Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3448051 пъти)

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Здравейте отново,
възможно ли е според вас да се направи аналогия между електромагнитните процеси и термодинамичните? Примерно цикъла на Карно да се редуцира в електромагнитен формат. Т.е.  процесите в климатика - сгъстяване и повишаване на температурата  - топлообмен с околната среда -  разширяване и понижаване на температурата и т.н  да се сравнят с  електромагнитни процеси.
http://prometheus.al.ru/phisik/physgener.htm
http://prometheus.al.ru/phisik/generator.htm
Капанадзе в края на видеото със зелената кутия  показва кондензатора на Линде и бифилярната на Тесла.
« Последна редакция: Май 10, 2010, 12:49:11 pm от coke2k »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Аз отдавна си мисля че именно на базата на кондензатора на Линде , Капанадзе е направил своя генератор на свободна енергия.  Нужно е да обмислим как можем да го редуцираме в електромагнитен вариант. ..

varvarin

  • Гост
Здравейте,
Аз мисля че е напълно логично да има аналогия между термодинамичните и електричните процеси. В примера с климатика имаме два топлообменника най просто казано и работен флуид + компресор за циркулацията на флуида. При електричните процеси мисля че се губи аналога на единия топлообменник. Ясно е че аналога на флуида е тока, единия топлообменник да речем е реотан (този с повишеното налягане), но не познаваме аналога на другия топлообменник при който флуида при своето разширение и изпарение поглъща енергия от околната среда. Това е явлението електрония ток да получава енергия от околната среда. Това би трябвало да е нещо противоположно на реотана... Ако говорим за индуктивност то трябва да можем да направим намотка в която магнитното поле да спомага за промяната на тока а не да и пречи. Ако това може да се направи някак сигурно ще успеем да вземем енергия от една точка в пространството и да я върнем обратно със съответните загуби по пътя. Всички известни досега уреди (с изключение на климатиците, хладилниците) отдават някакъв вид енергия в пространството. Самия факт че при хладилните системи е постигнат обратния ефект - отнемане на енергия от пространството според мен е достатъчно красноречив че това може да се направи и по електромагнитен път. Просто трябва да се намери обратния процес :-) Аз мисля че повечето устройства за СЕ се базират на такъв процес, но обясненията за тях се дават с класическата теория и всеки който се опита да репликира тръгва по този път, защото не познава този процес, а да се досети за него е почти същото като да го открие повторно.

За генератора на Капанадзе честно казано все още не ми идва читава идея как със отворен магнитопровод (ако има изобщо такъв) може да се получи 50 херца с голяма мощност на всичкото отгоре и синусоида както се твърди. Електромагнитна индукция от познатия ни вид не е способна на това. Имаше едно устройство - VTA на Флойд Суит при което също се твърди че изхода е чиста синусоида и намотките са без сърцевини и бифилярни. Възможно ли е Капанадзе да използва друг начин за да изпълни функцията на магнитите от VTA? Това което ми направи впечатление от демото му е че разрядите са през доста голям интервал от време. Разбира се това може да са тънкости на играта :-)

Извинявам се за лиричното отклонение, поздваи на всички!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Варварин правилно расъждаваш но трябва да отидеш по-напред. Два са методите за извличане на енергия от околната среда чрез ток:
-чрез резонатор (инпулсен) увеличаване на качествения фактор с повишаване на честотата (намаляване дължината на вълната) като следствие имаме високо напрежение-справка теслов трансформатор
-увеличаване на скоростта на флуида (ел.ток) при цетростремително движение-имаме увеличение (усилване) на напрежението. При Тесла бифилярка увеличение на честотата и резонанс. Цаката е в оразмеряване на схемата, не трябва да има на хаос свъзване на елементи. От снимки на Тесла бобини се виждат бобини 1-2 метра горе долу толкова е и един радиатор за климатик.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Здравейте, получачам следния ефект: на феритния трансформатор  подавам 50 херца от 8 волтов мрежов траф, в резултат на което се получава пад на напрежението с 2 волта. Смесвам го с високото от ТХО и напрежението се вдига с повече от волт с товар и без товар напрежението се вдига... Стрелковия  уред е включен на обхват 10 волта. Вижда се как след подаване на ВВ ВЧ напрежението се вдига с 1 волт.   Някой ако има възмовност да го пробва и да каже дали получава подобен ефект.
http://tranz.it/load.php?id=cVX6GU2ZQhaWTaqb546571   връзката ще е активна няколко дни
Поздрави.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Това http://img139.imageshack.us/img139/8761/teslakap.pdf е един доста интересен текстов файл, който може би ще ни помогне донякъде да разберем как работи генератора на Тариел Капанадзе.

Модератор: пиши дирерктният линк като текст, без да натискаш бутона "Вмъкни връзка". Този бутон се ползва, когато искаш да асоциираш дадено от теб име с линк, започващ с http://.
« Последна редакция: Май 31, 2010, 01:31:25 pm от altium »

djopatroni

  • Гост
Здравейте на всички участници в тази тема и на всички в този форум. Приех забележката на администратора, да спазвам интервалите след припинателните знаци. От извстно време следя темата ви. Разглеждайки вашите опити и други опити от YouTube, ми проблясна една идея и искам да я споделя. За да я разберете по добре ви предлагам да прегледате видеото от следния линк:

Видео   http://www.youtube.com/watch?v=ozGwb0glcXg

Забележете как се запалва лампата с нажежяема жичка! На единия и електрод има запоена медна плочка, другия електрод получава потенциал от пръстите на ръката му. Идеята ми е че,
между медната плочка и тялото или ръката на експериментатора се получава капацитет! Този
капацитет е вътре в полето което е създадено  от  устройството и се зарежда от полето. Не съм наясно с характера на полето и затова незнам тока през лампата с нажежяема жичка про-
менлив ли е или импулсен. Това може да се изясни опитно, като се свърже конвенционален  кондензатор с определен капацитет във веригат на лампата, ако продължава да свети е ясно че, тока има променлив характер но, какъвто и да е характера му,  според мен, енергията натрупана в кондензатора е в пъти по голяма от входната за устройството. За да получим самозахранване на системата, трябва да върнем натрупаната енергия в кондензатора обратно в системата. Въпрос на опити е как да се сфазира тази енергия с енергията в първичната намотка на трафа или бобината, споменавам бобина, защото устройството е по скоро такова отколкото трансформатор. Направете кондензатор от две медни плочи отдалечени на определено разстояние една от друга. Едната плоча е очевидно че, трябва да е медна и поставена в близост до трафа, другата трябва опитно да се разбере от кавко е най-добре да се направи, не изключвам вероятноста да е диелектрик. Колкото повече са отдалечени плочите една от друга, толкова по голямо напрежение ще създадат, а колкото е по голяма площа имат, толкова по голям капацитет ще има кондензатора. Опитайте с проводници да захраните крушка с нажежяема жичка, ако се получи започнете да експериментирате с връщане на енегрията на кондензатора в първичната на трафа.Целта е да получим резонанс между енергията на кондезатора и тази в трафа, за целта може да се наложи да се свърже конвенционален кондензатор с определен капаците последователно на този който правим от плочите. Надявам се да сте ме разбрали за какво говоря. Някъде в постовете ви прочетох че Тесла или друг е казал- " Направете капацитет ". Мисля че за този тип капацитет иде реч. Искрено се надявам да имате успех и да разбиете догматичните закони наложени в съвремената наука и физика.

Ефир съществува, въпрос на време е да се докаже и изясни характера му. Поздрави на всички
още веднъж и ще следя за резултати.
« Последна редакция: Юни 01, 2010, 03:37:13 pm от altium »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Прилича на Капанадзе, НО не е с КПД > 1 и не се самозахранва.  :D

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
http://www.youtube.com/watch?v=PqorIWlkhWI - видео на Ж.Л.Ноден с измерване на входната мощност и ефективност около 10...
http://jnaudin.free.fr/kapagen/ - официалният сайт на проекта Kapagen

« Последна редакция: Юни 18, 2010, 11:09:53 pm от altium »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте! Искам да кажа няколко думи за генератора на Надин съдейки по снимките и видеото. Генератора прилича на Капанадзе, но не е, както казва по-горе колегата EDM elecronics. Забележете искрата, много мощна и шумна, а при Капи е слаба и тиха. Най-вероятно за високо напрежение използва траф от микровълнова печка. Не се виждат транзистори, може да са в кутията, знае ли човек. Когато лампите са 6 светят почти с пълна сила, а когато са 12 на половина. Няма измервания на мощността на изхода, ток и напрежение. Не се знае честотата, можем да предполагаме, че е 50 Hz, но не се знае. Според мен не може да се съди за ефективността на устройството по светенето на лампите, трябват точни измервания. И въпреки всичко опита е достоен за уважение, всички знаем, колко усилия и време коства това. ПОЗДРАВИ!!!

Неактивен tod

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 34
    • икономия на ток
Публикуваният опит е добър, само с една малка забележка.Ако КПД-то му е около 10, то защо изобретателят не се опита да самозахрани устройството.Не за друго а просто да се елиминират поредните съмнения за достоверност.Поздрави!

Забележка за правописа: моля слагайте интервали след препинателните знаци между изреченията. Прочетете урока по правопис в началото на форума. Благодаря.
« Последна редакция: Юни 09, 2010, 11:40:42 pm от altium »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Здравейте,
направих опит за сфазирване на задаващия генератор и ВЧ ВН чрез рид ампула от СОТ датчик,  която се управлява от магнитното поле създадено от задаващия нискочестотен генератор на правоъгълен сигнал. Рид ампулата е на базата на блокинг генератора на ТХО ТВС90 (това е най маломощното руско ТХО) Консумацията на ток пада повече от 2 пъти при синхронизиране на генераторите. Амперметъра е с отрязан шунт и 1 деление съответства на 1,5 А т.е не гледайте колко показва скалата , а си умножете броя на деленията по 1,5 ампера. Всичките три намотки са навити в една посока, като броят им е около 100 навивки на НЧ генератор , 50 навивки  товарна намотка и 10 навивки за ВН и ВЧ. Сърцевината е 30 мм руски ферит не знам точната магнитна проницаемост. Ако някой има възможност да повтори опита нека помогне , за да се убедя , че няма някакви грешки от рода на рестартиране на ШИМ-ове, таймери и разни такива. Ако наистина има ефект , ще направя схемата изцяло с електронно упревление и съвсем точно ще синхронизират двата генератора.
Връзката ще е активна няколко дни, така че ако на някой му се занимава нека я качи в youtube.
http://tranz.it/load.php?id=2nnRxRgT1tbZrRvx557350

ПС: Мадсат и Митьо купона -  вие бяхте правили подобен опит.... какво се случи?

Поздрави

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте! След много проведени опити и експерименти стигам до извода, че енергията получена от разрядника, трябва първо да се съхрани в бобините на изходния трансформатор и кондензатори, след това да се преобразува в подходящ вид и след това да се подава на товара. Не случайно при Капи и при SR има два прекъсвача. С втория прекъсвач се прекъсва връзката между изходния траф и товара. Няма ли го този ключ, нищо няма да се получи. Трябва да се даде малко време на енергията да се натрупа в горепосочените елементи и после се подава към товара.
  Към колегата Соке2. Тази концепция според мен е грешна , експериментирах доста време с нея, няма нещо, което да не съм пробвал, свазиране и синхронизиране на генераторите и т.н. Получих кпд около 80%, при подаване на вн, консумацията пада с около 40% и това е, просто с тази конфигурация няма как да стане според мен. Затова реших да сменя концепцията. Направих генератора за синуса високочестотен, работи на около 17kHz, на същата честота работи и високочестотния генератор за високо напрежение, но е модулиран с 50Hz. Пробвах с различни конфигурации на бобините, при една от които се получи кпд почти 1, но не твърдя, че съм получил самозахранване. Резултатите са обнадеждаващи и затова вървя в тази посока.  За да разбера, дали е вярна посоката, трябва време и работа. Ако някой има други идеи или резултати пишете. ПОЗДРАВИ И УСПЕХИ!!!

От Администратора: редактирах думите "конфигураций" и "идей".
« Последна редакция: Юни 16, 2010, 10:59:28 pm от altium »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Получих кпд около 80%, при подаване на вн, консумацията пада с около 40% и това е, просто с тази конфигурация няма как да стане според мен.

Консумацията пада или  е гршка в самия таймер 555? Забелязах , че таймера сам си вдига честотата при сфазиране, а не би трябвало.  Пробвах вместо генератор с 555 ,синус от 9 волтов мрежов траф - там ефекта не се получава....
Благодаря , поздрави на всички

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
http://jnaudin.free.fr/kapagen/ - Вижте сайта на французина след последното му обновяване. Включва снимки и видео на още няколко успешни репродукции тип "Jean-Louis Naudin" .  Всео още никой не е измерил какво става на изхода, никой не е дал точни данни за честоти, токове, напрежения и все още никой не си е самозахранил творението и аз лично продължавам да смятам , че  всички тези KAPAGEN-и освен външно по друго нищо не приличат на оригинала. Поздрави, ще се радвам да прочета и вашите мнения.