Автор Тема: Експерименти с комутатор на магнитни потоци (КМП)  (Прочетена 312788 пъти)

ppankov

  • Гост
Re: Експерименти с комутатор на магнитни потоци
« Отговор #165 -: Февруари 08, 2009, 04:28:29 am »
Здравейте колеги
Да ама не, тия дни ми подариха един железен магнитопровод, такъв като в оригиналната схема на мег, веднага намотах тела, останах като гръмнат, КОП = 4.8!!!!!!!!!!!
има нещо тука.... стоя и се чеша умно по главата, но факт, работи много по добре от ферита и то при много грубо изпълнение, но иска много повече магнити за да заработи, не знам дали това не е причината, по голям магнит повече енергия
Вие до къде стигнахте
Поздрави

Ванка,
сподели бе братле - колко намотки, проводник, магнитопровод - големина, ширина, сечение и т.н.
После магнити, колко- какъв тип, колко Тесла на магнитите и т.н.
Този "коефициент оф пърформанс" Петър няма да го отчете като верен без конкретни данни :) поне ефективноста да отчетем.
Поздрави
« Последна редакция: Февруари 08, 2009, 04:34:16 am от rebel »

ivan_simeonov

  • Гост
Re: Експерименти с комутатор на магнитни потоци
« Отговор #166 -: Февруари 08, 2009, 12:21:18 pm »
Управляващи намотки 2х40 нав 0.7мм2
изходни намотки 2х80 нав 2х0.7мм2 в паралел
магнитопровод 24 см2 цечение О образен габарити 8х15х6 см
неодиеви магнити 8 броя 10х10х12 мм
товар - 2 лампи 12в 21вата последователно
изход 22в 1.7А 37.4вата
управление 12в 0.65А 7.8вата

А кой какво ще отчете слабо ме интересува, щом работи това ми стига. Колкото до споделяне на данните, май съм единствения който дава данни на работещо устройство в този форум. Нито Валери Иванов (който даже не си и прави труда да пише тук) си дава резултатите нито някой друг постигнал нещо работещо. А при подобни изказвания за отчитане и не отчитане май и аз ще спра да давам информация.
« Последна редакция: Февруари 08, 2009, 08:03:38 pm от altium »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Експерименти с комутатор на магнитни потоци
« Отговор #167 -: Февруари 08, 2009, 01:35:02 pm »
Здравей Иване ! Най-сърдечно се радвам се за успеха който си постигнал с твоя магнитен генератор!
  Не се раздразнявай от ничий изказвания. Всички сме различни и някой по един начин ще гледа на работата ти а друг по друг начин. И докато има поне един човек който я оценява, то ще си струва да споделяш постигнатото. Ака спреш да дявяш енфармация ще се приравниш с онези, които опрадвано критикуваш. Нали целта ни в този форум е да сме различни от много от изобретателите по света, които ако и да са постигнали изключителни наглед успехи, създавайки действащи и автономни генератори на свободна енергия - но света още нищо не не е започнал да се ползва от творенията им. Често си мисля че ако и съществуващите енергийни компании и управляващ елит да са естествен противник на налагането на свободни енергийни устройства по света , то те са врага отвън а истинския и по-силен враг е вътре в нас - нашето его и гордост  подтикващи ни да крием постигнатото. Вярвам в теб за по-доброто и просто като приятел го казвам, щом си постигнал успех - ще се намерят хора, които ще говорят или пишат неща, като да биха те наранили и предизвикали да се затвориш в себе си, дори без те самите да осъзнават постъпките си. Но си мисля че смелостта ти да си открит ще е най-голямата ти сила и победа. В противен случай това което си постигнал е без значение. Така че просто бъди себе си и не взимай присърце негативните за теб отношения...

Strashimir

  • Гост
Re: Експерименти с комутатор на магнитни потоци
« Отговор #168 -: Февруари 08, 2009, 03:44:07 pm »
Може ли снимки от няколко ъгъла на този магнитопровод, който са ти подарили и, ако може да кажат твоите приятели от къде са го взели :-)

ivan_simeonov

  • Гост
Re: Експерименти с комутатор на магнитни потоци
« Отговор #169 -: Февруари 08, 2009, 04:46:17 pm »
Какво искаш да кажеш? От намеци не разбирам много...
бихте ли изтерили този пост
Благодаря
« Последна редакция: Февруари 16, 2009, 11:09:12 pm от ivan_simeonov »

varvarin

  • Гост
Re: Експерименти с комутатор на магнитни потоци
« Отговор #170 -: Февруари 09, 2009, 12:39:39 am »
Здравейте,

Изпробвах варианта с магнитни ключове които се задействат от еднократен импулс. Идеята ми беше да се използва ефекта на PMH (Perpetual motion holder) при който след подаване на кратък импулс към намотките в затворения магнитопровод остава магнитен поток. За да се получи ефекта обаче е необходимо във магнитната верига да има елемент който да е от меко желязо - със силициева ламарина и ферит не се получава. Това много прилича на остатъчен магнетизъм, но не е, тъй като остатъчния поток е с доста по голяма плътност. Големината на потока не зависи от това в какво състояние са намотките а просто от параметрите на магнитната верига - колкото с по големи размери е толкова е по-голям потока. От тази гледна точка ефекта е неизползваем в магнитните ключове тъй като остатъчния поток не насища сърцевината и се влияе много от външни полета т.е. потока на магнита може да го деактивира. Засега се оглеждам и търся някакъв начин за повишаване ефективността на магнитните ключове, тъй като КОП от порядъка на 1 не ме устройва.

  altium,

Какво означава "не влияе на управлението"? Да разбирам ли че промяната на товара на изхода не предизвиква промяна на входния ток?

Поздрави на всички

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Re: Експерименти с комутатор на магнитни потоци
« Отговор #171 -: Февруари 09, 2009, 12:16:49 pm »
Иване, това със старата схема за управление на 25KHz ли го постигна?

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Експерименти с комутатор на магнитни потоци
« Отговор #172 -: Февруари 11, 2009, 12:46:25 pm »
Здравейте, вярващи и невярващи в свободната енергия... ;D

С усилие преодолях нежеланието си да пиша по темата, но не мога да се сдържа да споделя резултати от експериментите си, без да изпадам в подробности (може да ми дойде акъл да патентовам, знае ли се... ;)). Някъде видях упреци, че нямало резултати...е, ето ви малко такива...

Конкретно...изхода е свързан към искрова междина 1-2мм с  различни електроди:
   - Кантал Ф0.4мм се загрява до червено и върховете се топят с ярка светлина;
   - Кантал Ф0.4мм в два ката, същото;
   - Пирони Ф1мм, главите се нагряват до виолетово, а върха се топи с ярка светлина и цвърчене;
   - Капка вода се изпарява, като завира бързо;
   - Тинол Ф2-3мм се топи без проблем и т.н.

ТТ данни...
   - Захранване 24в, нестабилизирано;
   - Захаранващ ток 1-1.5а;
   - Резонансно управление на честота 30-40кХц;
   - Магнитчета от шнапер с неясна индукция (сравнително малка);
  На изхода:
   - Товарна намотка 4х35нав. Ф0.3мм;
   - Пиков ток до 60а/мкс;
   - Пиково напрежение над 500в (гори дъга на 2-3мм);

Коментарите на по-горното оставям на знаещите и просветените по темата... ;) Надявам се, знаете какъв е характера на ел. разряд в газове. За информация само да кажа, че пробивното напрежение на въздуха е около 2-3кВ/мм и дъгата не може да се запали директно, а трябва леко да се докоснат електродите и след това да се отдалечат на разстояние...подобно на работа с електрожен... ;D Тези факти, заедно с прочетеното от линка в поста на altium би трябвало да говорят много на хора със склонност към разсъждения... ;)
Ако всичко това ви се струва пресилено, има начин да се види на снимки, видео и др. подобни. В предишни мои писания бях прикачил снимки на загрят и топящ се канталов реотан и който има желание може да ги види назад в темата. Тогава не бях правил измервания, а просто се радвах на ефектите.

Здраве и успехи, колеги...но се съмнявам, че както сме я подкарали няма да стане...лично мое мнение... ;)
« Последна редакция: Февруари 11, 2009, 05:05:01 pm от altium »

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Експерименти с комутатор на магнитни потоци
« Отговор #173 -: Февруари 12, 2009, 11:01:30 am »
Снимки към цитираните резултати...

В добавка към измерените стойности...
   - Пиков ток 800а (80в/0.1ом) за време около 300-500нсек (0.3-0.5мксек);
   - Пиково напрежение около 800в;
   - Кзап. на тия пикове около 0.02...

Около, защото стойностите се колебаят, като зависят от параметрите на дъгата, материала на електродите и още куп неща. Мисля, че написаното дотук и снимките говорят красноречиво за възможностите на МЕГ-а.

Предполагам коментари от сорта "невъзможно, глупости, не знаеш как се мери и т.н.", но проблемът си е и на пишещите ги... ;D

varvarin

  • Гост
Re: Експерименти с комутатор на магнитни потоци
« Отговор #174 -: Февруари 13, 2009, 11:58:19 pm »
Здравейте колеги,

Като че последния ми пост е оставил впечатление че не вярвам в свободната енергия... Това което исках да кажа е че устройството направено по този начин от мен не дава желаните резултати, което не означава че то не може да ги даде при друга конструкция.
Относно нелинейния товар с който би трябвало да се товари МЕГА това беше публикувано на сайта на JLN още преди патента на Бардън да се появи в интернет. При мен МЕГА на Бардън винаги се е държал като импулсен трансформатор - каквото с магнитите такова и без тях. Тази конструкция която коментираме тук работи доста по различно, и много ясно се вижда комутирането на потока. Никога не ми е хрумвало да товаря устройството с нелинеен товар от рода на полуизгорени резистори VDR и подобни. Всъщност един изправител с кондензатор е достатъчно нелинеен товар който внася още загуби. С динистор или тиристор може да се постигне подобен ефект. Идеята с искрището също е много добра, там фронтовете са най стръмни. Всичко това с товара много прилича на постановките на Тесла а МЕГА на високоволтовото му динамо. Все пак аз мисля да продължа с опитите за подобряване ефективността на магнитните ключове (намаляване на енергията за комутация на потока). Ако се получи нещо това съчетано с резултатите постигнати дотук може да доведе до още по добри постижения. Следващото което ще пробвам е да използвам за сърцевина на шунта постоянен магнит със затворен магнитен поток (намагнитен по периметъра).

 Геца,
какъв е резистора върху който мериш тока (тип, мощност)? По груби сметки излиза че върху него се отлага мощност между 600 и 1200 вата. Пробва ли да закачиш някакъв товар последователно на дъгата и можеш ли да кажеш приблизителна оценка за изходната мощност в тази ситуация (нелинеен товар) ?

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Експерименти с комутатор на магнитни потоци
« Отговор #175 -: Февруари 15, 2009, 09:44:49 pm »
Здрасти varvarin,

Умишлено не съм посочил мощности, защото първо не знам фазовите съотношения между пиковете и второ сметките могат да се правят по два начина и резултата е много различен. Повече по въпроса...http://mazeto.net/index.php?topic=711.0
Резистора върху който следя тока е 0.1ом/5вт и работи в нормален температурен режим. Осцилото ми е едноканално и не мога да следя фазата, а и в наносекундния обхват греши може би малко, така че стойностите може да имат известни отклонения, но в общи линии резултатите са достоверни. Просто ги дадох като статистика, а не с цел да смятаме мощности и КПД-та, раничко е още, но скоро и това ще го бъде.
Относно нелинейния товар, можеш да бъдеш сигурен, че това е един от пътищата за постигане на висока ефективност и тези снимки го доказват, защото разрядът в газова среда е именно такъв. При пробив на въздуха, разрядът има характер на газов ЦЕНЕР, а характеристиката я има във всеки справочник или учебник по физика. Оттук могат да се направят важни изводи как трябва да се товари МЕГ-а за да има максимална ефективност на конвертиране на магнитната енергия.

ivan_simeonov

  • Гост
Re: Експерименти с комутатор на магнитни потоци
« Отговор #176 -: Февруари 17, 2009, 01:31:57 am »
@getca електроди четворка дали ще вървят :)

@jantar 40 херца

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Re: Експерименти с комутатор на магнитни потоци
« Отговор #177 -: Февруари 17, 2009, 01:38:09 pm »
Благодаря Иване.
Значи ниски честоти и метални магнитопроводи :)

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Експерименти с комутатор на магнитни потоци
« Отговор #178 -: Февруари 18, 2009, 11:49:12 am »
Цитат
Управляващи намотки 2х40 нав 0.7мм2
изходни намотки 2х80 нав 2х0.7мм2 в паралел
магнитопровод 24 см2 цечение О образен габарити 8х15х6 см
неодиеви магнити 8 броя 10х10х12 мм
товар - 2 лампи 12в 21вата последователно
изход 22в 1.7А 37.4вата
управление 12в 0.65А 7.8вата
А кой какво ще отчете слабо ме интересува, щом работи това ми стига. Колкото до споделяне на данните, май съм единствения който дава данни на работещо устройство в този форум. Нито Валери Иванов (който даже не си и прави труда да пише тук) си дава резултатите нито някой друг постигнал нещо работещо. А при подобни изказвания за отчитане и не отчитане май и аз ще спра да давам информация.

Уважаеми Иване, не е лошо човек да има самочувствие, но до степен да мисли, че е единствен май е прекалено. И...след като не те интересува нашето менение, защо изобщо се пънеш да пишеш тук.

Цитат
@getca електроди четворка дали ще вървят

Вместо да задаваш тъпи и безмислени въпроси, не е ли по-добре да се замислиш или попиташ какво става, как става и защо става...

Бъди жив и здрав и се радвай на неповторимото си творение... ;)
« Последна редакция: Февруари 18, 2009, 11:50:52 am от getca »

ivan_simeonov

  • Гост
Re: Експерименти с комутатор на магнитни потоци
« Отговор #179 -: Февруари 20, 2009, 08:39:43 pm »
Цитат
Уважаеми Иване, не е лошо човек да има самочувствие, но до степен да мисли, че е единствен май е прекалено. И...след като не те интересува нашето менение, защо изобщо се пънеш да пишеш тук.

Цитат
@getca електроди четворка дали ще вървят

Вместо да задаваш тъпи и безмислени въпроси, не е ли по-добре да се замислиш или попиташ какво става, как става и защо става...

Бъди жив и здрав и се радвай на неповторимото си творение... ;)

Моля думите ми да не бъдат изваждани от контекста, разбира се че се интересувам от всяко едно мнение (до колкото дадено "изказване" може да бъде прието за мнение), но тъй като в този форум постоянно се трият постове, контекста се губи и излиза че съм казал нещо което не съм.Ставаше въпрос за конкретен човек който нямало било да признае данните без не знам си какво си... Няма значение. Нямам намерение да ви се обяснявам за неща които не съм казвал.

Относно тъпите въпроси, отговарях на jantar и реших, че може и нещо на шега да кажа... явно не е било на място, извинявам се за което, колкото до това кое как става, не съм аз правил снимките, че да ги обяснявам, ако това се очаква от мен, не сме в училище учителя да обяснява на група деца. Сега разбирам защо никой друг не иска да пише тук... е, и мен ме отказахте, ще те послушам, ще си се радвам на спокойствие

Живи и здрави и вие
успехи

Алтиум - до края на другата седмица съм готов с документацията и ще изпращам заявка до патентно ведомство, надявам се бюрокрацията да не се бави много