Автор Тема: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus  (Прочетена 309466 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #135 -: Ноември 23, 2011, 12:12:24 pm »
Колеги,
след минати около 2000 км. излиза, че новият тестов модел оптимизатор с шест пластини, както и този преди него не се представят ритмично. Резултати на моята кола - между 5/100 и 7/100, които не са логични и нормални - еднакво каране на еднакъв път. Изводи:
1. Трябва да се прави само доказалия се в практиката модел, никакви усилвателни радионични елементи.
2. Оптимизаторът се слага безпроблемно само на инжекциони - бензинови и газови, с добра обратна връзка между мотора и качеството на изгаряне на горивото. Комънрейли - има ефект, но е в рамките на 10 %
3. Прекалено силният заряд в горивото изисква голямо предварение, което излиза извън границите на заложеното в компютъра и като резултат се влошава изгарянето. Т.е. много хубаво не е на хубаво - без заобикаляне на компа и чип за контрол върху обедняването и предварението.
4. Работя вече предимно със сервизи, защото като им кажа нещо и ме разбират - пък и философите са по-малко там, отколкото по форумите.

Така че - правя си стария К1 и толкова. Засега експериментите свършиха, остават технологични подобрения от типа на матрици, щанци и прочее - което не се отразява на ефекта, а само на външния вид и производството.

Поздрави

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #136 -: Ноември 24, 2011, 12:06:33 pm »
Нека колегата, гласувал в анкетата, че няма промяна да ми пише на лични да оправим проблема. В повечето случаи е до настройки /освен ако системата на колата за обратна връзка не работи или въобще липсва, тогава няма как да станат нещата/
Поздрави

jamesd

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #137 -: Ноември 24, 2011, 02:53:24 pm »
Колега caduceus, следя изявите ти във форума от почти три години (забравих как съм се регистрирал преди и направих нов акаунт).
Искам да пробвам изобретението ти и ме интересува дали препоръчваш монтаж непосредствено след бензиновата помпа на резервоара. Мога да бръкна през багажника, точно над кошницата на помпата, и ми се струва добро място за монтиране. Карам 1.8 VVT 131к.с. двигател, и мисля, че нямам филтри в горивната система.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #138 -: Ноември 24, 2011, 06:46:54 pm »
Ами няма проблеми, моята помпа е в резервоара, след това горивен филтър и пластмасова тръба, после каучукова към мотора. Оптимизаторите ми /два са - ама нали аз ги правя :)/ са сложени на пластмасовата тръба след филтъра. При тебе трябва да е подобно, така че няма проблеми - при бензинови инжекциони не толкова често има стоманени филтри при двигателя. Виждал съм на едно Фиатче, Мицубиши Лансър и Ауди, но повечето са с пластмаса и каучук.
Мястото ти е малко особено - от една страна не бива страната със стрелките да е към резервоара /ако той е отдолу на монтажа/, от друга - ако е нагоре, ще е към задната седалка, което не че е болка за умиране, но не е препоръчително за возещия се там. Затова най-добре някъде по тръбите под купето и страната на стрелките да е към пътя
Малко дълго стана, но по-добре май да прикача приложената в комплекта инструкция и гаранционна карта, щото там съм написал сбито всичко
Поздрави
« Последна редакция: Ноември 24, 2011, 06:49:54 pm от caduceus »

jamesd

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #139 -: Ноември 24, 2011, 07:02:55 pm »
Благодаря от името на всички за инструкциите! В понеделник ще ти се обадя, за да уточним адреса, доставката и плащането. Официално се ангажирам да публикувам резултатите от пробега в тази тема.

jamesd

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #140 -: Декември 01, 2011, 06:10:58 pm »
Оптимизаторът пристигна, тази вечер ще го монтирам на колата и след 150-200 км ще замеря резултатите.

vankiqt

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #141 -: Декември 01, 2011, 09:47:46 pm »
В градски условия ми даде 11 литра газ. Ама той и термостата ми нещо в момента не е тамъндан. Все едно де в града ефекта се изгуби май.  ???

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #142 -: Декември 02, 2011, 04:46:32 pm »
При студен мотор естествено разходът е по-висок, затова при градско ефектът е по-слаб. Например сутрин тръгваш, караш пет км и гасиш - вечерта ако е пак така, няма как да е като при извънградско. Тъкмо се навакса това, което е изгубил като заряд мотора докато е стоял и го спираш. Но ако да речем такси го ползва без големи престои или без режим тръгни-спри през два-три км. /както е в малките градове/, естествено ефектът ще е по-голям. Т.е. такси с оптимизатор в София и пак така в Ловеч са различни неща  :) 
Резултатът "без промяна" в анкетата е на колега с дизел без ламбда сонда /има само подобрена работа на двигателя/, така че ефектът при инжекционите /бензин, газ, метан/ си стои
Поздрави
« Последна редакция: Декември 02, 2011, 04:48:43 pm от caduceus »

icrow

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #143 -: Декември 02, 2011, 10:57:59 pm »
Това според мен е защото минаващото гориво през двг, което се е заредило от К1 го зарежда само по време на работа, а при активен елемент за директно зареждане на самия двигател зареждането е постоянно (мога да го потвърдя)
 Извинявам се за спама!

Неактивен fade

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #144 -: Декември 03, 2011, 04:25:39 pm »
Поздрави на аудиторията!
Дойде и моят ред да напиша отзиви за магнитният оптимизатор поставен на инжекционна газова уредба "Фобос" след два месеца експлоатация и изминати 2104 км. (от които ~10% на бензин)
Автомобилът:
Alfa Romeo 1.8 TS с променливи фази на газоразпределението, променлива геометрия на смукателните колектори, двойно искрово запалване на всеки цилиндър. Мощност на стоковата версия 144 HP.
Рекапитулация:
Среден разход преди монтирането на оптимизатора 9.5-10.0 л/100км (извадени за зимен период януари - средата на февруари тази година)
среден разход 8.2-8.7 л/100км.  (средата на октомври - края на  ноември) тази година
Както обясних на колегата Caduceus аз представлявам идеалният тестер, тъй като се движа по един и същи маршрут всеки ден и края на всяка седмица като изминавам ~300-350km на седмица.
Доставчик на горивото:
"Лукойл"
винаги е зареждано на една и съща бензиностанция на една и съща колонка по едно и също време винаги до изкл на клапана на бутилката.
Автомобилът е доста "нервозен" и се кара понякога дори неразумно (разбира се бяха наблюдавани чувствителни завишения на разхода в тези периоди) и въпреки това има някакъв положителен ефект както сами може да се убедите от горе посочените цифри.
Изнасям данните сега, тъй като исках да бъда максимално обективен и непредубедн. Също така сменям доставчика на гориво ще се опитам да зареждам само на бензиностанция "ЕКО" тъй като има много добри отзиви за нея от някой приятели и колеги. Също така има много оплаквания за изключително влошено качество на Пропан-Бутана на Лукойл, a също така видях и в какво състояние бяха филтрите при смяната. При предишната смяна нямаше толкова много отлагания на графит и всякакви други неясни субстанции.
Субективни наблюдения:
Има някаква промяна в поведението на колата, но не точно като тази описаната във вашите постове. Автомобилът започна да се държи по съвсем различен начин в преходните режими. При рязко отваряне на дроселовата клапа, без промяна на предавката, като, че ли в първият момент не иска да "откликне" но след това се изстрелва пък по енергично. Отдавах това на замърсени филтри на газовата и течната фаза на системата. Филтрите бяха сменени преди 300км. но поведението се запази. При сваляне на по-ниска предавка преди изпреварване, не се усеща някаква промяна. Двигателят се форсира нормално и автомобилът е все така отзивчив както и преди.
Ще продължа да го наблюдавам и през следващият месец с новото гориво.
Тъй като имам сериозни дебати с колеги относно ефективноста на подобно устройство, най-вероятно с експериментална цел ще го сваля и ще покарам един месец без него за да направим сравнение, и да разберем дали аз съм започнал да натискам по малко газта и дали всичко е плод на "автосугестия" ;)
Caduceus поздрави! Намерих някой интересни идеи за аеродинамични оптимизации с генератор на вълново смущение в потока (също като при птиците), ако и той покаже 10% (както обещават при глайдерите) може да се доближим още към заветните 30%!   8)
Обмислям също така и слагането на аванс процесор въпреки че според колеги съвремнни двигатели не се нуждаят от подобно устройство. Аз също мисля така по няколко причини с които няма да отегчавам аудиторията, но може би една разходка с вкл диагностичен софтуер ще даде отговор на този въпрос. Само да се видя с малко свободно време. Може би на пролет!

П.П.    :o   Леле... какво литературно съчинение съм написал  :D
« Последна редакция: Декември 04, 2011, 09:56:43 pm от fade »

icrow

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #145 -: Декември 03, 2011, 05:56:01 pm »
За Лукойл съм напълно съгласен може би най-лошата газ на пазара в момента, даже задмина шел, който пък последния път когато заредих преди 2 седмици останах приятно изненадан  :D

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #146 -: Декември 03, 2011, 08:42:55 pm »
fade
Благодаря ти за хубавия и подробен пост, както и за гласа в анкетата. За информация на колегите - като се видяхме на живо с fade, измерих заряда на мотора на Алфата след малко бръмчене на място и беше около 9,7/10.  Т.е. оптимизаторът си работи, а тези 12-18 % икономия показват, че има още терен да се настройва газовия инжекцион. Понеже Фобоса има доста възможности, виж дали не може софтуерно да му увеличиш малко предварението - на 15 градуса например /не знам със сигурност дали позволява тази марка, но питай специалистите които са ти я сложили/. Оргонно наситената газ гори по-дълго, както вече е ставало въпрос. Смятам, че ще имаш над 20 % икономия при регулиране на аванса - дали директно или с ТАП, няма значение. Поне практиката с други газови инжекциони това показва. Плюс това Фобос май имаше готов, нарочен външен изход за аванс процесор
Поздрави

ПП
Относно вълновите аеродинамични генератори и изобщо аеро-подобренията не е лошо да пуснем друга тема, имам доста тестове с какво ли не и има какво да се пише  :) Плюс това аеродинамиката ми е стара страст... Убеден съм че с прости методи може да се свали съпротивлението на средна кола с повече от 15%, но нека го дискутираме в нова тема.
Успехи!
« Последна редакция: Декември 03, 2011, 08:58:26 pm от caduceus »

lubitel-art

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #147 -: Декември 04, 2011, 02:26:30 pm »
Caduceus , назад в темата беше споменал за негативно влияние на стоманени тръби, но все пак да питам има ли смисъл да се слага оптимизатора на горивопровод от стомана . 
Предполагам вече имате доста наблюдения от практиката .
 Има ли случай все пак монтирани на стоманен горивопровод  да дават  някаква икономия  или просто няма смисъл да се слага.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #148 -: Декември 04, 2011, 03:05:08 pm »
При оптимизатор директно на стоманена тръба не се създава никакъв заряд, независимо от това има ли изолация или не. Т.е. няма смисъл да се слага така. При оптимизатор на каучуков или пластмасов горивопровод, след който горивото минава през стоманена тръба или филтър, заряд има - но величината на спадането му е в зависимост от това колко време горивото е в допир със стоманата.
Има случаи на монтаж след стоманени тръби, на гумен горивопровод близо до двигателя. Тогава оптимизаторът работи, ако не се нагрява. Освен това е добре да е по-далечко в някой ъгъл, за да не се влияе от негативното поле на мотора при форсиране. За целта сме сменяли гумения горивопровод с по-дълъг - 1,20-1,50 м.
Поздрави

lubitel-art

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #149 -: Декември 04, 2011, 03:44:09 pm »
Да, това е възможно решение, за съжаление при мойта е голяма жега. Сещам се за замяна на целия стоманен с медна тръба ама занимавка.
Предполагам медта влияе положително?