Автор Тема: Автомобилът на Chobi  (Прочетена 479114 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #435 -: Януари 29, 2015, 10:40:58 am »
Мите, ако имаш в предвид автоматичната смяна на "ранговете", тя си се осъществява с кръгъл брой публикации-след 100, 200, 300, 500 и т.н.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #436 -: Януари 29, 2015, 01:10:13 pm »
Адаш, този кондензатор определя латентността на ограничителя по ток на схемата. Резистора RS и резистивния делител реализиран с двата потенциометъра P2 и P3 определят максимално допустимия ток на изхода. Когато той надхвърли зададената стойност сработва тригера на извод 3 на чипа и същия свива ШИМ-а като по този начин пада изходното напрежение не допускайки превишаване на максималния ток. При токове по-големи от зададените, схемата влиза в режим на генератор на ток. Тази схема която ползваш става и за зареждане на акумулатори с точно фиксиран заряден ток. Примерно ограничаваш токовата защита на един ампер, а изходното напрежение на да кажем 28.4V (за 24V акумулатор ). Когато вържеш разреден акумулатор схемата ще подаде точно 1А заряден ток като напрежението ще падне на 23V, като в процеса на зареждане ще се увеличава до зададеното поддържайки постоянно този 1А. Когато акумулаторът се зареди и достигне зададеното напрежение схемата минава в режим на стабилизация и токът спада почти до нула (работи в режим на дозареждане). Поздрави.

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #437 -: Януари 29, 2015, 06:16:58 pm »
      Не разбрахте ли че Чоби се бъзика с нас? 
     1. Схемата с кондензаторите не работи - ако работеше вече някой щеше да я е повторил. За заряда  на кондензатора пример - бобина 3,5 ома , напрежение 12 волта. При прекъсване на захранването ЕДС на самоиндукция зарежда кондензатор 0,3 микрофарада. Да предположим че това вече е трансформатор 1:1 както предлага г-на  ще заредим още един кондензатор 0,3микрофарада. Изключително огромен заряд.
     2.Преработените двигатели ОК. 24000 оборота, ОК! само че двигател 8 киловата при КПД 0,9 отделя 800 вата топлина. Малък котлон, нали? Да виждате повишена охладителна площ? Аз не виждам. Не виждам и перки и кожух на двигателите. При 4 двигателя вече си става малка фурна.
     Забелязахте ли двигателите -24000 оборота? ОК! - куплирани със стандартна скоростна кутия. Нещо да ми кажете. Не трябва ли някакъв редуктор  да ги намали до оборотите на ДВГ  5-6000.
Извод - или двигателите не са 24000 оборота, или  крие че има редуктор, или не използва двигателите до край. Ако е така, за чии му са тия обороти?
    И на мен ми се иска това да е истина, но за съжаление...
« Последна редакция: Януари 29, 2015, 06:53:16 pm от Maistora52 »

Неактивен Брадатия

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 111
  • Пол: Мъж
  • Мераклиите са повече от китайците!
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #438 -: Януари 29, 2015, 06:28:38 pm »
Радиаторната перка е там, но не е монтирана и на една от снимките се вижда от страни. Според мен тя няма да е достатъчна при такава топлина. Иначе двигателите са зацепени със зъбно колело към зъбния венец на маховика, който бил олекотен и не работел като маховик. Там се получава редукцията, която реално може да си я избере колкото иска, даже и 15 пъти редукция. Въпроса е, че няма клип с кола която се движи с повече от 15-20 км/час, за което са необходими под 2 киловата (а серийно в този корпус се изработват 0,55 киловатови електродвигатели на 3000 об/мин.).

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #439 -: Януари 29, 2015, 06:56:19 pm »
Здравейте колеги,
В бъзика трябва да се открие истината. 24 000 оборота на първа са около 150км/ч, това е пределната скорост на автомобила. Двигателите може да са униполярки и да работят на охлаждане, принудително охлаждане не е необходимо. 
Сега подготвям опит с имплозивна турбина работеща с вода, инерциална постановка. Ползва се, центробежна сила-нелинейна, реактивна сила, гравитация. Във връзка с това може се окаже в автомобила на Чоби двигателите да са източник на СЕ.   

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #440 -: Януари 29, 2015, 07:13:36 pm »
  На първа 150км/ч. а на пета? По бумагите излиза само  600... Какви са тия двигатели работещи на охлаждане? До сега не съм ги чувал нещо.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #441 -: Януари 29, 2015, 07:59:36 pm »
... Какви са тия двигатели работещи на охлаждане? До сега не съм ги чувал нещо.
Проблема е че прекалено много хора само са чували разни неща, но никога не са ги виждали със собствените си очи в контролирана среда. Това обаче не им пречи да ползват тези слухове като "неоспорим довод" в спора.
"Ма как да не може бе! Я виж Тесла/Капанадзе/Чоби - че го е направил". Това е техния довод. Това, че те не могат да повторят този опит по никакъв начин не смущава увереността им. Нито това, че никога не са виждали на живо такава установка. Нито това, че твърденията на тия изобретатели противоречат на твърдения на други изобретатели - там някакви Нютон, Айнщайн, Питагор, Архимед... тия са илюминанти някакви.
Та и с двигателите, дет замръзват докато работят предполагам положението е подобно. Учинайката на вуйчото на съседа на някой, чула, че в кръчмата един говорел за двигател, дет се охлаждал докато работи, и ей го на - физичния закон е факт.
« Последна редакция: Януари 30, 2015, 01:17:23 am от atos »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #442 -: Януари 29, 2015, 08:23:51 pm »
... там някакви Нютон, Айнщайн, Питагор, Архимед... тия са илюминанти някакви.
...
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Колегата juliang завинаги разби вярата ми в светлото бъдеще на човешката идиотия!

Велико!

...  тези, които не схващат сарказма и иронията на колегата, да заявят публично, че не са идиоти, или да замълчат завинаги!
Свалям ти шапка, juliang!
« Последна редакция: Януари 29, 2015, 08:30:41 pm от Maistora52 »

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #443 -: Януари 29, 2015, 10:15:38 pm »
juliang, напълно си прав общо взето. :) Има обаче едно голямо НО. Преди сто и петдесет години е имало много хора които са казвали че са чули за устройства които предавали говор през жица :) ама като никой не ги е виждал реално по онова време е разсъждавал по същия начин. Поздрави.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #444 -: Януари 29, 2015, 11:08:55 pm »
juliang, напълно си прав общо взето. :) Има обаче едно голямо НО. Преди сто и петдесет години е имало много хора които са казвали че са чули за устройства които предавали говор през жица :) ама като никой не ги е виждал реално по онова време е разсъждавал по същия начин. Поздрави.
Обаче се явява един Бел, Александър Бел, и дава на всеки невярващ възможността да говори с някой друг невярващ, намиращ се на другия край на къщата, града, страната, планетата. И така дори абсолютните песимисти се налага да повярват, оборени от фактите.
И най-важното - всеки песимист е можел да репликира устройството. Успешно при това.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #445 -: Януари 30, 2015, 01:22:18 am »
Обаче се явява един Бел, Александър Бел, и дава на всеки невярващ възможността да говори с някой друг невярващ, намиращ се на другия край на къщата, града, страната, планетата. И така дори абсолютните песимисти се налага да повярват, оборени от фактите.
И най-важното - всеки песимист е можел да репликира устройството. Успешно при това.
Не, juliang, Бел не е дал на всеки да говори...Бел е искал на всеки да продава разговори:)
И то добре, че Антонио Меучи изобретил телефона 20 години преди това...иначе не го знам тоя Бел какво е щял да прави, завалията ;D

Неактивен Брадатия

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 111
  • Пол: Мъж
  • Мераклиите са повече от китайците!
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #446 -: Януари 30, 2015, 07:38:06 am »
juliang, напълно си прав общо взето. :) Има обаче едно голямо НО. Преди сто и петдесет години е имало много хора които са казвали че са чули за устройства които предавали говор през жица :) ама като никой не ги е виждал реално по онова време е разсъждавал по същия начин. Поздрави.
При едни разкопки край Мюнхен открили тънки жици на повече от 200 години, което накарало археолозите да предположат, че там са правени експериментално предаване на разговори по жица. Преди няколко години при разкопки край Соломоновия храм не били намерени никакви жици, което навело на мисъл археолозите, че вече е имало добре развита GSM мрежа!  ;D
 Малко сутрешен хумор по темата за разсънване! Майсторе, може да го метнеш в кошчето после!

Velektra

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #447 -: Януари 30, 2015, 01:28:59 pm »
juliang, разбрах че и ти като мен си на принципа "око да види - ръка да пипне".
Но при електричеството е противопоказно да се пипа с ръка, а понякога и да се гледа.
Затова вместо да се подиграваш на студеното електричество се радвай, че съществува.
Така можеш спокойно да си го пипаш и гледаш без да ти стане нищо  ;D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #448 -: Януари 30, 2015, 02:38:08 pm »
Затова вместо да се подиграваш на студеното електричество се радвай, че съществува.
Така можеш спокойно да си го пипаш и гледаш без да ти стане нищо  ;D
Съществува викаш... що ли само в 2-3 форума срещам нещо. Сещате се кои форуми, нали? :)

https://www.google.bg/webhp#q=студено електричество
https://www.google.bg/webhp#q=хладно електричество

Velektra

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #449 -: Януари 30, 2015, 03:29:56 pm »
Съществува викаш... що ли само в 2-3 форума срещам нещо. Сещате се кои форуми, нали? :)

Въобще не ми се вярва да не си гледал това:
https://www.youtube.com/watch?v=S0ldNytpYUQ

или това:
https://www.youtube.com/watch?v=wUu0ZtNkWH0

или това:
https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1422579428&v=W1KALMgFscg&x-yt-cl=85114404#t=62

Има още много подобни (за твое съжаление може би?)!

Ако ми кажеш къде точно е "фейка" ще ти кажа БРАВО! Особено в третия по-горен клип.

Ако имаш затруднение за намиране на тази информация може да започнеш от тук:
http://ufopolitics.com/bg/free-energy-2/

За съжаление в гугъла трябва да се търси "cold electricity", за не "студено електричество".
« Последна редакция: Януари 30, 2015, 03:33:47 pm от Velektra »