Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3446661 пъти)

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
madsatbg
Виж моята крушка  :) Проблемът и е само че външния електрод е алуминиево тиксо, сега правя с медно.
Здравей caduceus,

какво мислиш за това?
Бутилката-стъкло, вода- втори електрод .

п.с. това е взето от тук:
http://www.matri-x.ru/forum/index.php?/topic/1084-%d0%bb%d1%8e%d0%b1%d0%b8%d1%82%d0%b5%d0%bb%d1%8f%d0%bc-%d0%bf%d0%be%d0%b8%d1%81%d0%ba%d1%80%d0%b8%d1%82%d1%8c/
« Последна редакция: Февруари 28, 2012, 10:36:36 pm от madsatbg »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
 :)
Бутилката прилича на Тариелова, като гледам колко е мръсна и навита както падне. В началото на темата почват интересно, после става каша. Не им достига инфо, иначе правилно се насочват към съпоставки с Гребенников, Лийскалнин, Дон Смит. Ако стигнат до Корншелт и барон Райхенбах, ще разберат. 
Матрикс е сериозен форум със постижения, но си траят и правят закрити обсъждания. Достъпното е повече талаш, бил съм в него преди време по повод друго устройство. Станах нещо интересен за едни хора, затова не пиша вече там  :) Те са силно контролирани между другото и вероятно админът Д.Л. бере ядове, но това си е в реда на нещата в тая държава - и не само в нея.
Относно схемите, във съвместяването на вторична със външен електрод на л.с. има логика, прилича и на оригинала. Че има навита жица на бутилка при Капи - това е несъмнено, че при Л.С. има 200 % овърюнити поради конверсия на оргон - също. Остава да се направи правилната схема в модерен вариант със цикличност, без допуснати грешки в оргонната част. При последното мога да помагам, при схемите и сметките - вие сте специалистите.
Мога да допусна и това, че Капи не е имал медно фолио за външния електрод на Л.С. и е ползвал тънка гола медна жица - т.е. намотката е само електрод, който се заземява, а не част от траф. Вътре си е солена водица и метален електрод както си му е редът. През плюса от източника се вкарва чрез допълнителна схема цикличността, а с доп. нормални кондензатори или акумулатори се събира горницата. Разрядникът улеснява нещата, но може и без него ако има стръмен фронт по друг начин.
Относно втората схема - не мога да дам мнение. Важно е да се разбере, че за да работи конверторът, трябва да има смесени оргонно-електрически елементи, т.е. процес на трансформация на оргон, за за да стане СЕ.
Поздрави


 
« Последна редакция: Февруари 29, 2012, 09:39:07 am от caduceus »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте! Проведох експерименти по идеята на Мустафа007, но така и не получих желания резултат. Контура е настроен на 70 килохерца. Освен загряване на бобината и кондензаторите на контура, друго интересно не се получи. Захранващото напрежение е 120 волта. Подавах сигнал от генератор през два транзистора IRFP460. При свързване на товар на токовия трансформатор, консумацията от захранването се увеличава с 10 процента, с други думи товара влияе на контура. Може би допускам някаква грешка. Ако някой има някакви предложения да пише. Поздрави!

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
:)
...Бутилката прилича на Тариелова, като гледам колко е мръсна и навита както падне.
... Вътре си е солена водица и метален електрод както си му е редът. ... се вкарва чрез допълнителна схема цикличността, а с доп. нормални кондензатори или акумулатори се събира горницата. Разрядникът улеснява нещата, но може и без него ако има стръмен фронт по друг начин.

Благодаря caduceus,
Бутилката е приблизително на 50 години - това е част от "наследството" оставено ни от Ед Лийдскалнин. По моему бутилката е била прилежно навита и вързана с канап - видно от това как започва дъното, но с годините се е  "разплела". :)
Искам да те попитам колко процента трябва да е соления разтвор?Може ли бутилката да е "легнала" - какво става с електродите?
Имаш ли идея на каква честота / цикличност / работи, най-добре, оргонния преобразовател?
Извинявай, ако задавам лаишки въпроси.
И още един - как да разбера , че конверсия на оргон е започнала, т.е. че работи.
Правил ли си опит за проверка и ако да как?
Ето тук намерих един експеримент, с който като че ли се доказва наличието на оргон.
Дали имаш мнение по въпроса?
 
"...оказалось, что если изготовить полую модель пирамиды и заполнить ее водой, а вершину срезать, то через какое то время можно наблюдать, как воды рывками начинает вытекать из пирамиды..."
Автор: Jonas Jukonis

http://www.radionika.lt/straipsniai_ru/010.php

@mito_kupona
Поздравление за бързата реакция, докато някои чакат... ;D

мадсатбг

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
madsatbg
Интересно, на Лийскалнин защо му е била... Има нещо тука, ще поровя за съответствия. Тесла има антигравитиращи модели с обръч от тел около тях, по която е пускан някакъв вид ток - със сигурност със оргонна съставка, за да се изолира етерния поток минаващ през предмета и така да олекне. Та Ед може и да е попаднал на нещо такова, на изхода на правилно направена Л.С. токът е смесен - од + ел.   
Разтвора е какъвто го направиш - аз сипах една -две шепи морска сол в три литра топла вода /туба от минерална/ и друсах докато се стопи, а после прецедих през марля. Бутилката се пълни догоре и запечатва, затова както и да я въртиш, няма да има теч нито нарушаване на ел. характеристики. Външния електрод /обкладка-рус./ естествено е добре да не е чак до гърлото, за да не прескочи ел.заряд. За честотата нямам идея, но мисля че не трябва да е мн. висока поради инерцията на процеса. По-важно е според мен да има еднопосочен импулс при разряда, та може да се ползва и магнитна завеса при разрядника /по патента Тесла/. Правя опити с една примитивна установка с автомобилна бобина и електронен прекъсвач, Л.С. с различни размери и видове, магнитни прекъсвачи и т.н. Работя и по Дон Смит плазменото кълбо с намотка отгоре и биметалните кондери. Чакам да постопли малко в гаража и почвам пак, че там обикновено е около нулата. Относно оргона, преливането и бълбукането в пресечената пирамида е подобно това в клетката на Джо. Като се натрупа оргон във водата, тя почва да шава, прави концентрични кръгове, пулсации и прочее. Не знам как ще се отрази това движение на запечатаната Л.С., без опити няма да стане. Между другото - споменава се в литературата, че при слагане на такава пресечена пирамида под семейното легло, жените ставали много доволни  :) Действа на туй-онуй  ;D
Поздрави и успехи!
 
« Последна редакция: Февруари 29, 2012, 08:25:51 pm от caduceus »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Не знам къде точно да пиша ..... просто искам да препоръчам един филм възможно е много от вас да са го гледали. Филма се казва "Престиж" (The Prestige, 2006) Това е от филмите, които след края им,  продължаваш още  да си мислиш . Даваха го скоро и по някоя от телевизиите. Замесен е и Тесла  ....  и може да се направи аналогия с Капанадзе. А всеки сам да решава, какво иска да види във филма (и не само във филма) и в какво иска да вярва ....

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Здравейте

p.s.Виждам, никой не поема идеята ми за Лайденската стъкленица,
но аз продължавам размислите. :-\
« Последна редакция: Март 01, 2012, 10:14:55 pm от madsatbg »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Разглеждах феромагнетика на Тесла. Направи ми впечетление обвивката е от цинкова ламарина. Този екран сложно си взаимодейства с двете бобини по електромагнитен и електростатичен начин. Бобините са навити противоположно. Без екрана се получават грешки в систематата не работи. Двете бобини са надвъжно разположени.
В общи линии това възпроизвеждам в съвременен варянт с някой модификации. Ползвам следния принцип на Тесла:
-ефира създава налягане-електричните сили се противопоставят, следва да се ползва високо напрежение за разпъване на ефира.
Двете бобини са свързани с едноименни магнитни полюси, имаме усилване 2 пъти на магнитното поле спрямо една бобина. Възниква двойно по-висок магнитен потенциал, това довежда до двоен ток на разместване (връх на напрежението възел на тока на проводимост).
 Ако имаме комбинация север - север имаме двойно по-голямо налягане спрямо една бобина. При комбимация юг - юг двойно по-ниско налягане спрямо една бобина. Имаме разлика от 4 пъти, на практика е по-ниско от 4 но е достатъчно за самовъзбуждане..
Това е накратко идеята, остана ми последната конусна бобина да навия.
П.П. На секретно продължение №5 е показан феромагнетика на Тесла, вижда се "подкова " на Тесла - дълга линия дадена на "късо" . Възниква стояща (постоянна) вълна.
« Последна редакция: Март 01, 2012, 08:19:14 pm от mi68 »

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 307
Видя ми се интересно, и реших да го предложа на вашето внимание. Надявам се да не е голяма глупост този клип http://www.youtube.com/watch?v=2zjHZzyqzeY&feature=related.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Във връзка с предишния пост ето още едно интересно видео http://www.youtube.com/watch?v=dTAJp5KyRIY&feature=player_embedded. :)

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 307
Във връзка с предишния пост ето още едно интересно видео http://www.youtube.com/watch?v=dTAJp5KyRIY&feature=player_embedded. :)


Такъв клип и аз мога да направя, трябва ми около час работа по разклонителя. Другото е лесно: няколко кабела и един помощник да включва и изключва истинските щепсели  :) .

На 2:25 от клипа той изключва щепсела на прахосмукачката, а тя започва да спира секунда и нещо по-късно. :)

Надявам се да не съм оспамил темата, а ако е така изтрийте постовете ми.
« Последна редакция: Март 01, 2012, 08:56:10 pm от merlinbg »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Ето патента на Капанадзе на руски. Ако ми остане време, мога да го преведа и на български. Човека всичко е обяснил, двете бобини работят на различни честоти, или има биене на честотата между тях, и ако разберем, как е направен кондензатора на входа, в който се събира първоначалната енергия, можем и да разгадаем загадката. Все си мисля, че той използва спирална бобина на Тесла тип палачинка. Успех!  ;)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Колеги, във връзка с Капагена и лайденските стъкленици търся оловно фолио, до 1 кв.м. Колкото по-тънко - по-добре. Не ми се валцова от пръчка припой, но ако се наложи и това ще стане :) Имам сериозни подозрения, че оловото е важно като материал на външния електрод - засякох инфо с още няколко други "странни" устройства. Може и от защитна обвивка на кабел или друго - ако се сещате за нещо подходящо, кажете 

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
@caduceus , ако имаш познати които работят на рентген (някоя болница примерно) ползват защитни оловни щитове във формата на престилка ....

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
coke2k
Мерси, ще питам.
Колеги,
Междувременно погледнете нещо интересно относно Л.С. Стари опити на Пиго с антигравитация на сребърни и медни топчета, както и парче корк с медна жица /явно телта трябва като приемна антена/. Гарантирам, че само с електростатика това не се получава! Аурата е типична за оргонно излъчване от проводник, което става само при смесено оргонно-електростатично устройство във веригата. Опа... Какво си имаме тука на картинката - лайденска стъкленица от стария тип, свързана между електростатичната машина и сферичния електрод. Ясно се вижда, че външната и обвивка е заземена. Ако забелязвате, там е обозначена и батерия от кондензатори /пак пиличат на Л.С. но са по-други/ - отделно наименовани като такива, а освен тях имаме тумбести Л.С. /поне две, от които едната се вижда/ като съвсем друга част от системата...

http://www.rexresearch.com/piggott/piggott.htm

Коментари?

ПП
Това е по темата както за Капанадзе, така и за СЕ по принцип. Моля админите да не местят постовете ми за лайденските стъкленици другаде, защото се къса логическата връзка. Всичко е заради шишето с намотка в аквариума на Капи  :)
« Последна редакция: Март 02, 2012, 11:31:30 pm от caduceus »