Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 724166 пъти)

aviv

  • Гост
Да публикувам и моите снимки. Това са нови свещи на 6 месеца работа предимно на газ. Защото беше инжекцион и задължително пали първо на бензин. А и газта ми е свършвала и съм я катал и на бензин. :) За около 4000 км. предимно градско.
« Последна редакция: Май 29, 2009, 10:41:39 pm от aviv »

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Благодаря на caduceus за бързия отговор.

Тогава ще го направим така - където има метални (железни) тръби се навиват няколко пласта хартия и ал. фолио за оргонно насищане, а където са маркучи се редят магнити.  ;D

Нали правилно съм разбрал  ???

П.С. Представете си бойлер, на който вместо ватата или термоизолацията се навият слоеве хартия и ал. фолио...... ;D 
« Последна редакция: Май 29, 2009, 11:19:26 pm от Петър »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Супер, така трябва да е. Успех! Няма да се насища много, защото тръбите са тънки и бързо минава през тях горивото, но все ще има някакъв резултат. Ако беше на резервоар, щеше да е по-добре... Да пробва някой дето има метален и да каже резултати

zmiori

  • Гост
нека да уточним още една подробност, тръбите са покрити с ПВЦ подобно покритие проблем ли щее то, и трябвали са се сваля /остърже, изреже/. Хатрията задължително ли е да е домакинска /мека/ или може и по
плътна примрно като на електрололитен кондензатор. защот подколата с тия тънките траби нали си представяте колко "лесно" щее навиването.
става ли да се навива с алуминиево тиксо /такова каквото иаползват фирмите за изолация/ проблем ли щее ако са застъпят наколко пласта хартия или тиксо като се намотава. и последно колко реда -хартия тиксо- е оптимално да се направи?
благодаря предварително.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Нищо не сваляй, просто над пвц-то сложи един пласт ал.фолио, после кондензаторна хартия, пак фолио и т.н. - направи поне 3 комбинирани пласта, пък ако може и повече. Това тиксо не го знам, действай си по принципа органика-метал в посока отвън навътре, както вече обясних. И да се застъпи малко някой слой - няма проблем, все едно правиш изолация, не е необходимо да е чак толкова точно. Най-отвън остави неметал - нормално тиксо върху кондензаторната хартия от последния пласт например. Гледай да не се допира намотаната тръба пряко до металното дъно на колата, че ще изтича към него оргона, т.е. ще  получи насока към него и ще се излъчва и през дъното вместо целия да е в горивото.
Не е ясно доколко ще е ефективно това на тръбите, защото няма време да се насити газта според мен - докато влезе и е излязла, но все трябва да има полза макар и минимална. С резервоар или бутилка е вароятно най-добре.
Успех 

koce93

  • Гост
Гледай да не се допира намотаната тръба пряко до металното дъно на колата, че ще изтича към него оргона, т.е. ще  получи насока към него и ще се излъчва и през дъното вместо целия да е в горивото.
 
Малко става сложно, за да няма допир до дъното или масата на автомобила резервоара, бутилката трябва да е изолирана от купето. Изпарителя също, защото са свързани с медната тръба. На изпарителя има електромагнит за първоначално почерпване при палене на който единият извод е на маса, а плюса идва от ключето и при изолиране няма да работи.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Не говорим въобще да не допира - там дето е хваната тръбата е ясно че няма как, въпросът е в по-голямата си част и където може. Все пак оргонът не е като тока. По-скоро проблемът е че газта няма да стои дълго в обсега на концентратора-тръба и насищането едва ли ще е голямо - съответно и ползата...

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Мога да облепя резервоара от няколко страни, откъдето имам достъп, без сваляне, но ще има ли ефект?
Също така хитро би било ако се сменят горивопроводите с алуминиеви тръби.

BONETI

  • Гост
Сложих магнити по правилния начин но разхода падна само с 5%.Сега ще пробвам и други подобрения за да проверя дали ще има резултат.До месец трябва да имам оптимални резултати на моята кола  ;)  Магнитите са 6.5кг от supermagnete.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Петър
Ако ти се занимава, пробвай. Не знам дали ще е същото като тоталното облепяне - както е в източника, просто трябва някой да опита и да каже. Горивопроводите не са от голямо значение, но като ти идва отвътре - карай  :)

бонети
Виж си полярностите, разстоянията също. Да не си обърнал нещо?

Поздрави

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Горивопроводите не са от голямо значение, но като ти идва отвътре - карай  :)

Това за алуминиевите тръби ми идва от клетката на Джо. Там тръбите след клетката до двигателя са алуминиеви ..... :-\

П.С. Между другото алуминиевите тръби не са ли най-доброто решение за комбиниране на оргонен концентратор + магнитна обработка. Алуминия е свръхпроводник за оргона, а освен това няма да разсейва магнитното поле. ???
« Последна редакция: Май 30, 2009, 10:16:07 pm от Петър »

zmiori

  • Гост
подкарах я малко на гол ентусиазъм. Обработих около 40см. от газопровода по начина описан от : caduceus три пласта постарахсе обработеното място да не се допира до купето. на изпарената газ сложих магнити  един срещу друг по една схема по-нагоре /използвах магнити от тонколона строшен на почти еднакви 4 части./ на въздуховода направих нещо като буре от гъвкав магнит от врата на хладилник като разтоянието между дъгите е два пъти ширината им.
Току що си поръчах 30бр. магнити от Прамиз 10/10/10мм. със сила 3,8 кг. Като доидат ще направя нещо по читаво.
Поръчах този размер зада мога да пробвам всички посочени схеми и варианти и полярно и странично както са писали "братята" руси. Всепак са симетрични и удобни за работа разбираи експерименти и на всичкото са по евтини само по 68 ст.
Ако доидат повече, ще залепя и по бутилката с газ пък да видим.
И момци пишете по често с някакви дани че в експеримента се ражда истината /икономииката, фаидицата, келепиреца и там както го наричат по вашия край/.

BONETI

  • Гост
caduceus използвал сам твоята схема на разположение..имам и компас и разтоянията сам спазил.Сложил сам и турбонатор след смесването на горивото,също и UV озонатор и концентратор на горивото мое изпълнение 8),но може би няма на къде да смъква разхода понеже колата и без това гори малко(bmw-1.8 ми даваше 11 газ преди промените).Но ще пробвам различни вариянти и ще пиша,но малко бавно става с засичането,че 5-6 дена минават докато  сварши газта и заредя бутилката до горе..Другата седмица ще я сваля да я обвия и нея..много ме запалихте тука :)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Петър
Абсолютно си прав, но в указанията за клетката на Джо пише също, че е добре тръбата да е възможно най-къса - т.е. има все пак някакви загуби или нещо такова, а горивопроводите са доста дълги... Опити му е майката  :)

zmiori
30 бройки са доста нещо...  :) Не може да няма ефект, просто виж ако ги слагаш с плоските страни да не са негативните към горивото /погледни по-ранните ми постове в темата, единият полюс действа обратно/ Прочети малко при Василатос темата за Райхенбах и концентрацията на оргон от магнитите, както и действието им при хората. Пробвай де - и кажи после.

BONETI
Все пак да не са наобратно спрямо посоката на флуида в тръбите? vesod ги беше обърнал навремето и нямаше голям резултат докато не ги оправи - погледни пак. Наистина са от значение разположението и поляритета, за гориво и въздух са различни поредностите. Виж в темата и забележките на altium относно това как реагира компаса на съответния полюс и какъв е той всъщност, например земните полюси са с обърнат поляритет и т.н. - лесно е да се сбърка... Има терен да направиш БМВ-то да върви с под 8/100 мисля  :)

Успех на всички!

 
« Последна редакция: Май 31, 2009, 11:07:19 am от caduceus »

BONETI

  • Гост
caduceus

Уж всичко гледах да е правилно,но пак ще проверя утре на работа..Във всички случаи има какво още да се пробва :)