Автор Тема: Bedini  (Прочетена 545697 пъти)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Bedini
« Отговор #330 -: Октомври 28, 2015, 12:19:10 pm »
И аз бях при Жоро. Видях и разбрах. Сега действам.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Bedini
« Отговор #331 -: Октомври 28, 2015, 12:44:11 pm »
Наистина тона се обърна, защото Dymelsoft е компетентен човек, но само на мен ли ми прави впечатление, че резултата които казва е далеч от обещаното?! Нека сметнем нещата:

Акумулатор: 12V/5Ah (x2)
Капацитет в J на 1 акумулатор: 216000J
Разряд при теста: 15мин, на 5A, волтажа паднал на 11,5V ... сметката 12V*5A*900 секунди = 54000J
Таблици за волтаж спрямо оставащ капацитет сочат, че като имаме 11,5V, то остава около 10% заряд в батерията.

Какви изводи може да направим? Първо се набива на очи, че 54кJ са само 1/4 от възможностите на 1 от акумулаторите, а в теста са участвали 2 акумулатора. Т.е. те могат да съхранят 8 пъти повече от това, което се е видяло при теста. Ако се вярва на таблиците, то в края на теста са оставали около 10% от капацитета на акумулаторите, което не би трябвало да е така, ако те са истински заредени, защото теста е взел само 13% от капацитета и очаквания волтаж е трябвало да бъде  +/-12,3V или нещо подобно. Интересно, че входната енергия P(in) не е измерена, но поне може да изчислим, че 54кJ за 5 мин, сочат за мощност от около 180W.




Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #332 -: Октомври 28, 2015, 02:22:50 pm »
Определено след Димелсофт нещата се промениха. Решил съм да направя следния тест когато отида при Yoro, след който, за 1 час ще знаем 100% какво става. Ще нося 4 батерии 12В/7Ач което ще рече 48В/7АЧ, ще нося и един разреден акумулатор 12В/140АЧ. Щом консумацията е около 150 вата това значи, че без проблем 48В/7АЧ ще могат да захранват генератора в продължение на 1 час. Т.е. от 48В/7АЧ ще преливаме в 12В/140Ач и анализираме.От това по бърз и коректен тест не се сещам.
По въпроса  какво става по време на заряд с тоя генератор, може би отговора трябва да се търси в патентите и разработките на Ед Грей. Бедини е направил нисковолтов прототип на Едвин Грей след като лично е бил в лабораторията на Едвин Грей. Бедини също така твърди, че това което е видял в лабораторията на Ед Грей се различава от това което е показвано по време на презентации. Вероятно Едвин Грей  по време на тези презентации не е показвал реално работещи модели. Бедини може би по същия начин не показва работещи генератори по време на демонстрации прикривайки истината.
А дано!
P.S. Около 350-400 лв излиза направата на такъв ген. с 5 бобини във вид на материали.

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #333 -: Октомври 28, 2015, 03:00:58 pm »
на тоя експеримент ако Жоро се навие искам и аз да дойда.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #334 -: Октомври 28, 2015, 03:36:25 pm »
Ще ти звънна имам ти номера Скелет.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #335 -: Октомври 28, 2015, 03:44:35 pm »
Здравей coke2k!

Няма проблем да се направи това което искаш въпреки, че почна да ми писва от доказване на това което прави генератора, но с толкова малки батерии няма да има нужния резултат.
Трябва напрежението да не пада.С тези батерии това няма как да стане.
Натовари ги с 4А и ще видиш какво ще се получи след един час.
Аз съм зареждал с литиево йонна батерия 16.8в 6.6Ач 77Ач батерия като захранващата батерия не беше изтощена, но това беше възстановена и заредена с генератора батерия от лаптоп.
Литиевойонни батерии от лаптоп след обработка с генератора стават неузнаваеми.С такава батерия е моята бормашина и за около пет месеца съм я зареждал само веднъж и то не повече от 10 минути преди два месеца като работя с нея всеки ден.
Захранването на генератора ще става от фотоволтаичен панел и след като батерията която се зарежда е готова енергията от панела ще се ползва от нещо друго.Това ще се следи и управлява от контролер.Не е проблем генератора да се спира като е заредена батерията и да се стартира когато има нужда от зареждане наново.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #336 -: Октомври 28, 2015, 04:56:53 pm »
А щом има изискване захранването на генератора да е стабилно мога да ти предложа и друг вариант. Ще взема инвертор 3000 вата със синус на изхода с КПД 96% на много реномиран производител, и на инвертора ще захраним твоето захранващо устройство което от своя страна ще захрани генератора ти. И така пак ще сравняваме еднакви неща - гледаме батериите на инвертора и в същото време гледаме как се зарежда 100Ач тестов акумулатор. Инвертора  поддържа 220В/50Хц стабилно на изхода без значение колко има в батериите. ОК?

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Bedini
« Отговор #337 -: Октомври 28, 2015, 05:02:20 pm »
Като гледам предложението на Coke2k заедно с твърденията на Yoro - самозахранването е готово! :)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Bedini
« Отговор #338 -: Октомври 28, 2015, 05:07:23 pm »
Koлеги, искам да обърнете внимание на следния текст, от книгата на Питър Линдеман и добре да го обмислите, какво точно означава.

Машината НЕ нарушава никакви Природни Закони. Тя обаче все пак се възползва от някои тесни "прозорци" в онова, което е възможно, малки допустими неща, на които ортодоксалната наука не е посветила достатъчно време за изучаване. Когато се измери директно, цялостната ефикасност на машината винаги е под 100%. Само че, когато се построи правилно, батерията, която се зарежда от системата, винаги се зарежда по-бързо, отколкото се изтощава батерията, захранваща системата.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #339 -: Октомври 28, 2015, 05:13:24 pm »
Само че, когато се построи правилно, батерията, която се зарежда от системата, винаги се зарежда по-бързо, отколкото се изтощава батерията, захранваща системата.
[/b]
Само че, това леко обърква нещата защото се получава противоречие. Какво е енергията - работата извършена за единица време (мощност за да не изпадаме в подробности) !!! Нали така. А щом една и съща работа се върши за две различни времена значи има разлика в енергиите. Т.Е нарушава се основен закон във физиката. И това изказване на Линдеман или не е преведено правилно или не е тълкувано правилно или е пълно с грешки....
Аз искрено се надявам генератора на Жоро да е работещ и каквото е необходимо ще искам да пробвам за да се убедя че няма грешка. Дано да работи това ще е голям скок напред.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Bedini
« Отговор #340 -: Октомври 28, 2015, 07:08:57 pm »
Да уточним. Говори се за природни закони, а не за закони във физиката! Има разлика и точно в разликата е фрий добавката, която води и до по-малко време за заряд.

Ето един от големите ключове, точно от къде се взима, допълнително електричество :"Ако, обаче, този същият кондензатор се зареди от случката на индуктивен срив, и след това се разтовари от заряда си до 0.00 волта, веднага щом натоварването се премахне, волтажът може да се повиши дори и с един ВОЛТ! Поведението на обикновените електролитни кондензатори е било наблюдавано хиляди пъти. С повторението на този процес по време на работата на SG осцилатора, ефектът в един момент достига максимално ниво. Каквото и да е това преимуществено ниво, това е вторият метод, използван от Джон Бедини в SG Енергетизатора, с който кара електричеството "да повдигне собствения си потенциал".

Не знам физиката да е обяснила, този феномен.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #341 -: Октомври 28, 2015, 07:15:48 pm »
Само че, това леко обърква нещата защото се получава противоречие. Какво е енергията - работата извършена за единица време (мощност за да не изпадаме в подробности) !!! Нали така. А щом една и съща работа се върши за две различни времена значи има разлика в енергиите. Т.Е нарушава се основен закон във физиката. И това изказване на Линдеман или не е преведено правилно или не е тълкувано правилно или е пълно с грешки....
Аз искрено се надявам генератора на Жоро да е работещ и каквото е необходимо ще искам да пробвам за да се убедя че няма грешка. Дано да работи това ще е голям скок напред.

Като видиш какво се случва ще си наясно, че генератора нарушава познатите ни физични закони.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #342 -: Октомври 28, 2015, 07:29:06 pm »
Да, добре, не отричам. Но нали все пак всичко това трябва да се облече с някаква теория? Някак си несериозно е да се слага щампа "ефир" на всичко което се случва или .... не се случва.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Bedini
« Отговор #343 -: Октомври 28, 2015, 07:35:04 pm »
Нещата са много прости и отдавна открити. В уреди от този тип има натрупване на енергия с по-високо вибрационно ниво, която в нормално положение е неосезаема за повечето хора. При създаване на условия за конверсията и в по-ниско вибрационно ниво /с по-ниска плътност/, за да се запази количеството и се получава изблик на по-голям обем от "нормалните", познати от физиката енергийни полета, механични, магнитни, електрически и прочее ефекти.
Проста аналогия - стоманен цилиндър с бутало, капвате вътре вода и съответно нищо не става. Загрявате цилиндъра, капвате вода и тя става мигновено пара, като движи буталото. Или вместо вода и загряване, пръскате малко бензин + искра и ето ви работа чрез преобразуване на скрита, потенциална енергия от бензина във механично движение.
Системи от вида на Бедини генератора, Грей конверсионната тръба, Тестатика на Бауман и т.н. са конвертори, т.е. преобразователи. Те не са генератори по същинския смисъл на думата, защото не генерират нищо - енергията само минава през тях в две състояния.
Затова и се изисква малко време при Бедини и акумулаторите, защото конверсията на оргона /хладното ел./ в топло изисква време. Тенджера с вода на котлона не може изведнъж да стане пара, трябва да покипи малко  :)   
Проблемът на повечето изследователи, че нямат и идея за съществуването на вибрационните енергийни нива - камо ли за извличане на енергия от тях чрез конверсия. По-лесно естествено е да се отрекат фактите, отколкото да се опиташ да разбереш нови за мирогледа ти принципи - мързелът е велика сила... И нещата стават като при папуасите и пирона  ;D
Поздрави!

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #344 -: Октомври 28, 2015, 07:42:43 pm »
Капваш бензин викаш.... то все едно да включваш в контакта. Това сравнение не става .... не се прави така момчета. После от работата на разширилите се газове в резултат на окисляването на бензина ако направиш керосин е това е СЕ. Не знам дали стана ясно.