Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3449483 пъти)

NARCIS

  • Гост
   Браво на NARCIS, че ви размърда мозъците. То на вас все не може да ви се угоди. Ако ви покажа някакво просто обяснение, то пък ви се вижда много просто. И си викате - не е това ОБЯСНЕНИЕТО за СЕ-то, защото по въпроса има теории от години. Обяснението трябва да е по-СЕйско! А като се появи някой в нета, направил СЕ случайно, и започне да умува откъде иде енергията, става страшно. И се започват едни "колайдерски" теории, та си казвате: "Ей, много учен този човек! Или ние сигурно сме прости, че не проумяваме." А понякога нещата наистина са прости, но се иска да се разбере принципа на действието, а не да искате параметри за схемата и да се опитвате да повтаряте без разбиране на принципа. А ви се каза какъв е принципът - хидротаран или Ram помпа. Имаме две бобини с ток, спираме тока на едната, а токът на другата го натрупваме в кондензатор, от който се сваля енергията. Двете бобини са в индуктивна връзка - спирането на едната, ускорява другата така както спирането на част от водата в Ram помпата ускорява другата част. Принципът е ясен и това не е точно резонанс - кондензаторът е като съда за налягането в Ram помпата.

Браво на Иван , оказва се че има и хора.
Браво !

Иване, вкарай ги във резонанс ! Времето от генератора е важно.
Ако имаш въпроси пиши на имейла.
Поздрави

Velektra

  • Гост
.....
.......Имаме две бобини с ток, спираме тока на едната, а токът на другата го натрупваме в кондензатор, от който се сваля енергията.
.....
Иван Димов, обясни ми точно на коя бобина спираме тока и на коя тока не се спира?
Явно аз съм най-слабия тук е електротехниката  :'(

NARCIS

  • Гост
.... 75Вата е лампата

Неактивен Phantom

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 48
Извинявай за въпросът ми Иван Димов. Насочен е към теб.
  С думите си :
  "...А ви се каза какъв е принципът - хидротаран или Ram помпа. Имаме две бобини с ток, спираме тока на едната, а токът на другата го натрупваме в кондензатор, от който се сваля енергията. Двете бобини са в индуктивна връзка - спирането на едната, ускорява другата така както спирането на част от водата в Ram помпата ускорява другата част. Принципът е ясен и това не е точно резонанс - кондензаторът е като съда за налягането в Ram помпата..."
 искаш да кажеш, че двете бобини са в резонанс, като едната трепти на 50 HZ, а другата на честота кратна на 50 Hz  ли ? Като например - 100 , 150, 200 и т.н. HZ ?

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Velektra и Phantom, мислете за тока като за вода. Тече постоянен ток по две бобини в индуктивна връзка. И тече в една и съща посока. Какво ще стане ако прекъснем едната бобина? Ами много ясно, токът в другата ще се усили като в същото време тя се превключва към кондензатора така както при Ram помпата водата се отклонява към съда със сгъстен въздух и тънкия водопровод. Всичко друго са вариации на този принцип. Може и без резонанс. Току що измислих схема с един чакащ мултивибратор и два транзистора за двете бобини. Схемата е пълен аналог на Ram помпата. Ще снемам от кондензатора постоянно напрежение (без резонанс) така както е при тази помпа - имаме пулсиращо постоянно налягане.

Неактивен Phantom

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 48
Така де ! "Две бобини в индуктивна връзка" - това са твои думи ! Какво се случва когато прекъснеш тока само на едната бобина ? Нали са в индукционна връзка . Няма ли да се натрупа заряд във втората, понеже магнитното поле от първата индуцира е.д.н. във втората ?

Що е то бобина ? - Бобината е пасивен индуктивен елемент, използван в електротехниката за съхраняване на енергия под формата на магнитно поле, създавано от протичащ през бобината електрически ток. Способността на бобината да съхранява енергия се измерва чрез нейната индуктивност.
« Последна редакция: Август 05, 2014, 06:32:59 pm от Phantom »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Погледнете снимката отг. 1839, магнитопровод от ТХО за монитор. За мен първата бобина е бифилярна свързана резонансно т.е. зиг-заг, втората е товарна с лампа. Тъй като паразитния капацитет е малък ползва се външен кондензатор. Транзисторът работи в ключов режим.
Схемата изпада в резонанс, когато магнитните полета се сфазират. Това е вариант на теслов патент за "бобина за електромагнити", това решение ми харесва.
На същата бобина правих генератор за скаларно електромагнитно поле, вариант №2, но схемата глътна енергия и дефектира, затова работя с вариант №3 - електростатичен (електрически).
Близо месец съм спрял опитите, апаратурата я ползвам за лечение на тежко болен пациент от диабет в последен стадий. Статус: ампутирани четири пръста на ляв крак, само палеца е там, гангрена на глезена на същия крак. Пациента не става от легло, пие вода и сок от сламка, жълт като мъртвец. Далак и панкреас не работят, черна дупка, отляво са екстрасензорен преглед.
Има видимо подобрение на състоянието, става розов, лечението ще е продължително около три месеца.
За това търся кандидати за експериментиране.
« Последна редакция: Август 06, 2014, 06:33:38 am от Maistora52 »

NARCIS

  • Гост
Значи накрая признахме че има и статика въпреки че някой се смя !

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Хайде вече - ПО-СЕРИОЗНО!
Всички са прави. Само дето "кончето пак скъса въжето и избяга"! - "кончето" е метафора за "неуловимата СЕ".
Призовавам за повече работа, повече мислене и по-малко писане на "хвърчащи листове".
Мисля, че темата разбуни духовете, с предизвикателството на Нарцис, че е направил "нещо". Това е добре! Лошото е обаче, че той не показа нищо съществено.
Не е лошо да се пише (говори) свободно! Борихме се за Свобода на Словото" и я постигнахме. Лошото е, че всичко това остава само на думи... няма никакъв практически резултат във вид на устройство, доказващо принципа.
Предвид, че следват нови излишни "празни приказки и коментари" заключвам темата за 72 часа, докато се успокоят духовете.
Нарцис, ("Печалния") да се "вземе в ръце" и да направи чиста презентация на "нещото" си, ако изобщо иска да прави това - ако ли не, да спре да дразни колегите с неподкрепени практически твърдения и обяснения.
Колегите да се успокоят, и да простят на "Печалния" че Същият той без да съзнава ги е подвел...
...
Търсете "Кончето"!

Pokam

  • Гост
Търсете "Кончето"!
Кончето е опитомено вече и то отдавна ;)

За получаването на "излишък" в една електронно свързана с-ма или схема без каквито и да било механични компоненти или разрядници, може да се ползват за сега два принципа:

Първия е усвояването на реактива! Голямо заблуждение е че, тази компонента е вредна и не става за нищо! Напротив - лесно се създава и също така може да се овладее!

Втория е създаване на сравнително мощно маг. поле в обща сърцевина! Това се постига с т.н. "витка на късо" С нейното манипулиране може да се постигнат фантастики! Да си спомним лаб. опит в 9 клас със самоиндукцията на оня траф с голямото Q! Кво ставаше? Едната от лампите 'фъскаше' Що? Защото онова нещо там се дразни и връща!
 Наште прадядовци са ползвали точно това, наличната сила умножена по ответната 'противника'. Впрягаш всичко това и си свиркаш!
 Само трябва да се знае как манипулативно да накараш късо-витката или противника да заиграе ;D

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Здравеите,

Може ли схемата от лабораторния опит? Аз съм от тези дето не го е правил. М...мка му и образование ще ни направят всички на зомбита.

Velektra

  • Гост
Така е за "витката на късо"!
Според мен постоянния магнит е точно "витка на късо", само че направена с различни метали в случая и като се "дръпне спусъка" с първоначалното намагнитване се получава постоянния магнит.
Това е единия начин за СЕ чрез магнитно поле и ток - различни проявления на едно и също нещо.
Другото е от "средата". Етера. И тук природата пак ни подсказва чрез гръмотевицата.
Майстора ще каже: пак теории и философии и нищо реално направено. Къде е схемата и реалното устройство?
На мен ми става смешно (по-точно тъжно) като гледам как се гледат клипчета и се броят навивките, как се чудим "оная черна точка кондензатор ли е или диод"? Това показва. че не знаем какво правим, не знаем процеса, теорията. Слагаме диод и пробваме, слагаме кондензатор и пак пробваме, "язък пак ми изгоря транзистора, отивам да купя още". "Важното е че аз запоявам и работя, а тоя Velektra не е държал поялник и ще ми философства само. Аз толкова много транзистора съм изгорил и имам много опит" и т.н.
Майсторе, затова няма реално устройство. Не се знае теорията и ФИЗИЧЕСКИТЕ процеси. Просто трябва да си го признаем!
Наистина смятам, че когато се създаде устройство за СЕ то ще е просто като изпълнение и елементна база, защото теорията за процесите, които ще стават в него ще е много сложна и ще опира до основите на природата.
Докато например компютъра е много сложно устройство, защото се основана на много проста и лесна теория - 0 и 1, да и не, черно и бяло, има и няма.


Pokam

  • Гост
Така е за "витката на късо"!
Според мен постоянния магнит е точно "витка на късо"
Майстора ще каже: пак теории и философии и нищо реално направено

Майсторе, затова няма реално устройство.

Нищо не си разбрал колега! Не се получават никви ел.магнити! Няма никакъв етер или боза! Има природо-съобразно влияние подтикнато от качествено-контролиран ефект, който е синхронизиран с времето! А то е в нас и ние сме в него! Ако се опиташ да изместиш един от параграфите, ще отидеш у отсрещния бряг. А там картинката е огледална ;D

Т.е. - за да получиш нещо, трябва да дадеш, обаче ако е виртуално или измама... ???

Спри да се мазниш и бъди себе си !!!

  Това го казвам от колегиалност!  Направи два опита и коментирай!

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/


За получаването на "излишък" в една електронно свързана с-ма или схема без каквито и да било механични компоненти или разрядници, може да се ползват за сега два принципа:

Първия е усвояването на реактива! Голямо заблуждение е че, тази компонента е вредна и не става за нищо! Напротив - лесно се създава и също така може да се овладее!

Втория е създаване на сравнително мощно маг. поле в обща сърцевина! Това се постига с т.н. "витка на късо" С нейното манипулиране може да се постигнат фантастики! Да си спомним лаб. опит в 9 клас със самоиндукцията на оня траф с голямото Q! Кво ставаше? Едната от лампите 'фъскаше' Що? Защото онова нещо там се дразни и връща!
 Наште прадядовци са ползвали точно това, наличната сила умножена по ответната 'противника'. Впрягаш всичко това и си свиркаш!
 Само трябва да се знае как манипулативно да накараш късо-витката или противника да заиграе ;D
смятам че Pokam е прав,  а сравнението на Velektra между магнита и витката на късо не мога да го възприема нещо (също както етера и ефира), но че природата ни говори, това изглежда е наистина така (даже самият Бойд Бушман го беше казал веднъж) :)

ето един пример който намира приложение във "генераторите на свободна енергия", чрез явлението електростатическа индукция, на такъв принцип работи природната мълния, въпроса е да се зареди уединен капацитет със необходимото количество заряди, като при разреждането капацитетът да е в състояние да осигури през консуматора към земя необходимата мощност. Източникът на такъв заряд е резонансният трансформатор на Тесла, който преобразува обикновенния резонанс във статични заряди, които могат да зареждат уединения капацитет
« Последна редакция: Ноември 03, 2014, 01:36:59 pm от x_name41 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 969
  • Z - Оркестър Вагнер
Pokam, може ли вместо метафорично да се изразяваш технологично. Трудно ми е да преценя, дали целта ти е да пускаш джокери с тези: параграфи, отсрещния бряг, природосъобразно  влияние, виртуално, измама и т.н. или да ни покажеш, колко си напреднал, а ние да ти завиждаме, защото не можем да мислим така гениално като теб.

Експерименти с навивка накъсо сме правили не веднъж и знаем какъв е ефекта. Може ли да конкретизираш за твоя ефект с навивка накъсо, защо той се различава от нашия ефект? Опиши този експеримент. Или ако искаш да споделиш, кажи го в прав текст, без да е необходимо де се чудиш какви думи да използваш, че хем да ни покажеш колко си напреднал, хем никой нищо конкретно да не разбере.

Дано не е прозвучало от моя страна мазнишки. Напротив, мисля си, че въпросите ми са с критично звучене.
« Последна редакция: Ноември 03, 2014, 01:40:41 pm от atos »