Автор Тема: Водата гори + схема  (Прочетена 612753 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Водата гори + схема
« Отговор #555 -: Ноември 29, 2015, 11:12:03 am »
Цитат
Има друг начин атомите да бъдат ударени топлинно в момент в който са близо, те трябва да са абсорбирани в кристалната решетка на метал-никел и топлината да ги "удари" и извади от нея. Ще се получи повече енергия тогава, но реакторната камера няма да издържи дълго
h2motor няма да стане братче. Омръзна ми да го повтарям, но описаната от теб теоретична постановка би работила само ако сериозен процент от водорода "протий" бъде заменен с по тежкия изотоп деутерии.  Демек тежка вода.  Така че зарежи няма такова нещо като студен термоядрен синтез.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #556 -: Ноември 29, 2015, 11:45:34 am »
Ма и вие не четете...
Не съм казал че не може, а че превръщането на топлина в ел. енергия (в несимволични количества и не на безумна цена) е с много нисък КПД. Тоя реактор трябва да има КПД към 500% за да може след превръщането на отдадената от него топлинна енергия да се получи толкова електрическа, че да може да го самозахрани.

Не съм съгласен!
Все пак говорим за водата като за вид ГОРИВО!
 Или искаш да ми кажеш, че обикновеният автомобил има КПД над 500%, за да си задвижва алтернатора?
Че ти само ако съумееш да ползваш прахосаната топлина ще го направиш-тя е 60-80% от усвоената енергия на бензина.

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 727
Re: Водата гори + схема
« Отговор #557 -: Ноември 29, 2015, 12:15:32 pm »
Радико, става. Слънцето, а също така ние живеем на повърхността на реактор за синтез.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Водата гори + схема
« Отговор #558 -: Ноември 29, 2015, 12:34:00 pm »
Цитат
Не съм съгласен!
Все пак говорим за водата като за вид ГОРИВО
Мдааа и аз не съм съгласен, в случая не може да се нарече гориво. Горивото е нещо което поддържа някаква реакция единствено за собствена сметка. Тук имаме внасяна от вън енергия.
h2motor в слънцето е всичко друго само не и студен синтез там са милиони градуси температура. в центъра му няма нито водород нито хелии, никакви химични елементи няма.
 С последните по съвършени апарати за анализ са засечени в по студените слоеве какви ли не химични елементи дори и злато.  А за недрата на земята  :)
Там братче всичко е хипотези. Можеш да си измислиш и ти някаква правдоподобна и да твърдиш, че тя е вярната. Единствено хипотезата за желязното ядро на земята е доказано невярна,  комичното е че тя все още се изучава в училище.
 
« Последна редакция: Ноември 29, 2015, 12:46:38 pm от atos »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 505
Re: Водата гори + схема
« Отговор #559 -: Ноември 29, 2015, 12:49:53 pm »
atos, не си обективен ! Водата не е гориво ! 2/3 от водата може да стане гориво, при условие че се приложи енергия за разлагане. Методи разни. Номерът е в метод който може да поучи 100% оН2 (орто водород). Това според физиците е по високо енергийният изомер на водорода спрямо рН2 (пара водород). Описано е защо ! Респективно, от такъв метод можем да очакваме това което написа dmitarp. При по не еф. разлагане резултата е по лош. Така че, познаването на физичните закони е едно, а да навлезем в сферата на СЕ означава, първо да сме на ясно с тези физични закони !
LENR в момента е факт който следва да бъде доказан, защо се случва, за да бъде приет еднозначно от всички !
Ето какво пише тук: Cold Fusion се описва като форма на енергия генерирана, когато водород взаимодейства
                                 с различни метали. Като никел и паладиум. Cold Fusion e поле на концентрирана материя
                                 на ядрената физика, също наречена LENR, решетъчни структори подпомагащи ядрена       
                                 реакция LANR, също реакция по нано скала.
                                Cold Fusion също се отнася към анормален топлинен ефект отразяващ факта че има не
                                 определена теория на неуловимата реакция. И т.н. четете
Ето линка    http://coldfusionnow.org/what-is-cold-fusion/  най долу има анимация, видео на процеса също линкове към други страници за просвета по въпроса.
Разбира се най добре да се започне от уикипедия. Машинният превод ориентира но понякога обърква. Добре е някой да преведе грамотно някои пасажи. На мен не ми стигат време и сили.
https://en.wikipedia.org/wiki/Cold_fusion
Приятно информиране !! STAY INFORM


                                                                   

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #560 -: Ноември 29, 2015, 01:03:26 pm »
Цитат на: atos
Не съм съгласен!
Все пак говорим за водата като за вид ГОРИВО!
 Или искаш да ми кажеш, че обикновеният автомобил има КПД над 500%, за да си задвижва алтернатора?

atos, с кое не си съгласен?! Нищо такова не казва juliang. Без да се заяждам, смятам, че е наистина жалко, ако си мислиш, че juliang иска да ти каже нещо подобно на това което си написал! Не е коректно да казваш, че това искал да каже Юлиян, защото той нищо такова не казва ... това са си някакви твои размисли. Ако следваме логиката ти, то ти смяташ, че алтернатора може да самозахрани колата, щом допускаш, че такава аналогия е допустима!  :o

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #561 -: Ноември 29, 2015, 01:23:15 pm »
Заяждате ли се сега или наистина се халосвате?

Самата тема е "Водата гори...", а не "Загряване на вода с подръчни средства" - котлон, бързовар, свещ или каквото и да е друго?

Значи, концепцията тук е именно водата да се разглежда като ГОРИВО!
Ако някой от работещите докаже, че я използва като гориво - ок.
Всички останали засягате само нагряването (разлагането и дори трансмутациите и) с различни средства.

Още в седми клас бях, когато учителката ни по химия ни демонстрира как с една батерия и два електрода в колба се получава разлагане на кислород и водород. Водородът (като го запалиш) си гори със стабилен пламък, като свещ.
Елементарно е, че топлинната енергия, отделена при 5 минутно подобно горене няма как да е еквивалент на изразходената от батерията за това време, та ако ще и да я скапе тотално!
Въпросът е дали се ползва обикновена електролиза, дали има "студен ядрен разпад/синтез", "плазма" или просто "водата  гори", дисперсно разпръсната във въздуха?

« Последна редакция: Ноември 29, 2015, 02:14:16 pm от atos »

Yoro

  • Гост
Re: Водата гори + схема
« Отговор #562 -: Ноември 29, 2015, 02:27:46 pm »
Здравейте колеги!

Пак скептиците са на линя първи.Водата е невероятно гориво.Само трябва да я направим на такова.Баща ми правеше експерименти с една зазка и тя ползваше около 60% вода за гориво.Получаваше се това, че ако подавах рязко газ то се трошеше коляновия вал защото не издържаше на мощните детонации от водата.Та водата е гориво и то много по мощно от бензина.
Просто изчакайте лудите които работят да доокомплектоват това което е направил Владо и тогава се опитвайте да обясните какво става ако можете де...
Това няма да е лесно тъй, че просто изчакайте а ако имате някакви предложения то давайте.Ако ли пък нямате не пишете щуротии.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Водата гори + схема
« Отговор #563 -: Ноември 29, 2015, 02:46:18 pm »
Цитат
"Загряване на вода с подръчни средства" - котлон, бързовар, свещ или каквото и да е друго?
Мммдаа това май е най подходящото заглавие за темата. Защото каквото и да говорите няколкото оптимисти тук в форума, не е така Имам един простичък въпрос към оптимистите:
Значи имам две запалени горелки които си горят спокойно и тихо едната се захранва с водород който съм добил от нещо друг ама не е от вода във втората гори водород добит от разлагане на вода. та въпроса ми е в коя от горелките водата гори
съвсем очевидно е че и в двете горелки става една и съща реакция, но това което е в първата няма нищо общо с водата.
Заглавието на темата е журналистическоподобна изцепка на Владо. Точно по този принцип се измислят заглавията и на статиите които имат за цел фалшива или преувеличена сензация.
Това обаче не значи, че трябва да вкараме всички коментари в прокрустовото ложе на заглавието което е определено невярно. невзимането в предвид на тази "лека" хипербола може да вкара всички в дълбоко заблуждение.   

Yoro

  • Гост
Re: Водата гори + схема
« Отговор #564 -: Ноември 29, 2015, 02:49:11 pm »
Здравей atos!

Пишеш точно нещата, но повечето не го проумяват май.Скептицизма е на ента степен...Като довършим това устройство и те ще замълчат и ще са доволни, че го има.Към това което е направил Владо ще се добавят още доста неща и ще стане невероятно.Моето е различно и като го довърша тогава ще се разбере кое е по ефективно.Скоро ще е ясно.Тогава те скептиците да смятат и доказват ако могат. Тук не става въпрос нито за загряване нито за нещо което ни е познато.Като се научат да мислят нестандартно може и да разберат за какво иде реч.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #565 -: Ноември 29, 2015, 02:56:16 pm »
Yoro, водата не е никакво гориво. Пробвай да я запалиш със запалка ... не иска да пламне. Дори е всеизвестно на почти всеkи, че огън може и често се гаси именно с вода. Доброто гориво е водорода, който се извлича от водата с електролиза. Тъй като електролизата използва електрическа енергия, то след доста опити е установено, че енергията от горенето на водород не надвишава енергията изхабена за електролизата. Ето защо има и много скептицизъм относно тази тема.

Относно баща ти, дето карал с 60% вода, то да ти кажа, че и моя баща караше така. Имахме москвич и бащата сипваше 16% нафта + 84% вода и така колата вървеше доста добре. Тези проценти бяха оптимални за москвича, като вероятно за всяка кола си има някаква подходяща пропорция.

Yoro

  • Гост
Re: Водата гори + схема
« Отговор #566 -: Ноември 29, 2015, 03:01:30 pm »
   nizo!

Това за което пиша е съвсем различно.Водата се подаваше в горивната камера на пара в точния момент и експлозията на бензина предизвикваше втора.Втората беше на парата и тя беше по мощна от тази за бензина.От разхода на бензин видяхме колко се ползва вода и тя действително е гориво.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #567 -: Ноември 29, 2015, 03:06:20 pm »
Не знам баща ми как го правеше, аз бях малък тогава. Сигурно е било същото нещо. Дори се чудех как така нашия москвич е на нафта, че и с вода. Баща ми беше гений! Дори по едно време се отоплявахме с нафта и там пак се сипваше вода и така отоплението ни излизаше много евтино.

Yoro

  • Гост
Re: Водата гори + схема
« Отговор #568 -: Ноември 29, 2015, 03:08:48 pm »
Е! Помисли тогава и после пак пиши...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 926
Re: Водата гори + схема
« Отговор #569 -: Ноември 29, 2015, 03:09:30 pm »
...
Получаваше се това, че ако подавах рязко газ то се трошеше коляновия вал защото не издържаше на мощните детонации от водата.
...
Ако ли пък нямате не пишете щуротии.

Какви детонации на водата, и то в цилиндър на ДВГ? Под въздействието на какви сили водата ще детонира в един затворен обем?
Аз мога да ти обясня горе-долу какво става, но обясненията ми няма да ти харесат. По същия начин стават експлозии в парни котли. Но това няма нищо общо с детонации, запалване и т.н. на водата.
Когато в един парен или воден котел поради повреда водата слезе под минималното допустимо от производителя ниво, то част от димоходните тръби остават незаляти от вода. Те се нагряват до над 500 градуса - понякога не до червено, а направо до жълто. И ако в такъв един момент някой откаченяк реши да "поправи грешката" и пусне помпите които пълнят котела с вода, то следва неминуема експлозия. И това се случва поради простата причина, че водата мигновено се превръща в пара, която има десетки пъти по-голям обем от водата, която я е произвела.
Оттук нататък е въпрос на късмет дали изпарявайки се, водата ще успее да охлади тръбите до температура под точката на кипене на водата преди котела да се пръсне. Ако количеството открити и пожълтели от загряване тръби е малко - водата успява да ги охлади преди налягането да се вдигне над критичните за котела стойности и всичко се разминава.
Ако площта на прегрятите тръби е по-голяма, то тогава водата продължава да се изпарява, налягането се вдига и това продължава докато някоя заварка не издържи. В момента в който се отвори по-голяма дупка, от която изтече голямо количество вода или пара, налягането в котела рязко пада, което кара останалата в котела вода бурно да почне да кипи, отделяйки още по-големи количества пара. И тогава вече ада се отприщва ... особено при котли, предназначени да произвеждат не просто топла вода, а пара с температура 130-150 градуса и налягане от 10-16 бара. В по-големите котли има прегрята вода в количества от 5-10 тона, които за секунди се превръщат в 100-тина кубически метра загрята до над 150 градуса пара и разкъсват всичко което им пречи - 10-15 мм дебели стоманени листове на стените на котела, 10-12 високоякостни болта М16 които държат фланците...

Та с това отклонение исках да ти обясня какво се случва когато в цилиндъра на ДВГ впръскваш вода. Затова и мотора на ЗАЗ-ката не е издържал.
Това е стара технология, използвана още по времето на Втората световна война за охлаждане на цилиндрите на ДВГ на някои модели немски изтребители в режим на форсаж. Непригодна е за масова употреба поради много причини, почти всички свързани с корозия на елементи в двигателя.