Автор Тема: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus  (Прочетена 336619 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #210 -: Март 09, 2012, 08:59:39 pm »
Колеги, на път съм да спра да работя със сервизи. Странни и нелогични неща се случват... Оставям например в сервиза Х три броя оптимизатори, стоят три месеца. Напук на всички приказки, инструкции /явно нечетени/ и телефони двата ги слагат на стоманена тръба или при мотора на метанови коли, а третия сигурно по случайност  :) е монтиран както трябва - на медна тръба, пак метан. Естествено в първите два случая няма ефект, а в третия - ОК, както се очаква /от 120 преди, вече 150 км минават с едно пълнене/. Като си поискам парите за оптимизатора, в сервиза ми казват - няма проблем, като дойдат хората ще го свалим и върнем!!!  :o Просто нямам любезни изречения в момента в главата си, затова май да си замълча. В сервиза У го слагат на 3,5 л/100 км разходна кола, след което на шкафа... В сервизите Z - 1, 2 и 3 ги знаели тия работи от 20 и кусур години и не им трябват. Ами - и те на мен.

Малко практически изводи от последните монтажи - опитите да се слага К1 на метан и газ при мотора показват ниска ефективност. Това беше продиктувано поради наличие на стоманени тръби при няколко  метанови уредби и пластмасови гъвкави тръби при пропан-бутан. Медната тръба се оказва незаменима - явно работи като някакъв вид кондензатор и след като се насити с оргон от горивото, минало през оптимизатора, се превръща в излъчващ елемент, който го зарежда по-пълно по пътя му към мотора . Така че - задължително монтажът трябва да е на медната тръба, колкото по-назад към бутилката - толкова по-добре. При стоманени и пластмасови тръби на газ и метан К1 не работи добре. Това не се отнася за бензин и дизел, там нещата са по-други, плътността на горивото е по-висока и пластмасови тръби са ОК.
Поздрави
   
 
   
« Последна редакция: Март 09, 2012, 09:04:34 pm от caduceus »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #211 -: Март 23, 2012, 11:25:45 pm »
Сериозни резултати на метан с медна тръба, разположение на оптимизатора до бутилката - над 35% икономия. Колегата е от Плевен. Освен него се обади и друг колега от София, който нямаше резултати на метан и с монтаж при мотора. Преместил го е на медната тръба отзад и вече има ефект. Досега на метан и медна тръба няма възниквали проблеми, оправдава се тезата ми от предния пост, че медната тръба е един вид кондензатор на оргона.
Поздрави

ПП
Моля който ми пише във връзка с оптимизатора, да ползва не лични съобщения, а пощата ми   caduceus_bg@abv.bg   Не е редно да товарим форума със съобщения, които я стигнат до получателя, я не   :)
 

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #212 -: Април 02, 2012, 08:38:40 pm »
Някои нови резултати:
 
БМВ 5-ца бензинов инжекцион - минус 16%;
Фиат Улис - метанов инжекцион - над 25 %
Жигули, обикн. газова с регулиране на предварение от делкото - 13-14%
Лада 5-ца - обикн. газова с регулиране на предварение от делкото - 15%
Ситроен С4 HDI, 2008-ма год. - 12-13%
Рено Еспейс бензин - обикн. газова с регулиране на предварение от делкото - 14%

Напоследък отказах на един куп атмосферни дизели и ТДИ-та, защото при тях няма ефект. Заболя ме езикът да говоря и ръцете да пиша, че е защото нямат обратна връзка и ламбда сонда - за съжаление обаче някои от дистрибуторите ми /два сервиза също/ са слагали на такива и оттам е излязла негативна реклама. Народът не чете дори това, което е ясно казано на етикета, камо ли инструкции. Не е задължително оптимизаторът да работи на всякакви коли и горивни системи - просто няма /засега/ такова всеприложимо устройство. Нито можеш да сипеш нафта на бензинова кола, нито да сложиш задни гуми от трактор Беларус на Мерцедес  :) Ама пусти мерак

 

Неактивен nedbmw

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 37
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #213 -: Април 03, 2012, 10:46:09 pm »
Нали щеше да си правиш уеб сайт, там опиши подробно всичко свързано с оптимизаторите и по малко, ще питат. :)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #214 -: Април 03, 2012, 11:41:08 pm »
Недялко,
съжалявам, че се замотах с тоя сайт. Правя голяма поръчка и в момента нямам време точно за това. Освен това водоактивиращите системи станаха вече пет :) Плюс още два текущи проекта, единият доста сложен...
Все пак при всяко запитване първо уточнявам всичко и тогава пращам, за да не стават грешки. Съжалявам за БМВ-то, но то беше дизел 1999 г без ламбда - нали така? Ако ти си гласувал, че няма ефект /гледам в анкетата втори такъв глас/, не е лошо да се уточни, че е на такъв мотор - който по принцип не е подходящ и освен че го пиша в инструкцията, на етикета, а и тук, го и казвам задължително по телефона на клиента. Така че едва ли сайтът е толкова необходим за момента - по-скоро за мен е минус, че се забавих. Ще го пусна скоро
Поздрави   
« Последна редакция: Април 03, 2012, 11:47:07 pm от caduceus »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #215 -: Май 03, 2012, 05:32:37 pm »
От няколко дни сайтът ми вече е факт, макар и да има все още какво да се желае. Скоро дай боже и галерия с 20-30 монтажа, както и списък с марки коли на които е сложен. Може да ползвате формата за запитване или ел. поща, за да не се натоварва форума. От анкетата и коментарите мисля, че вече нещата с ефективността са ясни. Въпреки това работя по подобряване на ефекта, сега правя опити да съвместя две различни технологии в един продукт. Новото е торсионно-активна добавка към вътрешната конструкция на К1, но е още в процес на тестове и нищо не е ясно окончателно.
http://caduceusbg.com/
Поздрави

ПП
До няколко дни приключват и тестовете с новия турбонатор  :)

Неактивен nedbmw

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 37
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #216 -: Май 08, 2012, 12:04:13 am »
Не не съм гласувал в анкетата, че няма ефект оптимизатора. Да БМВ-то не отговаряше на изискванията за монтаж и за това сигурно няма ефект на по малък разход.  Изобщо на калпаво гориво, като дизела явно много не може да му се въздейства. Ако има магнитно поле и на въздуха според мен, ще има по добро смесване на въздуха и разпрашената нафта. Моето БМВ Е36- 318I  на газ с обикновена газова, след като сложих и на въздуха два броя най обикновени извити магнити от един ел. двигател с S полюса към въздуха и колата ми получи по добър въртящ момент в ниските обороти, за разход не съм засичал, щото карам все на къси разстояния на смесен цикъл, но винаги ми се върти разхода около 10л газ на 100км. Извън населено място преди ми е падал до 7,5 но без магнити сега не съм го засичал. Поздрави за нови я сайт.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #217 -: Май 08, 2012, 10:27:32 am »
Благодаря. Не знаех, че имаш и газово БМВ освен дизела на който слагахме оптимизатора. На него щеше да тръгне добре, при промяна на предварението на 15 градуса чрез ТАП /нали не е газов инжекцион, трябва ТАП/ и намаляване на газта ръчно.
Относно магнитите, нормално е да има ефект като са правилно сложени, поздравления - но само на въздуха действат слабо и може би ще остане само подобрения въртящ момент като плюс.
Успехи!
 

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #218 -: Май 21, 2012, 01:18:07 pm »
Перспективи и развитие - малко снимки от прототипи, които се тестват в момента. Не са боядисани и шлайфани защото са за вътрешна употреба  :). Вляво - сегашното изделие след 15 000 км. пробег; в средата - усилен нов модел за камиони; вдясно - бъдещият /вероятно ще излезе след 8-10 месеца тестове/ модел за автомобили. Параметрите на първите два са подобни - тегло 350 гр., 12/8/4 см, на третия - 180 гр., 9/6/3 см. Малкият е по-мощен от сегашния К1 и ще се монтира още по-лесно, защото е с размер на кутия цигари  :) Предстоят и тестове за монтаж при двигателя поради ползване на 150 градусови високотемпературни магнити без спадане на полето при загряване. Променена е концепцията и негативното външно поле е ограничено до 2 см от корпуса - т.е. няма да е необходим задължителен монтаж под купето при бензин и дизел и отразяване /остава препоръчителен при газови и метанови уредби с медна тръба/.
http://prikachi.com/images/34/4793034U.jpg
http://prikachi.com/images/35/4793035Y.jpg
http://prikachi.com/images/36/4793036v.jpg

Поздрави

Неактивен fade

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #219 -: Май 24, 2012, 11:36:42 am »
А защо не измериш ефективността им на стенд? Иначе няма как да се разбере "на око" дали изобщо има някаква промяна в характеристиките на двигателя. Просто е!

Ами защо не помогнеш на колегата щом е просто? Той прави вече веднъж опит и не срещна разбиране от хората със стендовете. Ако ти познаваш някой по-сговорчиви защо не му помогнеш? Доколкото знам се познавате и лично дори!
Така всичко ще бъде ясно и доказано почити научно... ;)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #220 -: Май 24, 2012, 11:44:56 am »
В пост 216 съм обяснил защо. Освен това, съществуват следните особености:
1. Ако вземем една кола без нищо по нея, премерим на стенд данните и сложим оптимизатор, трябва да бръмчи поне 4-5 часа на място /при стенда/ и да се премери пак. И пак не е равносилно на минати 300 км в реални условия и при различни режими на мотора - просто нещата не са същите.
2.  Ако ДВГ е куплиран към стенда и е за измерване на параметри на гориво, ако му сложа оптимизатор на маркуча нещата с повтарят като при т.1. После след тия няколко часа и замерването трябва да бръмчи още толкова без оптимизатор, за да се разреди и стане предишния.
3. Тия стендове едва ли имат ламбда сонда и обратна връзка както при колите - значи нещата съвсем се отклоняват от действителността.
4. Засега никоя сериозна /научна или друга/ организация,  която съм попитал не е проявила интерес за изследва и тества оптимизатора. Омръзна ми да им тропам по портите и да ги моля аз да им дам малко пари, та в момента съм им теглил една - две и съм приключил с това.
5. Какво става ако се ползва стенд и кола, която идва без оптимизатор, мерим данни, закачваме го и след 300 км пак идва и мерим? Винаги има съмнение, че щом колата е ходила някъде извън сервиза, може да е налят по-качествен бензин, добавка, ацетон, някакъв химикал за намаляване на триенето и т.н. Това опорочава данните еднозначно. И какво като покаже подобрение на параметрите - ще имаме нещо което е ясно и без всичките тези алабалистики. Като си покараш малко колата и видиш после, че отзад вече е само топъл въздух и не мирише, работи по-меко и има мощност и икономия - това не е ли достатъчно? За мене е. Който иска да доказва нещо, да си купи оптимизатор и да мери каквито иска параметри. Аз работя по подобренията в конструкцията, чистя технологични въпроси и се подготвям за бъдещ износ за едни хора, които вярват на очите си, а не на динотестове. 
Поздрави

ПП
Доста често наблюдавам нарочно спиране софтуерно на данните от бензиновата ламбда към компа на иначе хубави италиански газови инжекциони. Аман от некадърни, невежи или мързеливи газаджии! Проверявайте си при независими сервизи как са ви настроени газовите уредби, защото "специалистите" не си дават хич зор и не ги е еня дали колата ви гори 12-13/100 газ, при положение че може да гори 10 при добри настройки. А пък и мен това ме касае пряко, защото оптимизаторът работи като има читава връзка ламбда-газов комп.  Нека ме извинят колегите от бранша, които си вършат работата като хората - ама и те знаят че съм прав. Не че конверсията от бензин на газ е лека работа  :)
« Последна редакция: Май 24, 2012, 11:49:47 am от caduceus »

Неактивен rider777

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #221 -: Май 28, 2012, 08:41:50 pm »

PyroVeso
Потребител
Публикации: 123
Life is a DIY project!
 

Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #131 -: Ноември 12, 2011, 09:13:26 am »
Цитат
При мен пък постепенно се оформи малко по-различно виждане за начина на действие на К1 (изградено на базата на 5 оптимизатора, някои от които смениха и по няколко "собственика"): Несъмнено промяна в работата на двигателя има - дали това е на магнитен, оргонен или дисоциативен принцип е отделен въпрос. Дали директно води до икономия на гориво - също е отделен въпрос. Най-същественото в случая е, че "ИМА НЕЩО", т.е. някаква обективно наблюдаема промяна. Оттук-нататък започва да действа авто-сугестията (позната ни от хипнозата): при хора със силна ментална енергия (които са добри материализатори, т.е. с менталната си енергия успяват да влияят, дори и неосъзнато, на материалния свят около тях) се наблюдават добри икономии на гориво, независимо от типа на двигателя/горивото. При останалите се отчита слаба или никаква икономия. Имам случай дори на докладван преразход при определени условия. От тази гледна точка - таксиджии, тираджии, чалгаджии и всякакви други подобни примати нямат никакъв шанс да постигнат добра икономия - тяхната ментална енергия е слаба, неовладяна, хаотична (което си личи и от социалния им статус) и тяхното съзнание не е в състояние да подхване патерицата К1 и да материализира икономия. Напротив - при добре организираните, духовно интелигентни  и ментално силни хора оптимизаторът действа сравнително добре (или поне в началото - докато вниманието им е съсредоточено върху неговата работа...).
Това е за сега - ще се радвам, ако бъдещите версии на оптимизатора изместят принципите си на действие от по-субективната в по-обективната сфера.
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D  Чета с интерес темата и съм решил на есен, когато се прибера в България да взема един оптимизатор и ако ефекта от него е положителен ще взема още десетина,,,, та,,, това го пише един тираджия дето им викате на когото не знам каква е менталната енергия но сега си обяснявам защо в моите ръце коли, които преди са харчели 6-7 / 100 започват да харчат 4,5 / 100 ,,,, явно е от менталната енергия,,,иначе съм тъпо парче ,,,, ако някой не е попадал в нета на " Лудият камионджия" може да го види тук  ;D ;D ;D ;D ;D ;D  http://www.vbox7.com/play:126750fed5   Ако има във форума учили във Вилхелм Пик 69ти набор ще се сетят кой съм ,,,,,,,,,,,, единственият, който имаше Пежо403, което гореше вода ,,,то тогава за възрастните хора автомобилът беше лукс а аз ученик имах Пежо и ЧЗ 350 чисто ново ,,,, та дали ще се намерят познати в този форум ???????????????

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #222 -: Май 28, 2012, 10:56:45 pm »
Аз вече се сещам за един, но трябва да питам все пак  ;D

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #223 -: Май 29, 2012, 11:29:02 pm »
Нещата са си много обективни, но проблемът е в конкретиката - т.е. всяка кола е с нейните си особености. И не е задължително да се напъва човек да сложи на всяка оптимизатор, защото някъде просто не става. Днес например свалихме един от Форд Транзит 2.2 HDI 2008-ма година, сравнително нов бус, но много каран. Хората минават по 170 км дневно с него. Обаче се явиха следните проблемации:
1. Направо беше невъзможно да се монтира на горивопровода под колата - куп преплетени железа и никакво място.
2. Подлъгах се по идеята на шофьора да го сложим при мотора за по-лесно - и то на дизел, дето става жега в отсека, особено лятото. И със сигурност е над 70-80 градуса, т.е.магнитите сдават тотално багажа и ефект йок. 
3. Вързах го на уж идеално място - след филтъра, на маркуча преди помпата, близо до ламаринената стена откъм пасажерското място. Кой да знае, че зад тенекето имало компютър... И на майстора по поддръжката да му хрумне, че "сигурно" компа се влияе от тия мягнити и затова прекъсва от ден-два мотора /а беше минал вече почти месец безпроблемно каране с оптимизатора/ - пък и да го каже на шефа, който се беше притеснил щото натрупване на грешки, откачване на плюсовата клема на акумулатора и т.н. неща му звучаха страшно  :) А вероятно просто им се беше задръстил горивния филтър, независимо че са го сменяли преди 3 хил. км. Та ми върнаха оптимизатора по живо по здраво, рециклирах го и утре отива на една бензинка, където няма такива проблеми.

Така че - като види човек, че нещата не са добре от самото начало, най-добре е да не се напъва. Обикновено това става при дизелите - мерак много, а конструкцията по принцип проблемна. Ни предварение, ни ГНП да регулираш, абе друг вид мотор - не като бензин и газ. А и сажди, фап филтри и прочие радости.

В тая връзка, имам данни от клиенти, че по-бързо от нормалното се замърсяват горивните филтри след първоначален монтаж на оптимизатора. Колите се чистят активно от боклуците и се налага еднократно /след няколко хил км от монтажа/ смяна на филтъра. Направете го, защото колата почва да губи мощност и върви тромаво. Слагате нов и всичко става песен.
 
На които коли има преразход /доста малко вероятно, но се случва/ - настройките не са им читави. Обикновено лош ъгъл на запалване - оправя се със делкото или с ТАП при обикновените газови, или софтуерно при газовите инжекциони. Нали разбирате, че си има майстори за това и е добре от време на време да се ползват :) Както и да се сменя масло и филтри и т.н. Та менталната енергия не е водеща в случая, макар че помага  ;D 

Поздрави
 
« Последна редакция: Май 29, 2012, 11:33:14 pm от caduceus »

brevis

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #224 -: Юни 01, 2012, 01:10:21 pm »
Това го писах няколко пъти, ама защо да не го затвърдим пак? Предварение на ЗАПАЛВАНЕТО при газов инжекцион не може да се зададе софтуерно. Пак трябва ТАП. Доста модели и марки ГИ познавам, нито един няма такива възможности. Газаджиите излизат с номера, че компенсират с  промяна в инжекторните времена. Това обаче не е така. Газовите инжектори се монтират на смукателните колектори, следователно когато отвори смукателният клапан, тогава ще бъде ЗАСМУКАНА горивната смес. А софтуерното спиране на данните от ламбда сондата е наложително тогава, когато стане вече прекалено мудна или се получи т.н. забиване-застава в положение, което сигнализира без промяна за бедна или за богата смес. Режима се отменя, когато се отстрани повредата /сондата/. По-скоро друго не мога да си обясня:                                         Един прецизен инжекцион е система от датчици- дебитомер, който измерва /или по-точно тегли в кг/ количеството на входящия въздух, датчик за температурата на този въздух, тротъл позишън сензор, който е потенциометър, информиращ компютъра колко газ подава крачето на водача, антидетонационен датчик, коригиращ предварението или закъснението на запалването с цел да няма ,,чукане'' на аванса, датчик колянов вал, датчик разпределителен вал и т.н. На изхода чака в засада ламбда сондата- последна дума за правилната смес. Къде точно успяваме да се намесим, /или си мислим, че успяваме/, оргонизирайки горивото, въздуха и др.? По-логично е по-голям ефект да има при един прост карбураторен бенз. двигател или при дизел с мех. помпа без електроника.