Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3447672 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Както и да е. Радвам се, че се разбрахме.  ;)


Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Последните четири поста на x_name41 са изтрити поради неадекватно отношение, поведение и спам. Това не може да се толерира.
Не може и да се налага тук с просташки език и цупене някаква теза, била тя правилна или недоказано правилна, да не говорим пък, че може да е абсолютно неправилна!

Който смята себе си за Бог, да го докаже на практика!

"По делата им ще ги познаете!" (Ев. от Лука)
« Последна редакция: Март 13, 2013, 05:54:56 am от Maistora52 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Сега, нека се изясним като зрели хора защото в противен случай другото е глупост каквато може би съм допуснал съдейки по вашите забележки. Значи добре ок, да речем или приемем че примерно не сте прочели или не сте се запознали достатъчно с предоставените от мен и колегата vdomov материали, и затова вероятно е проявата на това негативно отношение и този скептицизъм спрямо тези идеи и концепции. Запознавайки се с материалите обаче вие ще видите, че това далеч не би трябвало да е така, защото тези методи и концепции са изпитани, потвърдени и демонстрирани от редица експериментатори и изследователи работещи в тая насока, примери не бих искал да давам но бих посочил някои от тях (най известните), като примерно изобретателя Доналд Лии Смит, Тариел Капанадзе и Никола Тесла, и някое такова усройства като примерно да речем машината "Тестатика". Просто аз смятам, че Тариел Капанадзе е открил стар забравен метод открит от Никола Тесла, защото самия Никола Тесла е експериментирал с този метод и го е доказал че работи на практика, какво повече от това трябва за да се разбере че това е утвърден метод. Статията предоставена от колегата vdomov "О токе или явлениях динамического электричества" ясно посочва, че този метод е изпитан успешно от самия Никола Тесла!, а този материал както споменах преди, кореспондира директно с онзи другия материал "Второй закон термодинамики и безтопливный генератор Тесла", там отново се посочва това именно, където Тариел Капанадзе в края на видеото със зелената кутия, показва този момент държейки в ръка именно тази статия, като другият човек до него (главният техник и инженер или незнам какъв си там) казва в същото време , че това е абсолютно открита информация и т.н., но неразбрана (къде от изкривено чуство на възприятие, къде от незнам си какво) за съжаление от повечето, тъй-като едни я бъркат с термоелектронна емисия, трети с ефира, пети със бариев титанат и незнам си какви щуротии и т.н. Методът, който разглежда Никола Тесла във посочения по горе материал е свързан с тока на разместване и електростатическата индукция, който както се подчертава в статията е отдавна забравен но водещ към интересни и забележителни резултати и постижения, а последствията от тях будят недоумение във повечето главно заради своето невежество, но както отбелязах по рано тази технология или този метод е доказан и работещ, който никой уважаващ себе си технически грамотен човек не би отхвърлил ей-така с лека ръка! Аз не се правя на никакъв, просто искам да се знае, че не пиша празни приказки, а всичко това е истина а не лъжа, прекарана през призмата на изкривени стойности както случая, когато навремето Никола Тесла се е ядосал при демонстрацията на неговия електромобил, защото хората видели в неговия източник на енергия проява на зли сили, по абсолютно същия начин и сега има хора говорещи, че това са фантазии, глупости, а съвременните експериментатори като Тариел Капанадзе ги обявяват за манипулатори, фалшификатори, факири и т.н., точно както навремето, без да се замислят в правилната посока дори. Всичко това е по единия метод, другият метод засега просто не бих желал да го коментирам.
« Последна редакция: Март 13, 2013, 07:57:08 pm от x_name41 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
x_name41, виждам че си наясно с тайната и технологията на Капанадзе. А можеш ли да обясниш от къде идва СЕ - физическия процес?

И защо мислиш, че това което си прочел в интернет за Тесла е написано именно от него, а не от някой "доброжелател", който да даде "вярната насока" на хора като нас? Аналогично, защо мислиш, че Капанадзе на презентацията си на "Зелената кутия" показва материала от Тесла, да ни даде жокер ли или да ни прати за зелен хайвер?

Аз мисля, че грузинеца наистина е направил този генератор, той не е менте, осъзнава какво представлява това откритие и мечтае именно това да му промени рязко материалното състояние. Умира от страх, да не би някой да му повтори изобретението. Тогава край с мечтите. Ще е готов на всичко за да заблуди всички, особено след като турците са го изиграли.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Аз според моето мнение, което сега не искам да налагам на никого, смятам, че СЕ е точно една от заблудите, които бях посочил там като причина в грешните търсения на повечето експериментатори. Но в същото време Тариел Капанадзе един път заяви, че в неговия генератор има твърде голям коефициент на усилване по мощност, и със това си твърдение той посочва, че резултатът за тази усилена мощност на изхода се постига благодарение на комбинацията на този метод с други помощни компоненти участващи в този процес, като примерно резонанса. При едно от неговите изказвания той потвърди че максималната мощност, която са постигнали е била 200 киловата (а и вероятно има такова видео, но както и да е), та това ясно говори за намесата на резонанса в тая цялата работа, във някои от предишните постове съм посочил как може да се осъществи това на практика. Значи във материала "О токе или явлениях динамического электричества" се посочва че източника на енергия е високоволтов тесла-трансформатор и именно чрез него се захранва индиректно товара (тъй-като там енергията се преобразува от един вид в друг), но ако го напомпаме този тесла трансформатор чрез резонанс от него ще получим в товара тази голяма енергия, съгласно принципът и идеята заложени там, и това ми е отговорът откъде би дошла тази допълнителна енергия, всъщност реактивната енергия в резонансния кръг се преобразува в активна, чрез този метод, там системата или веригата е отворена! :)
 
p.s. във материалите смятам, че е описан физическия процес но чрез прости и неусъвършенстванни примерни физически конфигурации на опитните постановки
« Последна редакция: Март 13, 2013, 08:52:52 pm от x_name41 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте колеги,
 Стигам до убеждението, че генераторът на Капанадзе е параметричен генератор. Ще направя позната механична аналогия. Имаме една люлка с дете. Разглеждаме два случея на люлеене.
№ 1 външна сила е родител, не интересен
№ 2 параметрично люлеене, конкретно изменение на инерчния момент на системата. Генераторът на Капанадзе изменя параметър на системата. За мен това става чраз бифилярка тип Тесла, като си имаме стандартен трептящ кръг.
Люлката се люлее за сметка на потенциалната сила на гравитацията. В случея гравитацията се явява квазиеластична сила и се набюдава резонасно трептене. Вижда се преобразуване на потенциална сила (поле) в квазиелестична.

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 475
Здравейте съфорумци.
Погледнете картинката, прикачена по-долу и помислете възможно ли е да се използва този принцип в устройството на Капанадзе, само че за понижаване на честотата. Тогава би имало смисъл да минава проводник през вътрешността на намотката, а не просто така от ергономична гледна точка  ;)

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравей miromad, за да минава проводник през тръбата, най-вероятно вътре има нещо, иначе няма никакъв смисъл. Капанадзе говори за електромагнитни сепаратори за струг, които се намират в по-големите бобини на 100кw генератор в Турция, а това са бобините с които се снема енергията. Не трябва да се бъркат електромагнитни и магнитни сепаратори, защото магнитните, са с постоянни магнити. Според мен той използва електромагнитни сепаратори, защото те могат да се комутират, ако е необходимо. Според мен този сепаратор в патента е под номер 11- регулатор на честотата. Когато се подаде напрежение на електромагнитния сепаратор, той създава много силна магнитна тяга в тръбата, която е в средата на сепаратора. Възможно е през тази тръба да минава заземяващия кабел, за да се ускоряват по-добре токоносителите. Товара се включва  на  блок номер 11, което аз мисля, че е този сепаратор, като по патента и не се комутира с никакви ключове. Аз правих подобни експерименти, но не се получи нищо. Преди да се занимаваме със свалянето на енергията, трябва да разберем, първо, как се получава тази допълнителна енергия. Както съм казвал и друг път, бобините в този генератор ще се окажат доста повече от две, както са дадени в патента. Качвам малко снимки на фабричен сепаратор, на сепаратор мое изпълнение и снимка на аквариума с маркер, където мисля, че се намира сепаратора.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
 Проводник да минава в бобина е от много важно значение. Просто хомогенното поле на соленоида го прави въртящо се (вихрово). Ефекта може да се увеличи с повече проводници т.е. тороидална намотка. Може да се ползва осморка 8 намотка така, че двата вихъра да се въртят противоположно и да имаме нулева 0 зона, електромагнитен вакум. Прикачвам интересна бобина осморка (лента на Мьобиус).
П.П.След доста умуване ми просветна друга идея да ползвам Кадуцея намотка. Тази намотка е еквивалентна солиноидално-осморкова. Предимствата е по-проста е за навиване и наладка. От последната снимка на колегата mito_kupona изглежда, че това е така.
Изработка на Кадуцея намотка, разновидност на бифилярна намотка. Навива се бифилярна солиноидолна намотка. При Кадуцея двете змии са в противоположна посока, това е технологично трудно за навиване на намотки, просто се разменя начало и край на една от бобините. Жезала в средата се замества със сноп проводници от тороидална намотка. Тороидалната намотка може да е свързана съгласувано или разсъгласувано, трябва опит да се разбере правилното положение.
Гърците имат две понятия за разрушител: Дявол и Катализатор
- Дявол е материален разрушител
- Катализатор е енергиен разрушител (масата се запазва)
Кадуцея намотка трябва да е енергиен разрушител-лично мнение
« Последна редакция: Март 17, 2013, 04:51:50 pm от mi68 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Някой прави ли Кадуцея намотка? На мен не ми остава време да я направя. Мисля си, че успеха ще дойде в тази конструкция, заради изкуствената дупка. Механична аналогия: При завъртане на вода в кофа в средата се образува дупка. При електромагнетизма трябва изкуствено да се създаде дупка чрез соленоидална безиндуктивна бифилярка (дискът да се превърне в геврек). Тороидалната намотка създава въртене. Като цяло имаме центрофуга, разделя се прането от водата. Другият начин на изстискване на прането (ръчен) чрез въртене в противоположни посоки е сложен за изпълнение в електротехнически вариант, но не невъзможен.
П.П. Дано утре имам време да врътна една бобина прототип. За макара ползвам картонен цилиндър от руло тоалетна хартия. Предимства: висока индуктивност лесна изработка на тороидалната намотка. Забележка: тороидалната намотка също е бифилярна но свързана тип Тесла. Целта е да имаме резонанс т.е. усилване на ефекта. 
« Последна редакция: Март 21, 2013, 10:11:37 pm от mi68 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Скоро очаквайте 100киловатовата българска версия на генератора на Капанадзе!, знаете как е тези неща не стават току-така, тъй-като това са сериозни проекти непосилни за сам човек, изискващи определени инвестиционни ресурси, време и т.н.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Скоро очаквайте 100киловатовата българска версия на генератора на Капанадзе!, знаете как е тези неща не стават току-така, тъй-като това са сериозни проекти непосилни за сам човек, изискващи определени инвестиционни ресурси, време и т.н.
А аз бих добавил, че са необходими и знания. Радвам се x_name41, че има хора, като теб, които се борят и се опитват да направят нещо, а не, като други, които само говорят и не правят нищо.
   За да се постигне успех трябва да се вникне в принципа на работа на генератора и на факта от къде идва енергията. За тази цел трябва да се огледаме около нас и да разберем, как работи природата, защо и как се върти Земята и всички космически тела. Всичко това се свежда до един единствен и универсален принцип, които е валиден за цялата вселена и за всичко живо тук на Земята. Този принцип нашите предци, са го знаели и използвали, но нещо се е объркало и всичко е било забравено. В Египет, Китай и на други места по света има следи от универсалния, енергиен код на вселената.
   Според мен, Капанадзе не е съвсем наясно,от къде и как идва допълнителната енергия, но е наясно, как да го постигне. Той никъде не говори за това енергиино поле, което е способно да тегли енергия от ефира и да се самопотдържа, възможно е да го прави умишлено. Той нарича този процес „ автоматично потдържане на резонанса, между двете бобини“, което според мен е неправилно. СР го обяснява по-добре, казва, че трябва да се съсздаде едно поле, което е мъртво и след това с втория процес то се задвижва и започва да тегли от ефира енергия и да я отдава на товара. Но не съм сигурен и за СР дали е прозрял истината. Според мен всичко се свежда до създаването на две противоположни магнитни полета с определена форма и след това тези полета трябва да се завихрят и тогава се получава универсалното космическо енергиино поле, което се нарича торус.
  За да се създадат тези магнитни полета се използват числата на Фибоначи и „ златното сечение“. Бобина във формата на соленоид не може да създаде такова магнитно поле. Това поле трябва да е с неправилна форма и да има дефицит от към единия си полюс. Това се постига с друг тип бобини, които приличат на конусната бобина на Тесла, но работят по друг начин.
    Патентите на Кеше, са на абсолютно същия принцип, създава се същото енергиино поле, което е универсално за цялата вселена, но по друг начин. Той използва постоянни магнити, което не е добре, защото имат определен живот и плазма в центъра на торуса. Точно там, където се намира плазмата е нулевата точка, от която се влива енергията от ефира. А и  неговите генератори се използват и радиоактивни елементи, което също не е добре.
  Усилващата бобина на Тесла работи на същия принцип и създава същото енергиино поле. Тя се състои от две срещуположно навити бобини, които са свързани последователно и се получава един контур от индуктивностите им и капацитета между навивките им. Има и трета бобина, която завихря магнитните полета на тези две бобини и се получава универсалното, космическо, самопотдържащо се  енергиино поле, наречено торус. Аз преди си обяснявах работата на тази бобина, че ако успеем по някакъв начин да заредиме капацитета в контура с такива стойности, че да преодолеем загубите, то той ще започне да генерира енергия и всеки следващ импулс ще е с по-голяма амплитуда от предходния, но явно не е така. В центъра на торуса е нулевата точка и от там се влива енергия от ефира, за да компенсира дефицита в магнитните полета, които ние изкуствено сме създали с такава форма.
 Според мен всички свръхединични, енергиини, устройства работят на този принцип. Успех!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
  По принцип съм съгласен за принципа +;0;– това е симетричен варянт. Но имаме и несиметричен варянт 0;+ или 0;-. Според мен трябва да се върви от простото към сложното. Несиметричният варят е по-прост и е редно да се започне от него, 0 може де е заземление.
П.П. Днес отпочнах работа по кадуцея намотка, утре ще е готова за експерименти. Ако не тръгне ще ползвам симетрична т.е. осморка.

Ctah

  • Гост
   
Скоро очаквайте 100киловатовата българска версия на генератора на Капанадзе!, знаете как е тези неща не стават току-така, тъй-като това са сериозни проекти непосилни за сам човек, изискващи определени инвестиционни ресурси, време и т.н.

  Ами добре, щом казваш - значи е така!
Само да кажа, че се леко бъркаш със усилващата намотка на Тесла !
Ако си я пробвал (лично мнение и опит), няма как  да се изхвърляш по този начин!
Дай да се хванем на БАС !

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
@x_name41
Мисля, модератора на форума беше дал две седмици за размисъл специално заради теб и беше намекнал, че очаква конкретна работеща схема. А не празни приказки и заядлив тон на настъпано хлапе от детската градина.
1. Двете седмици  не са изтекли, така че не се напъвай толкова много.
2. След като си толкова убеден, че знаеш как става просто го направи и стига си се обяснявал. Така всички ще онемеем, а ти ще бъдеш ненадминат. (Твоят идол Капанадзе каза , че 300 долара са достатъчни за един генератор това са 430 лева. Толкова ли нямаш пари.
3. Като не ти обърнаха внимание по руските и англоезичните форуми ти реши да се върнеш тук и да си изливаш интелекта.
*И нямаше нужда да обясняваш на руснаците че "лева" е българска валута - те много добре го знаят - и едва ли някой ще те финансира просто ей така щот си много  талантлив изобретател.
* А най-добре направи като СР - покажи някакво менте и после изчезни за винаги. А ние тук 2 години след твоето изчезване ще се мъчим да прозрем истината. 
« Последна редакция: Март 23, 2013, 05:33:16 pm от Maistora52 »