Автор Тема: Bedini  (Прочетена 545729 пъти)

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Bedini
« Отговор #390 -: Ноември 02, 2015, 12:37:19 pm »
С риск да си навлека име на закостенял догматик  ;D, да попитам - що никой от ходилите на място не измери и документира формата на зарядния ток. Това е важното при заряд на акумулатори, а не пиковете върху клемите. На двуканално осцило може да се види и фазовото им сътношение. Иначе приказките, че не можело да се измери какво влиза в батерията не ми звучат нещо. Да не говорим пък за оценка на реалните активни и реактивни съпротивления в зарядната верига, и опит за съставяне на заместваща схема на установката. Когато са ясни тия неща вече може да се търси свръхефективност.
Е, това е от гледище на класическите "горещи" тоци. За другите видове електричество да се вадят багети или подобни странни уреди  ;D.

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: Bedini
« Отговор #391 -: Ноември 02, 2015, 01:34:20 pm »
според Yoro за всяка батерия се изисква настройка на генератора

   Потвърждавам, че е точно така както е казал Yoro. При мен явлението на ускорен заряд се получава при импулси с честота между 102Hz и 108Hz конкретно за две малки гелови акумулаторчета по 1.3Ач, т.е при точно определени обороти, нито повече, нито по-малко. Малко нагоре или надолу от точната честота и ефекта изчезва. Явлението се наблюдава и с блокинг генератор. Също и при Bedini SG, когато тригерната намотка е на обща сърцевина с работната и се наблюдава самовъзбуждане. Ефекта в моето Бедини е доста слаб понеже е маломощен макет, но си личи ясно. Вероятно при по-големите генератори ще е по-осезаемо както при Yoro. Мислех да видя формата на тока, но осцилоскопа и захранването ми са заземени и се отказах засега.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #392 -: Ноември 02, 2015, 02:18:20 pm »
Здравейте!

Това което ви пише coke2k не е точно.Беше за кратко при мен и не е успял да разбере какво става.Това, че батерията се зарежда като е включена паралелно към друга и в същото време към тях е включен и реотан който консумира 6-7А не значи, че зарядния ток е 13А.Батериите са различни и всяка се зарежда с различен ток.Например 100--200Ач батерия се зарежда с не повече от 6А и то за кратко.След около 15минути зарядния ток става по малък.Това, че зареждам батерии които са включени паралелно към друга е нещото което с друго зарядно не би се получило но в случая всяка батерия взима от генератора колкото и е необходимо и в крайна сметка всичките са заредени.Зареждал съм и батерии които са с различно напрежение и капацитет едновременно.
Странното в случая е това, че като включа консуматор към батерията която се зарежда напрежението и тока на захранването не се променят а батерията се възстановява и се зарежда, като се мери тока на заряд също не се променя.Значи батерията захранва консуматора и въпреки това се зарежда...
Трябва да не разсъждавате стандартно за да успеете да проумеете какво се случва.Това с друго зарядно не би се получило и показва, че енергията която се получава при заряда е много повече от това, което може да даде всяко друго зарядно устройство понеже енергията се получава в самата батерия като я дърпа от етера или както ви е удобно да го наречете.Няма от къде да дойде според мен.Ако бъркам поправете ме.Много време се чудех какво става в действителност...
« Последна редакция: Ноември 02, 2015, 02:34:25 pm от Yoro »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #393 -: Ноември 02, 2015, 03:31:07 pm »
Значи така - аз не разсъждавам стандартно и проумявам какво се случва при теб, Жоро, но имам един въпрос - Ти обеща, че ще покажеш ТУК, в този Форум, електронни схеми, клип и подробни обяснения отнасящи се до отделните елементи в схемата.
Питането е:
1. Ще има ли клип!
3. Ще видим ли ТВОЯТА електронна схема?
2. Ще поясниш ли подробно за всеки един от елементите в нея неговите параметри и начин на изпълнение...
Примерно: Брой бобини, брой намотки в паралел, брой навивки и фи на проводниците, сърцевина - от какво? Диаметър на бобините и височина?
Брой магнити и материал? Разстояние между магнитите и сърцевините?
И всичко това в един пост, ясно и конкретно, без шикалкавене, и препратки към "гаража" - там няма нищо по-различно от това ТУК!
За други елементи няма да питам, защото Твоята схема е все още неизвестна на нас.
Пращаше ни почти постоянно в "гаража", тук и там подаде някаква мъглява и разбъркана информация, но Общото Цяло изглежда точно като МЪГЛА!
Недей да си мислиш, че се заяждам, но като цяло си абсолютно НЕкоректен към Форума.
Приказките ти са единствено от сорта какво става, кога става, къде става, но не и КАК става... забихме се в гадаене, етер ли е това или нечия неграмотност, да, разбрахме, че и ти се чудиш на всичко това, и под маската, че уж не можеш да го обясниш, ни държиш поучителния тон, че ние не те разбираме и... и започнаха велики взаимни обяснения и съвети от сорта на "ама така, ама инак, а бе не си прав, а бе вие нещо не разбирате, а бе вие сте неграмотни догматици... " и пр. откровени елементаризми (да не казвам "простотии"!), и темата се пълни с плява, пълни се, препълва се, че и другата се препълни, и накрая НИЩО - един мерил, друг мерил, трети се взирал и гадаел... ама СОР над 1 - "нъц"! - с КПД-то също!
Ще ти го кажа в прав текст: Ако продължаваш да мислиш, че ние не знаем как се правят "бединки", и че не сме си направили поне десетима от нас по няколко, значи си сбъркал Планетата!
А гледам, че в "гаража" е същото - само приказки от споменатия сорт - като децата -"Ала-бала-ни-и-ца, счупена пани-и-ца"...
Стегни се моля те и се дръж на Ниво!
Защото ако всеки, който е по-вътре в "бединките" си направи твоята версия и не я измери "отвсякъде", на спокойствие, у дома си, и не потвърди своите резултати, значи тук само си ПЛЯМПАМЕ!
Нищо лично!
Чакаме твоите отговори на горните въпроси, схема и клип!
Другото е "проституиране с науката"!

Snaiper

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #394 -: Ноември 02, 2015, 04:12:06 pm »
Ето и едно линкче:  http://styleglassbg.com/od/viewtopic.php?f=33&t=11&start=80  за повече яснота около БЕДИ-нщините на нашия "колега" Жоро... Това е последната страница там, вижте и предните, много има за изясняване...
Да ни е жив и здрав наш Жоро, и да има сили още сто години да пише тук и там, и да чеше клавиатурата... иначе "браво" от мен - добре ги е навързал частите, даже и добре изглеждат, като за ревю!
Направил бединка с ПЕТ бобини... и - О! - Чудо! - гепихме Господ за крачола!
А бединки се правят по цял свят, със от Една до Двадесет и една бобини, и с проводници с които можеш да вържеш и слон, но засега - не би!
А Жоро продължава да пише и да изпада във възторг от написаното си! - пък които мериха (при него) - измериха, че "маркуча" продължава да си е все 16 сантиметра! - оня маркуч, де! - "кожения"

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Bedini
« Отговор #395 -: Ноември 02, 2015, 04:35:42 pm »
На мен историята отдавна ми намирисва на някаква приказка от Карлуково (или от 4-ти километър съответно), но викам си - току-виж някой се е объркал и наистина е направил нещо смислено...
Що ли никак не се учудвам на новините, които ни носи Coke2k?
Майстора го каза в най-прав текст...

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Bedini
« Отговор #396 -: Ноември 02, 2015, 04:53:44 pm »
A защо толкова обяснения, след като има един много показателен експеримент, а именно самозахранване. Какво има да се смята и чуди, ако може да се самозахрани, значи честито, ако не може, не е края на света ... ще си остане едно хубаво зарядно и така.  ;)

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #397 -: Ноември 02, 2015, 06:31:21 pm »
Здравейте!

Вече няколко пъти ви писах колеги, че ще ви покажа клип.
Специално за Maistora52 или "Snaiper".Все ми е тая от чие име пише ще му пусна всичко тия дни.Въпреки, че той се държи много враждебно и заядливо.Прочетете линка който ви пуска  Maistora52 вече няколко пъти и ще разберете за какво става въпрос там, но ще трябва да видите какво пише и преди това ако не са го изтрили...
Всичко съм описал в гаража, но щом това ще ви улесни ще ви го покажа в съкратен вид.Що се отнася до схемата, то тя е точно това което съм показал още в началото там.Ефекта се получава като се направи точната бобина и ротор с магнити а не от промяна в схемата.
Ако не исках да ви покажа всичко нямаше да пиша.Очаквах, че някой от тези които отдавна работят по това ще се включат и съвместно да направим нещо още по добро но...



Неактивен g1905

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 96
Re: Bedini
« Отговор #398 -: Ноември 02, 2015, 07:28:56 pm »
Жоро, ако аз бях на твоето място, щях да им кажа - добре, няма да ви занимавам повече, както кажете, с грешка съм. Мисля, че имаш достатъчно хора, с които контактуваш и работиш.

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: Bedini
« Отговор #399 -: Ноември 02, 2015, 08:29:51 pm »
А закона за запазване на енергията как се преодолява? Това е най-важния въпрос в случая. Според мен това устройство си е изцяло подчинено на него. И закона на Ленц също? Автора да обясни моля как ги преодолява?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Bedini
« Отговор #400 -: Ноември 02, 2015, 08:31:22 pm »
       -Не можах да направя тестове по метода на преливане на енергия от батерия в батерия тъй като, според Yoro за всяка батерия се изисква настройка на генератора.

... В момента няма значение колко волта е батерията която се възстановява и зарежда.Той се самонастройва към батерията.

И още един цитат от заклчена тем, откъдето не ми дава да цитирам:
http://mazeto.net/index.php/topic,9619.msg74506.html#msg74506
"Колкото и невероятно да ви изглежда с този генератор се зареждат батерии от 1,2V до 80V без да правя нищо.Той просто подава нужното на съответната батерия.Ако сменя транзисторите ще зарежда и батерии с 240V."

Какво точно настройва на генератора Йоро, като нееднократно обяснява, че туй чудо само се адаптира към батерията?
И в същата насока - кой е параметъра който трябва да се се следи, за да кажем уреда работи или не работи? Напрежение? Ток? Характерна крива на осцилоскопа? Шум? Мирис? Нещо, което е недоловимо на непросветените?
Кое да след някой, който репликира постановката? Кое е най-важното което трябва да се спазва при изработката? Защото аз оставам с впечатлението че броя бобини не са критично важни. Дължината на кабела и броя намотки - също. Точността при намотаването - също. Самия кабел - също. Какво в края на краищата ще представлява техническата спецификация на изделието, като няма ни един твърд параметър? Всичко е "някъде около" и накрая "ма вие не спазихте това, дет ви обяснявах толкоз време, и за туй при вас не работи, или работи лошо"...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Bedini
« Отговор #401 -: Ноември 02, 2015, 08:42:47 pm »
       -Това което ми направи най-силно впечатление и което ме кара да си мисля, че това е верния път е факта , че на осцилоскопа на Yoro (хубав му е осцилоскопа сравнително нов модел цифров Тектроникс) се отчитаха пикове до над 1000в измерени на клемите на зарежданите батерии които са 100АЧ тягови акумулатори 4 броя, а според мен толкова кратки високи пикове няма как да се видят на толкова ниско вътрешно съпротивление на 4-те батерии.

Я ми припомни какви транзистори ползваше Йоро и какво ще се случи на такива транзистори ако през тях минават такива напрежения?

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 417
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Bedini
« Отговор #402 -: Ноември 02, 2015, 09:20:12 pm »
Я да се изкажа и аз по въпроса, не мое ли да се заменят транзисторите с лампи. Верно ще има загуби за отоплението но вече няма да има проблеми с високоволтови пикове.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #403 -: Ноември 02, 2015, 09:33:03 pm »
Транзисторите не са от значение тъй като високите импулси не минават прехода в самите транзистори. Освен ако няма товар след катода на диодите. Т.е. когато диодите са запушени трнзисторите горят. А за да не горят трябва да има под напрежение на катодите за да се отпушат диодите.

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Bedini
« Отговор #404 -: Ноември 02, 2015, 10:10:29 pm »
А закона за запазване на енергията как се преодолява? Това е най-важния въпрос в случая. Според мен това устройство си е изцяло подчинено на него. И закона на Ленц също? Автора да обясни моля как ги преодолява?

Магнита има магнитно поле за сметка на строежа и свойствата на желязото.Магнитно поле се създава при протичане на ток през проводник.Ток през магнита не тече, но той има магнитно поле напук на закона за запазване на енергията.Следователно системата е отворен към околната среда тип.Такива са фотоволтаиците,ветрогенераторите например.Yoro върти магнити.Реакция на Ленц несъмнено има,но в случая се коментира съвсем друг парадокс.Ако се прочете ясно се откроява че за кратко време се зарежда прекалено много енергия за определено време съдейки по началното и крайно състояние на акумулатора по стандартните методи.А именно - за 15 -30 мин. се завършва процес на зареждане на акумулатор който обикновено трае часове.
При открит тип акумулатори ще е интересно да се измери гъстотата на електролита с аерометър преди и след зареждането вместо да се правят измервания на напрежението само със или без товар и прочее ел.схеми и тестове.