Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3448128 пъти)

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте колеги! Схемата на Piton6 е логична, на базата на това, което се пише по руските форуми, но за съжаление не работи - проверено. Това не е само мое заключение, а и на някои руски колеги. Задайте си въпроса, защо пуска схема, а няма видео. Ако има успешна репликация логично е обратното.
Явно сме много близко до истината, но има някаква тънкост, която ни убягва, а я знаят само Капанадзе и да предположим SR. Струва ми се че и на руснака
не му е ясно всичко, защото с тези габарити на установката си трябва да получи около 4-5 киловата, а той едва захранва 150 вата, но все пак е постигнал
самозахранване, което е достойно за уважение. Моето мнение е следното - честотата на дъгата и на синусуидата трябва да са 50Hz, няма никаква модулация с висока честота и т.н. Ключът към загадката е в изходния трансформатор. Вътре в него има нещо, освен феритите, което съживява мъртвото
магнитно поле, нещо, което гори и се въстановява много бързо и при този процес отдава топлина - по думите на SR. Това нещо и на
двата клипа, на Капи и на SR е много умело скрито, защото е много просто и, ако се вижда, веднага всеки ще се сети за какво става въпрос. Защо Капанадзе използва инвертор 12-220в? Какво има в зелената кутия? Според мен в кутията има понижаващ траф за синусуидата и умножител за дъгата, а може да подава на изходния траф директно 220в. Двата сигнала са в идеален синхрон. Двата транзистора отгоре са крайните на инвертора, за камуфлаж. Ако някой друг се бори по въпроса пишете, можем да си бъдем полезни. ПОЗДРАВИ!!!

vitan

  • Гост
Здравей :) Вероятно е така. Това което грее отвътре по моему може да са загубите в магнитопровода. А това, което не достига при "оживяването" на схемата мисля е "слабата Тесла".

Затова и полека съм почнал да мисля за оригинален <<Тесла с МОСФЕТ-и>>. Дали това е правилно словосъчетание? Според мен да, но ще видим. Ако има нещо "ще свиркам".

Тук освен за подобряване на "Теслата" може да се мисли и за някакви екрани вътре, по подобие на тия медни ленти в импулсните трансформатори в захранванията на РС-тата например. Може и да има, но нещо не я виждам както трябва. "Теслата" би дала як напор от индукция и да "изпраска" другата електроника. Т.е. да се ограничи до колкото е възможно взаимното влияние и да остане Етера, който няма какво да го спре :)

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Здравейте, при мен се получава следното: генератор на правоъгълен сигнал подава на намотка навита около феритни тороиди;  изходяща намотка  и намотка за високо през искрище. При първоначално пускане  - нищо не става лампата не свети и няма генериране. При пускане на високото  през искрището изглежда се раздвижва структурата на ферита от пълнообхватното високо напрежение и генератора тръгва , като работата му продължава и след изключване на високото. Т.е. искрата ми трябва само за да разклати първоначално ферита. След това с високо или без високо не се променя работата на генератора. Въпроса ми към тези които са правили опити е дали  получавате същия ефект?
Ето линк към видеото дано да става ясно:
 http://www.youtube.com/madsatbg#p/a/u/0/a0LilR-bWV0
« Последна редакция: Май 26, 2010, 08:25:43 pm от coke2k »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Задаващият ниската честота генератор , не би трябвало да се стартира или да има общо работата му със високочестотния генератор на високо напрежение.  При мен пък при подаване на искрата , консумацията на входа намалява малко но намалява и светенето на лампата на изхода.  Все пак има надежда. 

Между другото, на този адрес: http://kapanadze.webservis.ru/ предлагат пакет от пълно описание на принципа и инструкции за сглобяване на автономен генератор с мощност 500W за 500$.  По-долу предоставям кореспонденцията си с предлагащият действащ генератор на принципа на Капанадзе, както и линк с видео демонстрация, която ми се вижда доста зле направена и неубедителна за накой който, иска да прави сериозен бизнес с тази технология. Въздържам се да предприема по-нанатъшни стъпки единствено поради вероятността това да са измамници, колкото и да ми се иска да не са такива.

freeenergykapa@mail.ru - това е мейлът им, понеже те постоянно затварят сайтовете си и трият видеотата

   "Здравствуйте!
 Я очен рад что Вы хотите разпостранит технология Капанадзе для получения свободная енергия!   Как я понял, Вы продаете "Полный пакет инструкций для создания схемы и подробное описание". Я знаю и имею видеоклип на то что сделал SR  , но у меня двух вопросов. На то что Вы сделали, Вы имеете самозапытка или нет? И второй вопрос - Есть ли видео на которое я могу увидет функционирующий генератор 500Wt  для которого Вы предлагаете полные планы, инструкций  и схемы?  Потом я могу взят решение купит Ваших планами.
 
   С уважения: Саша
  Здравствуйте!
http://www.youtube.com/watch?v=f9WxedS8uSI
Вот ссылка на видео. Сам генератор уже миниатюризирован для экспортных нужд. Это короткая демонстрация снята для вас.


Здравствуйте Федр Ананьев!

У меня двух вопросов: Есть ли самозапытка на то что Вы предлагате и сколко доларов стоить пакет с инструкциями для самастаятелное изготовление подобного генератора?

С уважением: Саша


Здравствуйте Саша!
Все что могу сказать, дополнительных источников электричества не требуется, внутри нет батареек, первый толчок за счет индуктивных сил, и дальше все по цепочке.
схема - 600$ описывается как принцип так и практические указания для конструктора


« Последна редакция: Април 23, 2010, 01:22:28 pm от altium »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте! На този линк http://www.youtube.com/user/TheTDI1#p/u/0/GbmpoyinJUU можете да видите експеримента, който
проведох по репликацията на генератора на Капанадзе. Генератор на 50Hz направен с 555, двойка мощни тр-ри pnp и npn BDx54C
и BDx53C, високоволтов генератор с 2N3055 и някакво преправено руско ТХО. Изходния траф е навит върху пвц тръба 40мм,
по цялата дължина с проводник 0,4 мм е високоволтовата намотка, след това са навити две еднакви пак по цялата дължина 1,5мм със средни изводи и върху половината от тръбата още две, една  върху друга. За товар използвам лампа 12v 21w, защото, са малко
навивките на вторичната. За магнитопровод използвам тънкостенна железна тръба, отрязах една стойка за прожектор, това намерих под ръка. Имам и ферити ф32мм, но с тях ефекта е нулев, а с тръбата ефекта е очевиден на клипа. Честотата на синуса и ВН не е
синхронизирана, трябва да се работи по въпроса. Не си давайте парите за ферити, пробвайте с железни тръби първо, защото както всички знаем, Капанадзе е направил неговата установка с теслата.Високоволтовата намотка трябва да е
добре изолирана, отдолу и отгоре, за да не пробива. ПОЗДРАВИ И УСПЕХИ НА ВСИЧКИ!!!

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Руският Админ помага с нови снимки, качвам ги на архив.

п.с. Една схемка за размисли - модулация с 50 херца на 15 те килохерца
« Последна редакция: Април 22, 2010, 07:18:43 pm от altium »

ppg

  • Гост
Новината на деня!!!  Има пробив, потребител с ник "elf2010" публикува схема  с обяснения!
http://next-energy.2x2forum.ru/forum-f1/tema-t8-975.htm

Цитат
elf2010
постоялец

Сообщения: 8
Дата регистрации: 2010-04-21


Наконецто это свершилось. Я получил долгожданную самозапитку.

Как это случилось.

Я начал собирать изначально дедовскую схему, после этих долгих прений я внимательно пересмотрел патент который сегодня выкладывал Админ и все понял,перемотал катушки как положено и потом помучался с подбором обмоток L1-L2 чтобы поле было минимум 0.5тесла, а также с подбором транзисторов по мощности, и после очередного включения она завелась, через 30минут работы я решился, и подцепил лампочку накаливания 60ват, и она загорелась.

Теперь куча эмоций и радости

Задача L1-L2 сформировать переменное поле напряженностью в 0.5 тесла.
Задача L3 подавать электрополе с частотой 21мгц, которое содержиться в спектре искры.
Задача L4 - сьем енергий с трансмутационного процесса превращения основного изотопа железа Fe56 в изотоп Fe54

Процесс настройки схемы.

1.Убедиться в работоспособности транзисторов инвертора. Убедиться что L1-L2 создают поле не мение 0.5Тесла. С помощью приборов, либо опытным путем.
2.Регулировкой разрядного промежутка добиться максимального выхода мощности с L4
3.Диоды диодного моста после трансформатора понижения должны быть расчитаны на большой ток.
4.Выключатели Sb1 Sb2 также должны выдерживать большой ток, или же добавить в схему коммутационное реле.

Откуда береться енергия.
При процессе трансмутаций изотопа железа Fe56 в Fe54 происходит выделение двух нейтронов, енергия которых выходит в виде большого по силе магнитного поля.

Примечания.

1.Установка может выходить не сразу в рабочий режим, это зависит от типа примененного материала сердечника.
2.После трансмутаций всех имеющихся атомов Fe56 в Fe54 необходимо заменить сердечник, по чехословацкому патенту одного железного стержня Fe56 массой 1кг при нагрузочной мощности установки в 50кВт ,хватает на 2400 часов.

Спасибо !

1.Crazyalex за долгое втолкование теорий и наставления на путь истинный, не зря у него зашкаливал дозиметр.
2.Toptamburg за предоставленный опыт, если бы знать что магнит должен быть минимум 0.5тесла, и в спектре искры нужно иметь 21мгц то опыт бы повторили многие.
3.Admin этого форума за то что все это выслушивает и нестирает информацию.
4.SR за то что частично подсказывал.
5.Чехословацкой фирме за выложенный патент.

А также остальных кто принимал участие в опытах.

Altium: Редактирах поста. Сложих текста в цитат. Няма нужда всичко да е пръснато по архиви, след като може да се качи директно като изображения или схеми. Изображенията бяха в .PNG, но неправилно реименувани в .JPG. Наложи се да ги отворя с getpaint.net и запазя в истински .JPG. Схемата на elf2010 е с разширение sPlan7, която може да се свали от раздел CAD Софтуер.
« Последна редакция: Април 23, 2010, 02:17:14 pm от altium »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Здравейте! На този линк http://www.youtube.com/user/TheTDI1#p/u/0/GbmpoyinJUU можете да видите експеримента, който
проведох по репликацията на генератора на Капанадзе.
Здравей,
В светлината на новите публикации в руските форуми, продължение на  идеята е да се използва железна сърцевина в генератора на Капанадзето.
Какви ферити , на цвят ползваш - защото моите са жълти, не знам какво означава цвета - в смисъл на магнитна проницаемост.
Освен това ме интересува как си изпълнил генератора на 50 херца и противотактовото стъпало.Аз съм го направил с 555 генератор и два ,PnP и NpN, мощни транзистора и една намотка на феритите.Според мен само при работа на 50 херца в изходната намотка трябва да се  индуцират около 220 волта / или толкова колкото са нвивките - работа като обикновен инвертор/, а силата на тока ще дойде от високоволтовата искра и заземяването.Така разбирам процесите.

Но не получавам искания ефект.
поздрави мадсатбг
« Последна редакция: Април 23, 2010, 01:58:58 pm от madsatbg »

vitan

  • Гост
@ppg - супер. Обаче, ако свободната енергия се получава от трансмутация и има отделяне на неутрони.... трябва да се мери радиация според мен.

Нали SR накрая се е чувствал зле. Някой да има дозиметър за радиация?

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Здравейте,

на някои много им влияе - само че е от друго не е от лъчението :P...
С този индивидуален дозиметър проверих около установката на Капанадзе.
Излъчване се регистрира / не знам какви лъчи са  - сигурно не е радиация а е електромагнитно лъчение , лично аз се занимавам и искря около година и половина/ около разрядника е много интензивно - брояча няколко пъти се препълва.На разстояние около 50 см няма регистрирани лъчения.

поздрави  мадсатбг

p.s. ако някой иска да си закупи - продава се в България
по новия му събрат - напишете в Гуглето polimaster pm1203m
p.s.2  Един съвет:

Розовият кварц във вид на необработен къс е най-важният камък за елиминиране на облъчване от вредни лъчи...Поставен върху монитора на компютъра, помага за избягване на главоболието..."Минералотерапия" Гергана и Иван Митеви.
« Последна редакция: Април 23, 2010, 11:29:30 pm от madsatbg »

vitan

  • Гост
Здравей madsatbg,

:) Идеята обаче е друга:

- Да се премери установка, която се самозахранва.
- Да се премери ЖЕЛЯЗОТО, което казват, че трансмутира. Освен това има данни, че отделя и топлина... Т.е. по тия показатели си мисля, че желязото трябва да се мерне за радиация, щото свободните неутрони не са за подценяване.

Това, че имаш дозиметър е добре :)
« Последна редакция: Април 23, 2010, 08:50:05 pm от vitan »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Съалявам искрено, че нямам самозахранена установка
на която да измеря има ли лъчение или няма.
Но съм готов да услужа на колега ,който има такава, със дозиметъра. :D
« Последна редакция: Април 23, 2010, 11:31:41 pm от madsatbg »

vitan

  • Гост
madsatbg, ти поне можеш бързо да провериш тази схема: http://mazeto.net/index.php?action=dlattach;topic=1546.0;attach=13958
Защо не я провериш дали се самозахранва?

Според чешкия патент оставам с впечатление (до колкото съм разбрал нещата), че искрището в един момент може да бъде подменено. Сега полека стягам устройство, захранвано на 12V, но можещо да се справя от килохерци до няколко мегахерца. Така, че 21 MHz трансформаторно да се получава с по-нисък хармоник. Не както при чехите на 173 kHz или по-ниско. Така няма да се настройва разстоянието на искрището, което пък е зависимо от атмосферните условия.
А и 21 MHz те стигат с 121-ви хармоник, което според мен изобщо обезсмисля теорията. 121-ви…. я камилата, я камиларя. Може да е някоя друга честота, която е добре да се нацели в 10-ката :)

Може разбира се и с по-проста схема, ама друго си е да го заковеш по-точно. Защото при такива трансформатори/трансформации честотата след трафа не е стабилна. А от нея може пък и да зависи отдаваната енергия, знае ли човек.

Ако постигнеш самозахранване, ако имаш интерес може да пробваме с моето ВЧ устройство за „възбуждане” на процеса.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте! Никъде не твърдя, че съм получил самозахранване. Показах клипа, за да се види ефекта, как пада консумацията, когато
се подаде на бобината високо напрежение. Това щракане, което се чува е от захранващия блок - вътре има две релета и когато се повиши консумацията се включват и обратно. За товар използвам лампа 12в 21вата, защото изходния траф не е оразмерен за 220в,
навих го без да го смятам, просто за проби, тепърва трябва да се установи с какъв тип магнитопровод ще се получи по - голяма
мощност и тогава на базата на опити да се установи коефиц

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте! Проведох друг експеримент по репликацията на Капанадзе, но този път със феритна сърцевина. Получих същия ефект, като със железната сърцевина. Изходния траф е навит върху 7 тороида  ф25мм, по една от схемите по горе в темата. Всичко с подробности може да видите на този линк - http://www.youtube.com/user/TheTDI1#p/u. Единсвенната разлика в двата експеримента е, че феритите загряват, а железната тръба не, въпреки, че не е рязана по дължина. ПОЗДРАВИ!!!