо общувам с руснаци. :)
Както описах, в по-горните постове мизерия и деспотизъм. И това в името на какво? На държавността! Велика кауза, няма що!!! А че се ражда в мизерия, живее в мизерия и умира мизерлив, това няма значение, важното е че запазваме държавността!? Ако ги питаш за какво им е такава държава? Със сигурност няма да чуеш отговор! Толкова са тъпи! Иначе, и те се изучиха от хамериканците, ако им гледаш клиповете и слушаш плещенията нямат равни на Планетата, гьобелсова пропаганда! Да ама народа им живее като добитък!? За разлика от другите по-бедни държави! А иначе много велики, бре!? Да им имам величието, на такива!? 

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: STAR WARS
« Отговор #217 -: Декември 14, 2020, 10:41:48 am »
Дълга е темата, може много да се пише, но тук е за STAR WARS.
Отвори публична тема някъде - и там.
Иначе не ги мисли, ще се оправят. Путин вече им върти кранчетата.
Дори вчера даваха, как им затяга гайките на печалбарите, които съвсем законно по законите на капитализма печелят
от износ, а цените вътре растат.
Офшорите също се затягат един по един.

Но някои неща няма и да разбереш.
Вашият рай е иеден'ье, пиен'ье и тия три работи. На килограм.
Даже вашият Аллах щял да ви пита: достатъчно ли е?
И на тоговора не, да каже: да им се придаде....

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: STAR WARS
« Отговор #218 -: Декември 14, 2020, 11:55:18 am »
 plcsoft А защо Москва е един от най скъпите градове, нима всички Руснаци в него са бедняци, щом е такъв скъп град, значи имат пари хората да живеят в него. Иначе си прав, Руснаците не живеят щастливо в родината си, то и ние сме така, нали и нас ни потиска управлението на страната от шайка корумпирани партии и политици, и искаме непрестанно перестройки както и в Русия. Путин има твърда ръка щото иначе ще го Линчуват, Горбачов е бил многократно сплашван, и живее в изолация и страх до ден днешен. Но има и друго, руският народ в болшинството си е свикнал да живее в недоимък, още от много отдавна, той не е толкова зависим от охолен живот, руснаците не са склонни и не ламтят за богатство, такава им е народната психология, задоволяват се с малко и дават значение на социалното пред частното, за разлика от нас, които се радват на неуспехите на другите, и гледат само частно преуспяване. Не всички Българи са такива, но повечето са такива.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: STAR WARS
« Отговор #219 -: Декември 14, 2020, 01:05:51 pm »
А защо Москва е един от най скъпите градове, нима всички Руснаци в него са бедняци, щом е такъв скъп град, значи имат пари хората да живеят в него.

Защо София е толкова скъп град? По същата причина поради която и Москва! Защото е столица и е витрината в която се оглеждат чужденците!? И тука е така за една и съща работа софианеца взема 2000лв примерно а в провенциалният град колкото и да си окумуш и можещ никой няма да ти даде повече от 1000лв за същата работа че даже и по-добре свършена. Елементарно Уотсън! ;D
 Но за разлика от другите държави където хубави витрини можеш да видиш в почти всеки голям град или село, то в Раша едва ли ще видиш такъв разкош и помпозност извън 2-3 града ай да са 10 града. Всичко друго е оставено на умирачка и мизерийка като тука де. Ако не си ходил в Русия няма нужда да ходиш просто отиди в някой провинциален български град и мини покрай някое село или махала и ще видиш същото!? Умирачка! Наследство от великото управление на другарите. :(

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: STAR WARS
« Отговор #220 -: Декември 14, 2020, 01:12:15 pm »
Не ми е за другарите, но тая тема съм я отворил аз.
И тя е за друго.
Отоворете си: фили v/s фоби (или обратно) - и там.
Дори това е отклонение от темата:
-
США и Израиль вступили в Галактическую Федерацию. Почему молчат российские психиатры?
<a href="https://www.youtube.com/v/vuwTS5hDXxM" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/vuwTS5hDXxM</a>

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: STAR WARS
« Отговор #221 -: Декември 14, 2020, 01:26:28 pm »
Хм, и тази тема отива в...идеологическа препирня...

Прочетете последния пост на Витан и го осмислете! Много, страшно много се замесвате в междуличностни атаки!!!
Така дискусия не се прави! Никой няма да убеди опонента в тезата си, ако го нарича "некадърник", "глупав" или каквито и да е личностни определения там!

Аз ще поизчистя фразите, които са нападки на лична основа, но...моля ви - не ми създавайте излишна работа! Жалко е да се види, как зрели, не глупави хора, започват да се дрънкат като малки деца!
Ще помоля също - всеки, преди да си пусне поста, да го прочете внимателно така, сякаш го е писал някой друг!

Също - не подкрепям изкривяването на фактите, единствено с цел натрупване на "аргументи" в полза на личната теза!
Да, във всяка страна има западнали региони, но има и супер урбанизирани зони, това нищо не доказва!

Напротив точно това идва от некадърноста, тъпотията и най вече от страха на руснака. Руснака е самозабравил се деспот и тиранин. За това знае само контролира и да подтиска, той друго не умее!!!!!!!!!!

Няма случай в историята, когато Русия или СССР да е водила завоевателна война, да е завладявала територии за себе си! И не ме връщайте назад от средните векове, когато по целия свят, крепостните селяни идея са нямали защо отиват да се бият за феодала си, просто са били длъжни да го правят!

И започва да си го изкарва на по-слабите, беззащитни или в неравностойно положение хора и малцинства! Забележете -не на по-силните от него, а обратното.:o Демек аз ще сера и ще опикавам орталъка( ще коля и ще беся)защото толкова си мога, ама все другите ще изкарвам виновни! В задачата се пита до кога!? И тази гайда все някога ще секне! Ами после.........ко прайм?????
Русия е завладяла и подчинила нечия икономика? Подтискала е някоя по-слаба държава?

Много съм заинтригуван да получа такава информация - кой от вас е "колен и бесен" някога от руснаците?
Аз също общувам с около 30-40 руснака дневно и смятам, че имам обективна преценка за тези хора. Там е както навсякъде - има си и дебили, има си нормални хора, както и "супер готини". Да ви кажа - обикновеният руснак не е нищо по-малко или повече от...средния българин! Да, известна разлика има и тя не е в наша полза, за съжаление - там поколенията се възпитават в патриотизъм, докато тук мотото е - "Учи, мама, че да емигрираш!"

Също е малко "неловко" за нас, че там повечето хора са с убеждение, че българите като нация сме страшно неблагодарни на Русия и СССР. Но най-важното - те не ни мразят за това! Те не могат да разберат как народ и правителство у нас (през последните 150 години поне) са толкова разделени в подобна нагласа! Това е, защото те самите, дори и критикувайки своите управници, не могат да допуснат за себе си, че би могло да има толкова голямо разделение у някой народ! Та ние сме царе на интригата - "Един българин - хайдутин, двама българи - чета, трима - чета с предател" - такова определение за народа си няма никоя нация по света, сигурен съм ("Македония" не се брои).
Жизнен стандарт? Какво е това? Да караш Мерцедес, вместо Дачия? Да имаш плазмен телевизор 120 инча, вместо 32? Да имаш 160м/2 апартамент вместо 60м/2 ? Или да нямаш електричество,може би?
И това би трябвало да придаде смисъл на живота ми?
 Във всяка страна има милионери, има и клошари, това, че средната класа има малко по-скъпи материални блага на "запад", съвсем не ги превръща в по-стойностни хора!

Рушенето на света в социален план отдавна започна - това никой не може да го оспори, предполагам? Семейството, като "социална клетка" е атакувано много отдавна - първо се пръкна "съжителство на семейни начала" и то узаконено, после - еднополови бракове, самоопределяне на пол и то по лична фантазия (?.?.?.?.?, какво, мамка му е това?), че и забрана за клацифициране на пола при новородено? Измисляне на десетки полове...и куп подобни (забележете - законни) простотии!
Накъде отива този свят?
Русия е последният остров на семейни ценности и традиции в този постоянно изкривяващ се в морално отношение свят, разберете го!
 И това, че битовият стандарт там не е толкова висок, както в много европейски страни или САЩ, съвсем не означава, че са западнали или тъпи хора (диваци, живеещи с мечките)!
Дори се иска много силен национален дух, за да може един народ да се съхрани в тежки условия (не казвам, че ние не сме били така през турско).

Малко се отплеснах, но основната идея на поста ми е - не изкривявайте фактите! Не се нападайте един-друг за глупости!
Всеки има лични критерии и спрямо тях преценява всичко около себе си!
Да, може да сравняваме плюсове и минуси на държави, народи, но нека никой да не се опитва да наложи собствените си критерии, върху тези на другия - няма как да стане просто!



Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: STAR WARS
« Отговор #222 -: Декември 14, 2020, 03:06:05 pm »
Много съм заинтригуван да получа такава информация - кой от вас е "колен и бесен" някога от руснаците?

Само ще спомена че, половината ми рода е имала вземане, даване с тези хора. Дядо ми е разказвал мрачни легенди за болярският деспотизъм на този народ. А относно " коленето и бесенето" аз го използвах в преносен смисъл, но имам роднини който са преки потърпевши, тоест убивани по-най брутален начин от тези твой любимци по-пътища и вагони като скотове и като добитък! И то без никаква причина, ей така по-прищявка!? Само защото на руснака не му изнасяло или така му скимнало на пияндурника!? Така че, да не се задълбаваме, не за това е темата!?

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: STAR WARS
« Отговор #223 -: Декември 14, 2020, 03:47:58 pm »
Само ще спомена че, половината ми рода е имала вземане, даване с тези хора. Дядо ми е разказвал мрачни легенди за болярският деспотизъм на този народ. А относно " коленето и бесенето" аз го използвах в преносен смисъл, но имам роднини който са преки потърпевши, тоест убивани по-най брутален начин от тези твой любимци по-пътища и вагони като скотове и като добитък! И то без никаква причина, ей така по-прищявка!? Само защото на руснака не му изнасяло или така му скимнало на пияндурника!? Така че, да не се задълбаваме, не за това е темата!?

Дядо ти е бил на една две ракийки, като ти е разправял такива истории  ;D

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: STAR WARS
« Отговор #224 -: Декември 14, 2020, 03:57:01 pm »
Защо София е толкова скъп град? По същата причина поради която и Москва! Защото е столица и е витрината в която се оглеждат чужденците!? И тука е така за една и съща работа софианеца взема 2000лв примерно а в провенциалният град колкото и да си окумуш и можещ никой няма да ти даде повече от 1000лв за същата работа че даже и по-добре свършена. Елементарно Уотсън! ;D
 Но за разлика от другите държави където хубави витрини можеш да видиш в почти всеки голям град или село, то в Раша едва ли ще видиш такъв разкош и помпозност извън 2-3 града ай да са 10 града. Всичко друго е оставено на умирачка и мизерийка като тука де. Ако не си ходил в Русия няма нужда да ходиш просто отиди в някой провинциален български град и мини покрай някое село или махала и ще видиш същото!? Умирачка! Наследство от великото управление на другарите. :(

Е добре де, скъп е и за нашенци София, а за чужденците е евтино там, ама нали живеят българи в София, значи не са толкова бедни там, защото иначе София трябва да се опразни от Българи живеещи там, и да останат само чужденците които могат да живеят там. Егат логиката  ;D Пикси я върви да пасеш овце, тази тема не е по умствените ти възможности. Ти просто си ксенофобо русофоб, ненавиждащ всичко руско, аз не съм им фен, но пък виждам нещата в тази насока по далеч от теб.  ;D