Автор Тема: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962  (Прочетена 322345 пъти)

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #150 -: Януари 25, 2015, 10:07:55 pm »
Aтос, горе НЕ СЕ ВЪРТИ, само се мести.
Дедо попееееее, къде си? Моля те , помогни ми! Ако не с друго, поне с една молитва. Изчерпан съм откъм идеи как да го обясня.

Скоро ще имате видеодоказателство за всичко, което съм казал. Да си знаете отсега : извинения ще приемам само в течна форма и да пише "Амстел"
Ако се брои за реклама, изтрийте го.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #151 -: Януари 25, 2015, 10:31:24 pm »
Виж, с местене може и да стане - променяш концепцията инстинктивно, въпреки, че не я схващаш напълно, харесва ми:)
Само че трябва да предвидиш свободен ход на оста по вертикалата в известен диапазон, защото няма как да не се променя наклонът и работната дължина на основния вал, колкото и да ти се иска да не е така. Вече само ще чакам... :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 926
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #152 -: Януари 25, 2015, 10:46:15 pm »
Май и аз ще чакам. Поне един що-годе разбираем чертеж на идеите. Явно тук всеки който пише си представя нещо различно от другите. Всеки вика "не е това", но никой не рисува някаква смислена и технически грамотна картинка.
Ако жената не ме набие и не прекаля с виното ще гледам да спретна еднo CAD чартежче а вие ще казвате кое е така и кое - не.

Неактивен Phantom

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 48
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #153 -: Януари 25, 2015, 10:52:05 pm »
Не знам дали изобщо някой си е направил труда да прегледа черно-бялото клипче, там от 0.26 минута . Много ясно е показано как няма твърда връзка между двете тежести, горната и долната, и как имаме изместване с няколко сантиметра на горната част на кардана спрямо общата централна ос.

Въпроси : Защо е необходимо да са две тежестите ? Защо да са на различни основи ?

   Според мен : На различни основи са за да компенсират тласъците, или промените във въртящият момент подаван от ел. двигателя, както и да може системата плавно да достигне оптималният си режим на работа. Ъгълът на изпреварване (погледнато от горе) на горната тежест спрямо долната тежест по посока на движението, се настройва автоматично от само себе си. При различните обороти , този ъгъл би имал различни стойности.

Центъра на тежестта на долната тежест или баласт трябва да е извън радиуса на въртене на горната част на кардана. Вече е обяснявано защо, по-напред в постовете. Дали планката на долната тежест ще е на 90 градуса спрямо кардана или не, това не е от значение. От значение е разстоянието на Центъра на тежестта на баласта спрямо мислената осева линия между долният и горният лагер.
« Последна редакция: Януари 26, 2015, 05:07:00 pm от Maistora52 »

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #154 -: Януари 25, 2015, 10:59:09 pm »
Атос, нищо не променям. Отдавна писах, че между оста на рамото на ел. мотора горе, който движи кардана по окръжността и кардана трябва да има лагер. И като има лагер как ще върти кардана, нали ще се върти лагера?

Неактивен Phantom

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 48
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #155 -: Януари 25, 2015, 11:02:20 pm »
Опит за изясняване на принципа на работа на машината от 1939 година.
https://www.youtube.com/watch?v=pw3lpFvuzps

знам , че го има напред, но явно никой не гледа !
« Последна редакция: Януари 25, 2015, 11:20:04 pm от Phantom »

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 417
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #156 -: Януари 25, 2015, 11:14:33 pm »
Ето още едно интересно клипче интересното е след 3-та минута.
https://www.youtube.com/watch?v=Ts7rPwp4jTM
Макс гледай внимателно какво трябва да направиш.

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #157 -: Януари 25, 2015, 11:15:21 pm »
Здравейте,
Не спорете за неща които ги няма в установка. Ето тука едно видео. https://www.youtube.com/watch?v=gTWwp5qUY3U я ми кажете тука къде ги видяхте тея равнини на въртене на тежестта, моля. Оставете го човека да репликира. Какво лошо има. Не е задължително оборотите на кардана да са еднакви с оборотите на мотора. За това е лагера за който говори макс1962. В всяка тема виждам как се изменят установките за СЕ до такива модели които можем да сметнем и познаваме и естествено нямат СЕ.
« Последна редакция: Януари 26, 2015, 05:16:41 pm от Maistora52 »

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 417
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #158 -: Януари 25, 2015, 11:19:15 pm »
Макс не си първия с кардани и джанти его твоя човек.
https://www.youtube.com/watch?v=eRfKQswJT54

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #159 -: Януари 26, 2015, 12:01:14 am »
Ето още едно интересно клипче интересното е след 3-та минута.
https://www.youtube.com/watch?v=Ts7rPwp4jTM
Макс гледай внимателно какво трябва да направиш.
мдааа, това клипче ми хареса, моята идея по-горе мисля, че може да е технически по-добрия начин от една кофа да се осъществи това.
Обаче аз не дружа толкова добре с електрожена като Макс:))) но ако пробвам малък модел може и да не ми се наложи.
Но със запоени тръби(поне медни бих се справил) .
Някой да предложи къде продават най-евтино? ;D

Във всички магазини за парни и инсталации и компоненти за газови уредби. Цените са сносни, продават се на метър. Има ф6мм. ф 8 мм. ф 10мм. до ф20мм. Стената на тръбите е 1мм.дебела.
« Последна редакция: Януари 26, 2015, 11:38:24 am от atos »

Fermer

  • Гост
« Последна редакция: Януари 26, 2015, 01:52:24 am от Fermer »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #161 -: Януари 26, 2015, 01:29:11 am »
Колеги много сложно го мислите. Я някой да вземе и да сложи един дървен диск като въртележка под наклон да е  като вземе да се върти от тази му страна дето е под наклон и диска се върти нагоре се поставя обхванат от някакви ограничители "за да не изпадне" един магнит като този долу прикачения. Над магнита една бобинка Желателно е с магнитопровод, желателно е от ферит да не се залепи магнита за него. И като се завърти диска магнита от тежестта си ще тича по нанадолнището и ще се върти. Поради начина му на намагнитване ще индуктира ток в бобинката който ще се окаже в голямата си част на аванта. и това ако не е СЕ здраве му кажи.
ако ви е малко получената енергия заменете диска с безконечна лента на два барабана и ще има място за десетина или повече магнита и бобинки  "зависи от дължината на лентата"

Fermer

  • Гост

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #163 -: Януари 26, 2015, 06:40:03 am »
Phantom, това съм го гледал стотина пъти. Прилича ми на тъкачен стан от 19 век, само не виждам от къде се вдяват  конците.
СПЕЦИАЛНИ ПОЗДРАВЛЕНИЯ за ppipilica и vsl ! Засега май само вие разбрахте за какво иде реч. Въпреки, че не бях гледал клипа с кофата, да, точно това се опитвам да направя. А джантаджията няма шанс да ми вземе първото място. Започнал е преди 7 месеца и е само на основата. Като го измисли отгоре, да ми се обади.

Неактивен Phantom

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 48
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #164 -: Януари 26, 2015, 08:19:50 am »
Може и част от системата да е от тъкачен стан, както казваш. Кой ти е виждал такъв стан от онова време!? Но за клатенето се използва по-малко вложена енергия, от енергията вложена за постоянно въртеливото движение.
  Друго ми се върти в главата. Машинарията от 1939 година създава голям въртящ момент, и този момент чрез ремък се предава на струг и/или бор машина. С други думи задвижва директно тежки машини. Идеята на Млеченков и Ганчев е , да превърнат тази изходяща мощност (огромният въртящ момент) в ток. Нали знаем какво искаме да получим ? Искаме да развъртим примерно генератор 5 киловата. Задачата е следната. След като знаем отговора, можем да пресметнем по обратен ред, механизмите или чарковете на машината.
 Какъв въртящ момент е необходим за да развъртим, и какъв въртящ момент е необходим да поддържаме въртеливото движение на 5 киловатов генератор? След като определим това, ние ще знаем каква е масата на баласта или тежестта, необходима да развъртаме, както и оборотите с които ще я въртим. Имаме и едно ограничение, с което трябва да се справим. Центробежните сили са тези, които се стремят да разпилеят установката. Не на празно Уйлям Скинър през 1939 година е поставил 4 оси с баласти. Направил го е за да се неутрализират всичките центробежни сили, и по този начин да предпази машината си от разпадане.

Не е необходимо да се сглобяват огромни части безразборно. Опитно трудно ще може да се нагодят нещата, а и ще отнеме доста време.

макс1962, разбирам, че ще се опиташ да направиш онова с "кофата". Втулката, която ще трябва да върти кардана, ще трябва да я направиш с възможност да се плъзга по кардана. На клипчето с кофата, какво се случва, когато онзи си мести ръката нагоре-надолу ? когато ръката описва по-голям радиус (когато е по-нагоре), усилието да развърти кардана е по-малко. А след като го развърти до номинала си, и смъкне втулката на долу, радиусът на въртене става по-малък, с това се намаля и енергията, която се влага, за да се поддържа въртенето.
 
« Последна редакция: Януари 26, 2015, 08:30:27 am от Phantom »